Sharm El Sheikh

Popis destinace

Sharm el-Sheikh, po celý rok hýčkaný slunečními paprsky a omývaný teplou mořskou vodou, leží ze všech egyptských turistických destinací nejblíže k Evropě, můžete se tu opalovat, potápět k nádherným korálovým útesům a pozorovat moře, kdykoliv se rozhodnete, že si uděláte prázdniny a ujedete každodenní rutině. Klima je tu suché a příjemné po celý rok, v zimě se teploty pohybují v rozmezí od 20 do 25 °C, v létě se vyšplhají až na 30 až 35 °C.
Sharm el-Sheik nabízí řadu možností zábavy, například vzrušující (možná skoro bláznivé) vodní sporty a extrémní sporty: vedle potápění, šnorchlování, plachtění, surfování a kitesurfingu si můžete na dovolené v Sharm el-Sheiku vyzkoušet i seskoky s padákem ze sportovního letadla nebo z helikoptéry. V Sharm el-Sheiku si také snadno zarezervujete výlety do blízké Sinajské pouště, kde navštívíte úchvatný klášter svaté Kateřiny a spatříte majestátní Sinajské pohoří.

Pokud do Sharm el-Sheiku míříte za odpočinkem, máme dobrou zprávu, v tomto městě jsou nejznámější lázně v Egyptě, lázně na vysoké profesionální úrovni. Přičtěte k tomu zajímavé večery, které prožijete v místních barech, nočních klubech a tancem na plážích po celou noc nebo magické kouzlo výprav do horské krajiny Sinajské pouště a snadno pochopíte, proč se Sharm el-Sheik řadí mezi nejoblíbenější prázdninové destinace na světě.
Sharm el-Sheik má všechny předpoklady k tomu, aby se dovolená, kterou zde strávíte stala nezapomenutelným zážitkem.

Sharm el-Sheik leží v Akabském zálivu, přibližně 300 kilometrů od Suezu a 19 kilometrů od národního parku Rás Muhammad. V Sharm el-Sheiku zamiřte za zajímavými akcemi do zálivu Naama, ale za denními nákupy i za suvenýry se vydejte do Starého města. Nakupovat se můžete vypravit také do Hadaby (u Ras Um Sid), kde naleznete poklidné obchody, hotely a rekreační střediska. Chcete-li si prohlédnout národní park Rás Muhammad a rezervaci Nabq, nebo se vydat na výlety s potápěním či šnorchlováním, zamiřte do přístavu nebo do jednoho z městských přístavišť.

Výlety

Sinai Wonders
Jeden z nejzajímavějších výletů v Sharmu. Projedete se džípem v poušti, zažijete jízdu na velbloudech a čtyřkolkách a uvidíte Barevný kaňon. Součástí toho výletu je dále šnorchlování, nakupování a odpočinek na pláži. Také navštívíte jedno z nejkrásnějších měst Dahab.
Cena zahrnuje oběd s nápojem a vybavení na šnorchlování.
Minimální počet osob: 6
Cena: 75$/dosp.os. a 65$/dítě do 12 let

Mega Safari
Zažijete jízdu na čtyřkolkách a velbloudech. Poté si můžete odpočinout na pláži, jít zašnorchlovat nebo vyzkoušet vodní hry jako parasailing, jízdu na banánu nebo šlapadle.
Cena zahrnuje oběd a nápoj. Cena nezahrnuje vybavení na šnorchlování.
Minimální počet osob: 6
Cena: 60$/dosp.os. a 60$/dítě do 12 let

Ras Mohamed
Národní park Ras Mohamed se nachází na jihu Sinajského poloostrova. Uvidíte zde nedotčený podmořský svět s jedinečnou faunou a flórou přímo stvořený pro příznivce šnorchlování. U korálových útesů spatříte nepřeberné množství pestrobarevných ryb.
Cena zahrnuje oběd a nealkoholické nápoje podávané na palubě lodi.
Minimální počet osob: 6
Cena: 45$/dosp.os. a 23$/dítě do 12 let

Ostrov Tiran
Nachází se v neutrálních vodách mezi Egyptem a Saudskou Arábií. Tento ostrov je proslulý nejen překrásnými útesy, ale rovněž fantastickým podvodním životem, který je jako stvořený pro šnorchlování nebo potápění. Tyto krásy můžete objevovat během dvou přibližně hodinových zastávek na širém moři.
Cena zahrnuje oběd a nápoj.
Minimální počet osob: 6
Cena: 40$/dosp.os. a 20$/dítě do 12 let

Delfinní show
Show trvá asi 45 minut. Za poplatek si můžete s delfíny zaplavat nebo se s nimi vyfotografovat.
Minimální počet osob: 6
Cena: 28$/dosp.os. a 14$/dítě do 12 let

Plachetnice
Vydejte se na plavbu na pirátské lodi se dvěma zastávkami - na šnorchlování u korálové útesu a na ostrově pokladů. Cena zahrnuje oběd s nápojem a vybavení na šnorchlování.
Minimální počet osob: 6
Cena: 75$/dosp.os. a 38$/dítě do 12 let

Čtyřkolky
Čeká vás adrenalinová projížďka pouští. Po ni si odpočinete v beduínském táboře, kde pro vás bude připraveno občerstvení v podobě nealkoholických nápojů nebo arabského čaje.
Minimální počet osob: 2
Cena: 33$/dosp.os.

