Spojené Arabské Emiráty

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

1) Před odletem si turisté musejí nechat udělat PCR test na Covid-19. Test nesmí být starší více než 96 hodin,podtvrzení musí být vytištěné a v anglickém jazyce.
2) Cestující je povinen podrobit se dalšímu testu po příletu na letišti v Dubaji. Tento test je zdarma. Až do obdržení výsledku testu je cestujíci povinen zdržovat se v hotelu či své rezidenci. Pokud je výsledek testu pozitivní, je nutné nastoupit do karantény a řídit se instrukcemi Dubai Health Authority.
3) Stáhnout si aplikaci COVID-19 – DXB Smart App

    - iOS - https://apps.apple.com/ae/app/covid19-dxb-smart-app/id1504818399

    - Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=ae.gov.dha.covid19

4)
Nově dle nařízení vlády ČR s platností od 5.2.2021 je nutné před cestou zpět do ČR absolvovat PCR test v destinaci. Po příjezdu zpět do ČR bude povinná 5denní karanténa. Jeji ukončení je možné nejdříve 5. den dalším PCR testem s negativním výsledkem testu. Zároveň platí povinnost 10 dní od příjezdu nosit respirátor minimálně úrovně FFP2.

Popis destinace

ČESKÝ DELEGÁT

Ramadán v roce 2022: 2.4. - 1.5.2022 - servis během Ramadánu může být omezen, například stravováni pouze v uzavřených restauracích

V celém SAE neustále probíhá výstavba nových hotelů, promenád atd. Okolí hotelů může být touto skutečností ovlivněno.

 • nádherné písečné pláže, kvalitní hotely
 • výhodné nákupy, možnosti zábavy
 • špičková golfová hřiště s moderním vybavením a zázemím
 • synonymum exotiky minulých století v moderním balení
 • nejbližší exotika, přitom velmi bezpečná i pro malé děti
 • možnost přímých letů z Prahy a Vídně do Dubaje nebo Abu Dhabi

Představíte-li si luxusní výškové hotely, zelené parky přecházející v nekonečnou poušť s jemným pískem a rozsáhlé komplexy úředních budov s bohatě zdobenými mešitami ve své blízkosti, pak právě vidíte Spojené arabské emiráty. Tato země ležící u břehů Perského zálivu vznikla teprve roku 1971 sloučením sedmi bývalých nezávislých emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah, Ajman a Fujairah. Protože cestovní ruch je zde po ropném průmyslu nejvýznamnějším odvětvím hospodářství, naučili se místní obyvatelé, ač přísní vyznavači islámu, tolerovat zvyky cizinců. Neexistuje tady prakticky žádná zločinnost. Emiráty se vedle nádherných písečných pláží proslavily u turistů jako vyhlášené místo nákupů. Oázu nakupování představují jak obří klimatizované budovy, tak tradiční tržnice s nabídkou exotického koření či zlata. Každý z návštěvníků by měl zavítat do nejnovějšího a největšího nákupní centra mimo USA – Mall of Emirates, kde se mj. nachází lyžařský svah. Opomenout nelze ani novou část Dubaje, která vyrostla v posledních 3 letech v okolí nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Můžete zde vyjet téměř až do nebe a kochat se výhledem na celé město a okolí. Pro podvečer se hodí zhlédnutí hudební fontány, největší na světě, zabruslení si na ledové ploše či obdivování mořských živočichů v obrovském akváriu v sousedním nákupním centru. Volný čas při vaší dovolené v Dubaji a dalších emirátech ovšem můžete strávit také na golfových hřištích, velbloudích závodech či nezapomenutelném pouštním safari. Naše zájezdy do Dubaje a dalších emirátů nabízí nezapomenutelnou dovolenou pro každého.

