flydubai

Obecné informace

Letecká společnost flydubai byla založena dubajskou vládou v roce 2008 (první let se uskutečnil v červnu 2009) se záměrem jako nízkonákladový dopravce. V současné době vystupuje jako „low-cost s přidanou hodnotou“, nabízející mj. business class.

Kontakty

Česká republika
GSA flydubai
Opletalova 57, 110 00 Praha 1
Tel: +420 224 282 820
Email: fzsales.prague@flydubai.com

Slovensko
GSA flydubai
Poštová 1, Bratislava, 811 06
Tel: +421 244 251 774
Email: fzsales.bratislava@flydubai.com

Letadla

Od 23. prosince 2017 je pravidelně nasazován na denních letech z/do Prahy nový Boeing 737 MAX (změna typu letadla vyhrazena).
Tento typ letadla má zbrusu nový design jak ekonomické, tak i business třídy. Business třída nyní nově disponuje plně polohovatelnými sedadly (tzv. flat bed). I ekonomická třída změnila svůj vzhled a je modernější a pohodlnější. Kapacita tohoto letadla je 10 míst business class a 156 economy class.

Economy class

Sedadlo v ekonomické třídě flydubai byla navržena pro vaše maximální pohodlí firmou Recaro. Díky výše umístěné kapse v sedadle před vámi získáte výrazně větší prostor pro nohy. Cestující Economy class si za poplatek od 180 Kč/osoba/let mohou již během rezervace vybrat konkrétní sedadlo, nebo za 1050 Kč/osoba/let sedadlo s větším prostorem pro nohy (první řada za Business Class, exitová sedadla).
Zábavní systém na palubě v economy class:
flydubai má ve všech sedadlech zabudované monitory s palubní zábavou. Cestující economy class se mohou zabavit během letu díky výběru z několika zábavních balíčků od základních programů se seriály, hrami hudbou až po prémiový balíček včetně několik stovek filmů. Balíčky si lze zakoupit přímo na palubě.

Business class

Během vašeho letu v business class zaznamenáte vyjímečné pohodlí a prostor. V nových verzích Boeingu 737-MAX jsou nově plně polohovatelná sedadla, která poskytují perfektní příležitost k odpočinku. Pohodlně se posaďte a vychutnejte si film na 12" dotykové obrazovce, nebo pokud se potřebujete připravit na důležité jednání, jednoduše zapojte váš laptop do vestavěné zásuvky a začněte pracovat. Jakkoliv plánujete strávit svoji cestu, naše pohodlná sedadla vám pomohou přistát ve vaší destinace připraveni na cokoliv .

Údaje o sedadlech:
Délka sedadla po rozložení: 1.98 m
Zdroj napájení: univerzální zásuvka
Osobní HD dotyková obrazovka: 12.1"
Zábavní systém na palubě v business class
Pokud cestujete ve flydubai business class, kompletní nabídku stovek filmů, TV kanálů, hudby a her máte zdarma. Pohodlně se opřete a užijte si váš oblíbený film na 12,1" obrazovce.

Strava na letech

Letenky v ekonomické třídě nemají v ceně žádné občerstvení. Na všech letech je nabízeno menší občerstvení za poplatek přímo na palubě letadla, případně je možné si teplé jídlo objednat za poplatek předem (nejpozději 36h před odletem).
Cestující v business třídě mají občerstvení zdarma na všech letech flydubai. Mají na výběr ze 3 teplých jídel + bohatý výběr z alkoholických i nealkoholických nápojů.

Zavazadla

Cestující ekonomické třídy mají v ceně letenky nárok na odbavení zavazadel (až 3 kusy na osobu) do váhy 20 kg a 7 kg příruční zavazadlo (pokud není v letence uvedeno jinak).

V případě potřeby si lze předplatit kg navíc (dle aktuální dostupnosti), a to následovně:
- 10 kg navíc za 750 Kč/směr
- 20 kg navíc za 900 Kč/směr

Na letišti je dána pevná sazba za kg podle cílové destinace (maximální cena 390 Kč/kg).
Cestující business třídy mají v ceně letenky nárok na 40 kg odbavená zavazadla (až 3 kusy na osobu) a 15 kg příruční zavazadla (až 2 kusy).
Jeden kus zavazadla nesmí z bezpečnostních důvodů přesáhnout 32 kg.

Sportovní vybavení

Flydubai nemá speciální kategorii ani speciální sazbu pro sportovní vybavení.
Pokud je vybavení vhodně zabaleno a vejde se do povoleného limitu odbavených zavazadel, lze jej přepravit zdarma.
Pokud je sportovní zavazadlo těžší, než povolený limit, platí pro kg navíc stejná sazba jako pro běžné odbavené zavazadlo.
Pokud je zavazadlo znatelně větší, než součet všech tří stran 165 cm, je nutné toto vybavení separátně vyžádat na fzsales.prague@flydubai.com/fzsales.bratislava@flydubai.com. Povolení přepravy takového vybavení není garantováno – záleží na aktuální obsazenosti letadla.

Doplňující služby

Cestující ekonomické třídy mají možnost si předplatit sedadla předem. Ceny začínají na 180 Kč za sedadlo/let. Flydubai také nabízí možnost zakoupení prémiových sedadel u nouzového východu a v první řadě za business třídou, kde je více místa na nohy za 1.050 Kč sedadlo/let.
Všichni cestující business třídy mají nárok na výběr sedadla předem zdarma.
Každé sedadlo v ekonomické třídě disponuje 12.1“ obrazovkou. Základní verze, která obsahuje letové údaje a mapu, je zdarma. Lze si přikoupit balíčky, které obsahují TV programy, hudbu, filmy apod. přímo na palubě.

Odbavení:
24 hodin před odletem můžete využít online check-in přes stránky http://www.flydubai.com/.
Přepážky odbavení na letišti se otevírají 3 hodiny před odletem a zavírají se 1 hodinu do odletu.
V Praze se lety flydubai odbavují na Terminálu 1
V Dubaji má flydubai dedikovaný Terminál 2, který je malý a přehledný. Přestup na další linky flydubai je rychlý a zvládnutelný bez problémů do jedné hodiny.