City tour
Hlavní město Sinaje se rozkládá v délce 30km podél pobřeží. Poznejte nejexkluzivnější resorty v průběhu večerní okružní jízdy Sharm El Sheikhem. Uvidíte zdejší mešitu, navštívíte koptský kostel, projdete se po starém tržišti a odreagujete se procházkou po Naama Bay. K dispozici budete mít průvodce, který přiblíží historii města a nabídne cenné rady při smlouvání.
Minimální počet osob: 11
Cena: 16$/dosp.os. a 8$/dítě do 12 let

Káhira - 1.den
Nenechte si ujít návštěvu Káhiry a nedaleké Gízy. navštívíte egyptské národní muzeum, kde je k vidění téměř 13 tisíc různých exponátů dokreslující historii starověkého Egypta od počátků až po příchod islámu. Součástí sbírky jsou i legendární poklady z hrobky faraona Tutanchamona. Po prohlídce muzea načerpáte nové síly během oběda v restauraci (nápoje za poplatek). Po obědě se vydáte do papyrusové dílny, kde se seznámíte s výrobou tohoto dávného psacího materiálu. Poté si prohlédnete jeden z posledních dochovaných sedmi divů světa - pyramidy v Gize. V letním období si užijete také plavbu ve feluce po řece Nil.
Minimální počet osob: 25
Cena: 90$/dosp.os. a 45$/dítě do 12 let

Petra
Město Petra, vytesané do skal v horách jižního Jordánska, patří mezi jednu z nejpozoruhodnějších pamětihodností. Nedávno bylo vyhlášeno jako jeden z novodobých sedmi divů světa. V minulosti bylo město Petra hlavním městem Nabatejců, národa obývajícího tuto oblast mezi dnešním Jordánském a Saudskou Arábií. Dnes je město vyhledávaným turistickým cílem díky skalním královským hrobkám.
Minimální počet osob: 6
Cena: 310$/dosp.os. a 300$/dítě do 12 let

Mojžíšova hora
Odjezd z hotelu v nočních hodinách. Po příjezdu ke klášteru svaté Kateřiny, následuje výstup na Mojžíšovu horu, kde měl Mojžíšovi Hospodin dát 10 přikázaní. Na vrcholu zažijete východ slunce. Při sestupu navštívíte klášter svaté Kateřiny. Poplatek za vstup do oblasti je 5 dolarů.
Minimální počet osob: 12
Cena: 310$/dosp.os. a 300$/dítě do 12 let

Jeruzalém
Odjezd z hotelu v nočních hodinách do Taby, kam se přijede v brzkých ranních hodinách. Přechod hranice a odjezd autobusem k Mrtvému moři. U Mrtvého moře cca hodinová zastávka s možností koupání v moři. Navštívíte zde obchod s kosmetickými výrobky z Mrtvého moře (bahno, mořská sůl, vlasová a tělová kosmetika) nebo místní kavárnu.
Poté odjezd k Olivetské hoře, odkud se vám naskytne fascinující panoramatický výhled na město Jeruzalém. Prohlídka Jeruzaléma bude zahrnovat Staré město, Zeď nářků a křesťankou čtvrť. Poté se vydáte po Křížové cestě, kudy kráčel Ježíš se svým křížem až na místo jeho ukřižování - Golgota. Na tomto místě můžete zdarma navštívit Chrám Božího hrobu, ale je třeba počítat s velkými davy lidí. Zpět se vydáte arménsko-židovskou čtvrtí, vystoupíte na horu Sion, kde konala Poslední večeře a uvidíte chrám zesnutí Panny Marie. Poté odjezd do Palestiny, kde bude následovat oběd (za poplatek) a prohlídka města Betlém. Po prohlídce
bude následovat návrat zpět do Egypta. Příjezd na hotel je v nočních hodinách.
Minimální počet osob: 15
Cena: 125$/dosp.os. a 120$/dítě do 12 let.

Svatá Kateřina
Na úpatí Sinajských hor, v malebném údolí v nadmořské výšce 1750m nad mořem, se nachází Klášter svaté Kateřina, obklopený zdí z temné rudé žuly. Jedná se o jeden z nejstarších a stále funkčních klášterů na světě. Odjezd od hotelu v brzkých ranních hodinách. Po prohlídce kláštera bude následovat oběd a poté prohlídka města Dahab.

Všechny ceny jsou uvedeny v USD a mohou se kdykoliv změnit.
Děti do 1,99 let zdarma, děti 2-11,99 dle ceníku, dospělá osoba od 12let výše.

Podmínky zrušení
1. Pokud klient zruší zájezd do 24hod před jeho termínem, storno poplatek činí 50%
2. Pokud klient zruší zájezd v den konání, storno popatek činí 100%

CK není odpovědná za klienty, kteří si zakoupí výlet přes jinou místní CK!