Egypt Air

Obecné informace

Vlajkový dopravce Egypta, letecká společnost EgyptAir byla založena v roce 1932. EgyptAir je leteckou společností s dlouhou historií. V minulosti působila pod různými názvy. První let se uskutečnil v roce 1933 na lince z Káhiry do Alexandrie. Během 2. světové války převzala aerolinie egyptská vláda a přejmenovala společnost na Misr Airlines. Pod dnešním jménem aerolinie působí až od roku 1971.

V současné době je společnost druhým největším leteckým dopravcem v Africe a členem nejsilnější letecké aliance Star Alliance.

Z Prahy se létá s přípoji přes Istanbul nebo Vídeň a Brusel přes Káhiru do cílové destinace.

Také je možné využít letů s odlety z Vídně, Budapešti, Mnichova, Frankfurtu a Berlína přes Káhiru do 76 destinací v Africe, Asii, na Blízkém a Středním Východě i v Severní Americe. Domovským letištěm je Cairo International Airport, odkud společnost obsluhuje kromě jiných egyptských měst i turistická letoviska např. do Hurghady, Sharm El Sheikh, Marsa Alam nebo Luxoru.

Kontakty

Česká Republika
CK Blue Sky Travel s.r.o.
GSA EgyptAir
Opletalova 57, Praha 1, 110 00
Tel: +420 224 220 224
Email: praha@egyptair.cz
www.egyptair.cz

Slovensko:
CK Blue Sky Travel s.r.o.
GSA EgyptAir
Poštová 1, Bratislava, 811 06
Tel: +421 (0) 692 034 026
Email: bratislava@egyptair.sk
www.egyptair.com

Letadla

EgyptAir disponuje mladou a moderní flotilou čítající 55 letadel typu Airbus 330, Airbus 320, Boeing 777, Boeing 737. Letouny Airbus A330 a Boeing B777 jsou nasazeny převážně na dálkové lety. Ostatními typy letounů operuje na kratších letech.

Economy class

Pohodlná sedadla ekonomické třídy vám zajistí během cesty dostatečný komfort. Vlastní palubní zábavní systém na dotykové LCD obrazovce, na které můžete sledovat filmy nebo jen poslouchat vaši oblíbenou hudbu vám zpříjemní cestu do cílové destinace.

Business class

Cestujete-li ve třídě Business, budete odbaveni na speciálních přepážkách označených „Business Class“. Letenka vám zajistí přístup do VIP salónků na letištích, kde je vám k dispozici široký výběr občerstvení a bezplatný přístup k počítači a internetu. V letadle budete v rámci Business třídy usazeni v části, která poskytuje výrazně vyšší komfort a kvalitu palubních služeb.

Strava na letech

Teplé jídlo je servírováno zdarma na každém letu. Na výběr je samozřejmě i z různých druhů speciálních jídel (vegetariánské, dětské apod.), které je nutné vyžádat předem.
Nápoje, káva nebo čaj je podávaná zdarma. Na všech letech nejsou ovšem podávány alkoholické nápoje.

Zavazadla

Odbavené zavazadlo:
Economy class* – až 2 ks o váze max. 23 kg/kus na cestujícího
(*váhový limit je závislý na typu letenky)
Business Class – 2 ks o váze max. 32 kg/kus pro cestujícího

Příruční zavazadlo:
Economy class – 1 ks o váze max. 8 kg
Business Class – 2 ks o váze max. 8 kg

Sportovní vybavení

Přeprava sportovního vybavení se započítává do bezplatného váhového limitu. V případě překročení tohoto limitu je zpoplatněno dle skutečné hmotnosti. Sportovní vybavení je nutné nahlásit před odletem.

Seating

Výběr sedadla je možný zdarma před odletem. Je nutné vyžádat v rezervaci přes cestovní kancelář, která letenku vystavila.

Doplňující služby

Check-in probíhá klasicky na letišti a většinou začíná 3-2 hodiny před odletem, končí 1 hodinu před letem.
Online check-in je dostupný již od 48 hodin do 1,5 hodiny před odletem, ale pouze z vybraných destinací.

Egypt Air