flydubai

Obecné informace

Ze své domovské báze v Dubaji flydubai vytvořilo síť čítající vice jak 90 destinací obsluhovaných flotilou o vice jak 50 moderních letadlech. Letecká společnost flydubai byla založena dubajskou vládou v roce 2008. První let byl uskutečněn v roce 2009 a ve svém rychlém růstu pokračuje společnost dodnes. V současné době provozuje flydubai pravidelné přímé letecké spojení mezi Prahou a Dubají moderními letouny a poskytuje tak ještě lepší spojení do dalších navazujících destinací napříč sítí flydubai.


Kontakty


Česká republika

Blue Sky Travel / Authorized Distributor flydubai Czech Republic
Opletalova 57, 110 00 Praha 1
Tel: +420 224 282 820

Email: fzsales.prague@flydubai.com

www.flydubai.com


Slovensko

Blue Sky Travel / Authorized Distributor flydubai Slovakia
Kominarská 2, Bratislava, 831 04

Tel: +421 244 251 774
Email: fzsales.bratislava@flydubai.com

www.flydubai.com


Letadla

Flotila se skládá z letadel typu Boeing 737-800 NG, Boeing 737 MAX 8 a Boeing 737 MAX 9.
Linky na trase Praha-Dubaj-Praha jsou aktuálně operovány moderními Boeingy 737 MAX. Typ letadla lze vždy ověřit při tvorbě rezervace případně ve správě rezervace na
flydubai.com


Ještě lepší zážitek z cestování na palubě flydubai

Cestující si mohou na palubě Boeingu 737 MAX užít vice pohodlí a větší zážitek z cestování. Nová kabina v Business třídě nabízí “flatbed”, neboli sedadlo, které lze polohovat až do úplného lůžka. Díky extra pohodlí, prostoru a soukromí si mohou cestující tedy pohodlně odpočinout během celého letu. Ekonomická třída nabízí nová RECARO sedadla, která jsou navržena tak, aby optimalizovala prostor a pohodlí. Cestující se tak mohou pohodlně usadit, relaxovat a užívat si svůj let.

Cestující v ekonomické třídě si za poplatek mohou již během rezervace vybrat konkrétní sedadlo, nebo sedadlo s větším prostorem pro nohy (první řada za Business třídou či sedadla u nouzových východů). Více úložného prostoru pro zavazadla a jedinečný osvětlovací systém vytvářejí speciální atmosféru na palubě, která umožní skutečně relaxovat a užívat si let.

flydubai Boeing 737 MAX nabízí vyjímečnou palubní zábavu s full HD , 11.6 palcovým displayem s širokým výběrem filmů, televizních seriálů, hudby a her v angličtině, arabštině a ruštině. Cestující si mohou užít bezplatnou palubní zábavu v Business třídě nebo si za dostupnou cenu zaplatit balíčky palubní zábavy, pokud cestují v ekonomické třídě. Na výběr je z několika balíčků, které zakoupit přímo na palubě letadel.

Prohlédněte si palubu flydubai Boeingu 737 MAX zde.

Občerstvení na palubě

Informace o dostupném občerstvení na linkách flydubai naleznete vždy ve své rezervaci.
V tarifech Value a Flex je v ekonomické třídě zahrnuto občerstvení v ceně letenky. Na trasách delších než 3 hodiny je na palubě na výběr ze 2 teplých jídel + box s menším občerstvením a nápojem. Na kratších letech pod 3 hodiny je poté nabízeno menší občerstvení. Tarify Lite nezahrnují občerstvení.
Cestující v Business třídě mají občerstvení zdarma na všech letech flydubai mají na výběr ze 3 teplých jídel + bohatý výběr z alkoholických a nealkoholických nápojů.

Zavazadla

• Pokud to tarif umožňuje, cestující ekonomické třídy mají v ceně letenky nárok na odbavená zavazadla (až 3 kusy na osobu) do váhy 20 kg a 7 kg příruční zavazadlo. Pokud není uvedeno jinak. Tarif Lite odbavené zavazadlo nezahrnuje.
• V případě potřeby si lze předplatit dodatečné kilogramy zavazadla dle aktuální dostupnosti a sazby.
• Na letišti je dána pevná sazba za kilogram podle cílové destinace. Více informací naleznete
zde.
• Cestující Business třídy mají v ceně letenky nárok na 40 kg odbaveného zavazadla (až 3 kusy na osobu) a 14 kg příručního zavazadla (až 2 kusy).
• Jeden kus zavazadla nesmí z bezpečnostních důvodů přesáhnout 32 kg.


Sportovní vybavení

• Sportovní vybavení muže byt přijato na let flydubai za příplatek a musí být rezervováno nejméně 24 hodin před odletem.
• Maximální hmotnost jednoho sportovního vybavení je 20 kg.
• Pokud je sportovní zavazadlo těžší než povolený limit, platí pro váhu navíc stejná sazba jako pro běžné odbavené zavazadlo.


Doplňkové služby

• Cestující ekonomické třídy mají možnost si předplatit sedadla předem. Ceny začínají na 180 Kč za sedadlo/let. flydubai také nabízí možnost zakoupení prémiových sedadel u nouzového východu a v první řadě za Business třídou, které nabízí více prostoru.
• Všichni cestující Business třídy mají nárok na výběr sedadla předem zdarma.


Odbavení

• Od 48 hodin do 90 minut před plánovaným časem odletu můžete využít online check-in na oficiálních webových stránkách flydubai.com
• Přepážky odbavení na letišti se otevírají 3 hodiny před odletem a zavírají se 1 hodinu před plánovaným časem odletu.
• V Praze se lety flydubai odbavují na Terminálu 1.

• Linky na trase Praha-Dubaj přilétají na Terminál 3 na Mezinárodním letišti v Dubaji (DXB). Přestup na další linky flydubai je rychlý a zvládnutelný bez problémů do jedné hodiny.


Podmínky tarifu u letenek zakoupených přes distributora flydubai CK Blue Sky Travel:

• U každé letenky se platí transakční poplatek 380 Kč / osoba za zpáteční letenku v ekonomické třídě, v Business třídě poplatek 760 Kč / osoba. U jednosměrné letenky je částka poloviční.
• Změna jména není povolena.
• Změna destinace není povolena.

• Změna termínu / zrušení letenky dle podmínek tarifu.

Vždy zkontrolujte podmínky tarifu ve vaši rezervaci.

Opatření na palubách flydubai v souvislosti s onemocněním Covid-19

Cestující jsou před odletem povinni se seznámit s podmínkami pro vstup do jednotlivých destinací vydanými kompetentními úřady daných států a leteckou společností. Pro více informací navštivte flydubai COVID-19 information hub.
Informace ke vstupním podmínkám do jednotlivých destinací operovaných flydubai naleznete
zde.

Jak letenky rezervovat?

Letenky je možné rezervovat na webových stránkách flydubai.com, přes oficiální mobilní aplikaci flydubai nebo prostřednictvím našich kanceláří na uvedených kontaktech.

holidays by flydubai

Vyberte si z široké nabídky kompletních balíčků na
holidays by flydubai.

 

 

 

flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai