flydubai

Obecné informace
Letecká společnost flydubai byla založena dubajskou vládou v roce 2008 (první let se uskutečnil v červnu 2009) se záměrem jako nízkonákladový dopravce. V současné době vystupuje jako „low-cost s přidanou hodnotou“, nabízející mj. business class.

Kontakty

Česká republika
GSA flydubai
Opletalova 57, 110 00 Praha 1
Tel: +420 224 282 820
Email: fzsales.prague@flydubai.com

Slovensko
GSA flydubai
Poštová 1, Bratislava, 811 06
Tel: +421 244 251 774
Email: fzsales.bratislava@flydubai.com

Letadla
Od 23. prosince 2017 je pravidelně nasazován na denních letech z/do Prahy nový Boeing 737 MAX (změna typu letadla vyhrazena).
Tento typ letadla má zbrusu nový design jak ekonomické, tak i business třídy. Business třída nyní nově disponuje plně polohovatelnými sedadly (tzv. flat bed). I ekonomická třída změnila svůj vzhled a je modernější a pohodlnější. Kapacita tohoto letadla je 10 míst business class a 156 economy class.

Economy class
Sedadlo v ekonomické třídě flydubai byla navržena pro vaše maximální pohodlí firmou Recaro. Díky výše umístěné kapse v sedadle před vámi získáte výrazně větší prostor pro nohy. Cestující Economy class si za poplatek od 180 Kč/osoba/let mohou již během rezervace vybrat konkrétní sedadlo, nebo za 1050 Kč/osoba/let sedadlo s větším prostorem pro nohy (první řada za Business Class, exitová sedadla).
Zábavní systém na palubě v economy class:
flydubai má ve všech sedadlech zabudované monitory s palubní zábavou. Cestující economy class se mohou zabavit během letu díky výběru z několika zábavních balíčků od základních programů se seriály, hrami hudbou až po prémiový balíček včetně několik stovek filmů. Balíčky si lze zakoupit přímo na palubě.

Business class
Během vašeho letu v business class zaznamenáte vyjímečné pohodlí a prostor. V nových verzích Boeingu 737-MAX jsou nově plně polohovatelná sedadla, která poskytují perfektní příležitost k odpočinku. Pohodlně se posaďte a vychutnejte si film na 12" dotykové obrazovce, nebo pokud se potřebujete připravit na důležité jednání, jednoduše zapojte váš laptop do vestavěné zásuvky a začněte pracovat. Jakkoliv plánujete strávit svoji cestu, naše pohodlná sedadla vám pomohou přistát ve vaší destinace připraveni na cokoliv .

Údaje o sedadlech:
Délka sedadla po rozložení: 1.98 m
Zdroj napájení: univerzální zásuvka
Osobní HD dotyková obrazovka: 12.1"
Zábavní systém na palubě v business class
Pokud cestujete ve flydubai business class, kompletní nabídku stovek filmů, TV kanálů, hudby a her máte zdarma. Pohodlně se opřete a užijte si váš oblíbený film na 12,1" obrazovce.

Strava
• Nově od 2. prosince 2018 je v tarifech Value a Flex v ekonomické třídě zahrnuto občerstvení v ceně letenky. Na trasách delších jak 3 hodiny je na palubě na výběr ze 2 teplých jídel + bento box s menším občerstvením a nápojem. Na kratších letech pod 3 hodiny je poté nabízeno menší občerstvení. Tarify Lite nemají v ceně žádné občerstvení.
• Cestující v business třídě mají občerstvení zdarma na všech letech flydubai. Mají na výběr ze 3 teplých jídel + bohatý výběr z alkoholických i nealkoholických nápojů.

Zavazadla
• Cestující ekonomické třídy mají v ceně letenky nárok na odbavení zavazadel (až 3 kusy na osobu) do váhy 20 kg a 7 kg příruční zavazadlo (pokud není v letence uvedeno jinak).
• V případě potřeby si lze předplatit kg navíc (dle aktuální dostupnosti), a to následovně:
o 10 kg navíc za 750 Kč/směr
o 20 kg navíc za 900 Kč/směr
• Na letišti je dána pevná sazba za kg podle cílové destinace (maximální cena 390 Kč/kg).
• Cestující business třídy mají v ceně letenky nárok na 40 kg odbavená zavazadla (až 3 kusy na osobu) a 15 kg příruční zavazadla (až 2 kusy).
• Jeden kus zavazadla nesmí z bezpečnostních důvodů přesáhnout 32 kg.

Sportovní vybavení
• Flydubai nemá speciální kategorii ani speciální sazbu pro sportovní vybavení.
• Pokud je vybavení vhodně zabaleno a vejde se do povoleného limitu odbavených zavazadel, lze jej přepravit zdarma.
• Pokud je sportovní zavazadlo těžší, než povolený limit, platí pro kg navíc stejná sazba jako pro běžné odbavené zavazadlo.
• Pokud je zavazadlo znatelně větší, než součet všech tří stran 165 cm, je nutné toto vybavení separátně vyžádat na fzsales.prague@flydubai.com. Povolení přepravy takového vybavení není garantováno – záleží na aktuální obsazenosti letadla.

Doplňující služby
• Cestující ekonomické třídy mají možnost si předplatit sedadla předem. Ceny začínají na 180 Kč za sedadlo/let. Flydubai také nabízí možnost zakoupení prémiových sedadel u nouzového východu a v první řadě za business třídou, kde je více místa na nohy za 1.050 Kč sedadlo/let.
• Všichni cestující business třídy mají nárok na výběr sedadla předem zdarma.
• Každé sedadlo v ekonomické třídě disponuje 12.1“ obrazovkou. Základní verze, která obsahuje letové údaje a mapu, je zdarma. Lze si přikoupit balíčky, které obsahují TV programy, hudbu, filmy apod. přímo na palubě.

Odbavení
• 24 hodin před odletem můžete využít online check-in přes stránky www.flydubai.com.
• Přepážky odbavení na letišti se otevírají 3 hodiny před odletem a zavírají se 1 hodinu do odletu.
• V Praze se lety flydubai odbavují na Terminálu 1
• V Dubaji má flydubai dedikovaný Terminál 2, který je malý a přehledný. Přestup na další linky flydubai je rychlý a zvládnutelný bez problémů do jedné hodiny.

Podmínky tarifu u letenek zakoupených přes distributora flydubai CK Blue Sky Travel:
• U každé letenky se platí transakční poplatek 380 Kč / osoba za zpáteční letenku v ekonomické třídě, v business třídě to je 760 Kč / osoba. U jednosměrné letenky je částka poloviční.
• Platnost letenky je 1 rok od data odletu.
• Změna jména není povolena.
• Změna destinace není povolena.
• Změna termínu / zrušení letenky dle podmínek tarifu.

flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai
flydubai