POBYTOVÁ TAXA V DUBAJI
S účinností od 31.3.2014 je v Dubaji zavedena nová pobytová taxa týkající se všech ubytovacích zařízení v tomto emirátu. Pobytová taxa se hradí během pobytu v hotovosti na hotelové recepci a její výše je stanovena dle kategorie hotelu i apartmánového komplexu následovně:

3* hotel - 3 USD pokoj/noc
3*+ a 4* hotel - 4,5 USD pokoj/noc
4*+ a 5* hotel - 5,5 USD pokoj/noc

POBYTOVÁ TAXA V RAS AL KHAIMAH
S účinností od 1.11.2015 je v Ras Al Khaimah zavedena nová pobytová taxa týkající se všech ubytovacích zařízení v tomto emirátu. Pobytová taxa se hradí během pobytu v hotovosti na hotelové recepci a její výše je stanovena dle kategorie hotelu i apartmánového komplexu následovně:

3* hotel - 10 AED pokoj/noc
3*+ a 4* hotel - 15 AED pokoj/noc
4*+ a 5* hotel - 20 AED pokoj/noc

POBYTOVÁ TAXA V ABU DHABÍ
S účinností od 1.6.2016 je v Abu Dhabí zavedena nová pobytová taxa týkající se všech ubytovacích zařízení v tomto emirátu. Pobytová taxa se hradí během pobytu v hotovosti na hotelové recepci a její výše je stanovena na 15 AED pokoj/noc.

Dubaj

 • nejvyšší budova světa Burj Khalifa s úžasným výhledem na celé město a okolí
 • proslulá pláž Jumeirah s nejluxusnějšími hotely
 • moderní nákupní centra včetně Mall of Emirates a Dubai Mall
 • Gold Souk (Zlatý trh), Spice Souk (trh s kořením)
 • zábava pro všechny – aquaparky, delfinárium, ZOO, golfová hřiště, lední kluziště, indoor lyžařský resort
 • zábavní parky - IMG, Green Planet, Motion Gate, Bollywood, LegoLand

Abu Dhabi

 • krásné písečné pláže s bílým pískem
 • závody formule 1 na Yas Marina Circuit
 • zábavní park Ferrari World s nejrychlejší horskou dráhou na světě a nově otevřený aquapark Water World

Sharjah

 • tzv. suchý emirát – nepodávají se zde alkoholické nápoje
 • klidnější místo s pěknými plážemi, výhodou je blízkost Dubaje

Ajman

 • nejmenší ze všech emirátů ležící mezi Sharjah a Ras Al Khaimah
 • žádný okázalý luxus, ale naopak možnost poznat běžný život v arabském světě

Ras Al Khaimah

 • ideální místo pro klidnou plážovou dovolenou
 • golfové resorty pro golfové nadšence i zkušené hráče

Fujairah

 • bohatý podmořský život lákající k potápění a šnorchlování
 • luxusní hotely poskytující veškerý komfort pro klidnou dovolenou

Umm Al Quwain

 • žádná rušná turistická střediska a přeplněné pláže
 • hotely pro náročné i méně náročné klienty

Průměrná teploty

 IIIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch  23232731 36 38 39 39 38 34 30 25 
voda 21222325 26 28 28 29 29 26 24 22 

Víza, vstupní formality

Od 22.3.2014 jsou občanům ČR a SR udělována víza pro pobyt do 30 dnů zdarma na letišti po příletů do Emirátů.

Velvyslanectví Abu Dhabí:
Marina Village- Villa A09, Breakwater Area, Abu Dhabí
P.O.BOX 27009

Měna a kurzy

1 AED (dirham) = cca 6.2 CZK

Rent a car, dopravní předpisy a řidičské průkazy

Na zájezdy do Dubaje resp. Abu Dhabi létáme z Prahy a Vídně na pravidelných linkách nebo charteru. Obsazenost letů se mění každým okamžikem. Ceny letenek jsou kalkulovány v optimální knihovací třídě. Pokud je tato třída obsazena, nabídneme jiný nejbližší možný termín odletu či zkalkulujeme nabídku dle aktualní ceny letenky ve Vámi požadovaném termínu. Doporučujeme včasnou rezervaci.
Informujte se u nás na možnost zajištění stopover programu v Emirátech, pokud chcete při letu do některé z jiných našich destinací přerušit vaši cestu v Dubaji!

Časový posun

2 hodiny dopředu během léta, 3 hodiny během zimy

Zdravotní péče, očkování, hygiena

Není povinné, pouze je doporučeno očkování proti virové hepatitidě typu A a břišnímu tyfu, kontaktujte odborníky před rezervací dovolené.

Popis letovisek

ABU DHABI
Hlavní město Spojených arabských emirátů, úchvatné Abu Dhabi, leží na březích Perského zálivu v centrální části země. Na jeho severozápadním okraji bylo vybudováno mezinárodní letiště, od nějž vedoucí dálnice míří do necelých 150 kilometrů vzdálené Dubaje. Metropole se rozrůstá na ostrovech mimořádně členitého mořského pobřeží, které směrem do vnitrozemí rychle přechází v rozpálenou Arabskou poušť.

AJMAN
Nejmenší ze Spojených arabských emirátů Ajman a jeho metropole stejného jména se nachází severním směrem od Dubaje. V podstatě může být již považována za její předměstí, vždyť od mezinárodního dubajského letiště je vzdálená zhruba 20 kilometrů a zástavbou tvoří i spolu se sousedním Sharjahem jednu ucelenou aglomeraci. Ajmanské pobřeží lemuje začínající Hormuzský průliv a z vnitrozemí se na město tlačí rozžhavená Arabská poušť.

DUBAI
Jestli lze o některém městě říci, že symbolizuje budoucnost, pak je to určitě Dubaj. Metropole stejnojmenného emirátu a zároveň nejlidnatější sídlo Spojených arabských emirátů se bouřlivě rozvíjí. Zdejší mezinárodní letiště je jedním z největších a nejrušnějších na světě.

Dovolená v Dubaji je jedinečným zážitkem pro všechny milovníky futuristických megalopolí s ohromným počtem možností zábavy a poznání. Je přitom jedno, strávíte-li ji v ubytovacím komplexu na pláži, ve stylovém boutique hotelu blízko nákupního centra či v klasickém city hotelu. Kosmopolitní, moderní, stylová, luxusní a především extrémně bohatá, taková je Dubaj.

FUJAIRAH
Oblíbené rekreační středisko Fujairah se nachází na východním pobřeží Spojených arabských emirátů u Ománského zálivu. Z druhé, západní strany je oblast před žhnoucí Arabskou pouští chráněna rozsáhlým pohořím Hajar. Asi 20 kilometrů na jih se táhne hranice s Ománem, stejně daleko severně leží ománská exkláva Madha. S Dubají je letovisko propojeno dálnicí, se zbytkem světa mezinárodním letištěm.

RAS AL KHAIMAH
Břehy jednoho ze sedmi Spojených arabských emirátů, Ras Al Khaimahu, jsou omývány vodami Perského zálivu v úseku, kde se již výrazně zužuje do Hormuzského průlivu. Jedná se o jedno z nejseverněji položených míst SAE. Z jeho stejnojmenné metropole to je kousek k ománským hranicím (enkláva Madha), díky dálnici není daleko ani aglomerace Dubaje. Spojení se světem zajišťuje mezinárodní letiště.

UMM AL QUWAIN
Emirát Umm Al Quwain i jeho stejnojmenné hlavní město leží severně od Dubaje, v oblasti Spojených arabských emirátů přiléhající k začátku Hormuzského průlivu. Jedná se o poměrně rovinatý region s velice členitým pobřežím a nízkým počtem obyvatelstva (pouhých 70 tisíc). Dále na sever se táhne poloostrov Musandam, z větší části patřící Ománu. Nejbližší mezinárodní letiště jsou v provozu v Sharjahu a v Dubaji.

SHARJAH
Metropole stejnojmenného emirátu Sharjah je třetím největší i nejlidnatější v celých Spojených arabských emirátech. Nachází se na březích Perského zálivu, v místech, kde se již pomalu začíná zužovat do Hormuzského průlivu. Na severní straně sousedí s Ajmanem a na jižní s Dubají, s nimiž společně vytvářejí jednu rozsáhlou aglomeraci. Město disponuje vlastním mezinárodním letištěm, za nímž již začíná Arabská poušť. Kvalitní dálniční síť jej propojuje s ostatními regiony SAE.Address Beach Resort - Spojené Arabské Emiráty

Address Beach Resort

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
Snídaně
Další termíny od 23 390
Address Beach Resort Fujairah - Spojené Arabské Emiráty

Address Beach Resort Fujairah

  Spojené Arabské Emiráty  Fujairah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 25 290
Ajman Hotel - Spojené Arabské Emiráty

Ajman Hotel

  Spojené Arabské Emiráty  Ajman

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 14 790
Aloft Dubai Creek - Spojené Arabské Emiráty

Aloft Dubai Creek

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 13 290
Aloft Palm Jumeirah - Spojené Arabské Emiráty

Aloft Palm Jumeirah

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 13 990
Amwaj Rotana Jumeirah Beach - Spojené Arabské Emiráty

Amwaj Rotana Jumeirah Beach

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 13 990
Anantara The Palm Dubai Resort - Spojené Arabské Emiráty

Anantara The Palm Dubai Resort

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 16 990
Atlantis The Palm - Spojené Arabské Emiráty

Atlantis The Palm

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 23 790
BM Beach Hotel - Spojené Arabské Emiráty

BM Beach Hotel

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- All Inclusive
Další termíny od 16 190
BM Beach Resort - Spojené Arabské Emiráty

BM Beach Resort

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- All Inclusive
Další termíny od 16 590
Canopy by Hilton Dubai Al Seef - Spojené Arabské Emiráty

Canopy by Hilton Dubai Al Seef

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 12 990
Centara Mirage Beach Resort Dubai - Spojené Arabské Emiráty

Centara Mirage Beach Resort Dubai

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 13 290
Citymax Hotel Al Barsha at the Mall - Spojené Arabské Emiráty

Citymax Hotel Al Barsha at the Mall

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 12 290
Citymax Hotel Bur Dubai - Spojené Arabské Emiráty

Citymax Hotel Bur Dubai

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 11 990
DoubleTree by Hilton Resort & Spa Marjan Island - Spojené Arabské Emiráty

DoubleTree by Hilton Resort & Spa Marjan Island

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 18 490
Fairmont Ajman - Spojené Arabské Emiráty

Fairmont Ajman

  Spojené Arabské Emiráty  Ajman

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 14 990
Fairmont Fujairah Beach Resort - Spojené Arabské Emiráty

Fairmont Fujairah Beach Resort

  Spojené Arabské Emiráty  Fujairah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 18 590
Fujairah Rotana Resort & Spa - Spojené Arabské Emiráty

Fujairah Rotana Resort & Spa

  Spojené Arabské Emiráty  Fujairah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 16 990
Hampton By Hilton Dubai - Spojené Arabské Emiráty

Hampton By Hilton Dubai

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 11 990
Hampton By Hilton Dubai Al Seef - Spojené Arabské Emiráty

Hampton By Hilton Dubai Al Seef

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 12 290
Hampton By Hilton Marjan Island - Spojené Arabské Emiráty

Hampton By Hilton Marjan Island

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 17 390
Hilton Dubai Jumeirah - Spojené Arabské Emiráty

Hilton Dubai Jumeirah

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 14 790
Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa - Spojené Arabské Emiráty

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 22 365
Hyatt Place Dubai Al Rigga - Spojené Arabské Emiráty

Hyatt Place Dubai Al Rigga

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 12 390
Ibis Styles Dubai Jumeirah - Spojené Arabské Emiráty

Ibis Styles Dubai Jumeirah

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 12 790
InterContinental Fujairah Resort - Spojené Arabské Emiráty

InterContinental Fujairah Resort

  Spojené Arabské Emiráty  Fujairah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 18 490
InterContinental Ras Al Khaimah Resort Mina Al Arab & Spa - Spojené Arabské Emiráty

InterContinental Ras Al Khaimah Resort Mina Al Arab & Spa

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 24 990
JA Ocean View Hotel - Spojené Arabské Emiráty

JA Ocean View Hotel

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 14 890
Jumeirah Beach Hotel - Spojené Arabské Emiráty

Jumeirah Beach Hotel

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 31 690
Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana - Spojené Arabské Emiráty

Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana

  Spojené Arabské Emiráty  Abu Dhabi

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 18 290
Madinat Jumeirah (Mina A' Salam) - Spojené Arabské Emiráty

Madinat Jumeirah (Mina A' Salam)

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 33 190
Marina Byblos Hotel - Spojené Arabské Emiráty

Marina Byblos Hotel

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 13 590
Miramar Al Aqah Beach Resort - Spojené Arabské Emiráty

Miramar Al Aqah Beach Resort

  Spojené Arabské Emiráty  Fujairah

Letecky
- All Inclusive
Další termíny od 20 990
Mövenpick Resort Al Marjan Island - Spojené Arabské Emiráty

Mövenpick Resort Al Marjan Island

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 22 890
Nikki Beach Resort & Spa Dubai - Spojené Arabské Emiráty

Nikki Beach Resort & Spa Dubai

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 19 790
RIU Dubai - Spojené Arabské Emiráty

RIU Dubai

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- All Inclusive
Další termíny od 16 490
Rixos Bab Al Bahr - Spojené Arabské Emiráty

Rixos Bab Al Bahr

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- Ultra All Inclusive
Další termíny od 20 890
Rixos Premium Dubai - Spojené Arabské Emiráty

Rixos Premium Dubai

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 17 290
Rixos Premium Saadiyat Island - Spojené Arabské Emiráty

Rixos Premium Saadiyat Island

  Spojené Arabské Emiráty  Abu Dhabi

Letecky
- Ultra All Inclusive
Další termíny od 21 990
Rixos The Palm Hotel & Suites - Spojené Arabské Emiráty

Rixos The Palm Hotel & Suites

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Ultra All Inclusive
Další termíny od 26 390
Rose Rayhaan by Rotana - Spojené Arabské Emiráty

Rose Rayhaan by Rotana

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 13 790
Rove Downtown - Spojené Arabské Emiráty

Rove Downtown

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 13 790
Sheraton Sharjah Beach Resort & Spa - Spojené Arabské Emiráty

Sheraton Sharjah Beach Resort & Spa

  Spojené Arabské Emiráty  Sharjah

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 14 690
Sofitel Dubai The Palm Resort & Spa - Spojené Arabské Emiráty

Sofitel Dubai The Palm Resort and Spa

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 20 490
The Cove Rotana Resort - Spojené Arabské Emiráty

The Cove Rotana Resort

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 19 840
The Retreat Palm Dubai - Spojené Arabské Emiráty

The Retreat Palm Dubai

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 15 790
TRYP by Wyndham Dubai - Spojené Arabské Emiráty

TRYP by Wyndham Dubai

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 12 590
Umm Al Quwain Beach Hotel - Spojené Arabské Emiráty

Umm Al Quwain Beach Hotel

  Spojené Arabské Emiráty  Umm Al Quwain

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 15 635
Vida Beach Resort Umm Al Quwain - Spojené Arabské Emiráty

Vida Beach Resort Umm Al Quwain

  Spojené Arabské Emiráty  Umm Al Quwain

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 16 490
W Dubai The Palm - Spojené Arabské Emiráty

W Dubai The Palm

  Spojené Arabské Emiráty  Dubaj

Letecky
- Snídaně
Další termíny od 19 790
Waldorf Astoria Ras Al Khaimah - Spojené Arabské Emiráty

Waldorf Astoria Ras Al Khaimah

  Spojené Arabské Emiráty  Ras Al Khaimah

Letecky
- Polopenze
Další termíny od 18 690