Filtr

1. den

Odlet z Prahy/ Vídně.

2. den

Přílet na mezinárodní letiště Kilimandžáro. Z letiště vyrazíte do NP Tarangire, který je nazývám chrámem mohutných baobabů a rájem slonů.Oběd bude podáván na piknikovém místě v s výhledem na řeku. NP Tangarine V odpoledních hodinách ubytování a volný čas. Ubytování: Bougainvillea Safari Lodge (http://bougainvilleasafarilodge.com) či podobný Stravování: oběd + večeře

3. den

Po snídani odjez do NP Serengeti. Příjezd do parku v době oběda, odpolední program je pozorování místní divoké přírody. NP Serengeti je největší z šestnácti národních parků v Tanzanii, jeho rozloha zhruba 15 000 kilometrů čtverečních pro představu bývá srovnávána s polovinou rozlohy Belgie, či plného pokrytí Černé Hory. Pojmenování Serengeti má masajský původ, označuje nekonečnou prérii. Místní pláně jsou plné pasoucích se býložravců, jako jsou zebry, pakoně, antilopy a žirafy, své bohaté loviště tu mají šelmy - od drobných šakalů, psů ušatých, servalů, karakalů po „velké kočky“ jako levhart, gepard a lev. Nechybí pochopitelně hyeny, v noci se vkrádající i do kempů, v říčních tůních se chladí hroši a na svoji kořist čekají krokodýli. Z opic jsou zastoupeni zejména drzí paviáni a kočkodani, lovení i dravými ptáky, zejména orlem korunkatým. Ubytování: Serengeti Kati Kati Tented Camp (http://twctanzania.com/alojamiento/kati-kati-tented-camp/) či podobný Stravování: Plná penze

4. den

Celodenní safari v NP Serengeti Ubytování: Serengeti Kati Kati Tented Camp (http://twctanzania.com/alojamiento/kati-kati-tented-camp/) či podobný Stravování: Plná penze

5. den

Po brzké snídani v kempu vyrazíte do chráněné oblasti kráteru Ngorongoro. tato oblast je zapsána ve Světovém přírodním i kulturním dědictví UNESCO. Kráter Ngorongoro je světově známé místo s největší koncentrací velkých savců na světě, žije jich tu celkem 25-30 tisíc. Je to místo, kde máte největší šanci pozorovat tzn.velkou pětku. Ubytování: Bougainvillea Safari Lodge (http://bougainvilleasafarilodge.com) či podobný Stravování: Plná penze

6. den

Po snídani se vydáte na dopolední safari a to do NP Lake Manyara. Tento nejmenší tanzanský národní park se jmenuje dle ze zdejšího jezera Manyara. Hlavní doménou tohoto parku jsou ptáci. Asi 350 druhů ptactva všech velikostí hnízdí v okolí jezera, které je jim dokonalým útočištěm. Pozorovat tu můžete plameňáky, volavky, pelikány nebo čápy. Okolo jezera roste deštný prales a v jeho nitru zase žijí sloni, lesoňi a tzv. stromoví lvi, žijící v korunách stromů.
Stravování: Plná penze
Ubytování:

7. den

Odlet z Tanzánie.

Poznámka

Program může být upraven dle letů a dostupnosti jednotlivých služeb.

Cena zahrnuje

- zpáteční letenku dle plánu letu, transfer letiště - hotel - letiště , transfery během safari, vstupy do národních parků dle plánu, průvodce v AJ, ubytování a stravování dle popisu, služby partnerské CK v AJ, povinné pojištění CK proti úpadku, letištní taxy

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění, vízum cca 50 USD/ osoba, spropitné pro průvodce na safari – cca 10 USD/osoba/ den

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

PŘI VSTUPU DO ZEMĚ NENÍ POVINNÝ TEST NA COVID.
PO NÁVRATU Z DESTINACE MUSÍ KLIENTI V ČR NEPRODLENĚ ABSOLVOVAT TEST NA COVID NEBO PODSTOUPIT 14TI DENNÍ KARANTÉNU.

Popis destinace

  • nekonečně dlouhé pláže s bílým pískem a tyrkysové moře
  • široká nabídka ubytování pro méně i více náročné klienty
  • ideální podnebí na Zanzibaru po celý rok
  • skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění
  • navštivte přírodní rezervaci Jozani a pozorujte vzácné guerézy zanzibarské
  • jediné historické fungující město v Africe,Stone Town
  • ideální pro kombinovanou dovolenou - safari na pevnině, odpočinek na ostrově
  •  


Při vyslovení jména Zanzibar se každému ihned vybaví tropický ráj s tyrkysově modrým Indickým oceánem, bělostnými plážemi lemovanými palmami, potápěním a šnorchlováním  u korálových útesů a arabskými plachetnicemi (Dhow).

Exotický ostrov vonící mořem, hřebíčkem a vanilkou se jmenuje Unguja a s polu s menším ostrovem Pemba tvoří právě Zanzibar.

Ostrov má dlouhou a pestrou minulost a právě proto je dnešní Zanzibar výsledkem mnoha vlivů a kultur odrážejících se v architektuře i v životním stylu obyvatel.

Na ostrově s kilometry zářivě bílých pláží se můžete oddávat rajskému nicnedělání a jen tak se slunit na pláži u azurově modrého Indického oceánu, popíjet lahodné koktejly ve stínu kokosových palem či sedět u baru v jednom z luxusních resortů. Můžete se ale také vydat poznávat krásy samotného ostrova; určitě stojí za to vyrazit na jeden den do Stone Town, historické části hlavního města Zanzibaru.  Je to jediné funkční historické město v Africe, přitom se mnohé z něho 200 let nezměnilo. Opravdu poučný výlet je také "Spice tour", protože i když už koření není páteří zdejší ekonomiky, stále tu však najdete spoustu farem, na nichž se koření pěstuje a prodává na tržištích ve městech či ve stánku u silnice.

Kromě toho farmy nabízejí turistům prohlídky s průvodcem, při nichž poznáte desítky druhů koření či exotického ovoce,které můžete vidět, osahat si a často také ochutnat.

Nejvyhlášenější pláže najdete na severu ostrova, kde je během dne jen malý rozdíl mezi přílivem a odlivem. Nejvyhledávanějšími oblastmi zde jsou Nungwi a Kendwa, kde je také největší koncentrace barů a zábavy. Severovýchodní oblast Matemwe je ideálním místem pro šnorchlování. Na východním pobřeží (Kiwengwa, Pongwe, Uroa pod) je pak nejvíce znatelný rozdíl mezi odlivem a přílivem, kdy oceán odstoupí až 600 m od pobřeží. Pokud navštívíte toto pobřeží, máte ale pak jedinečnou šanci pozorovat mořský život v lagunkách, které po odlivu zůstaly.

V oblasti Paje pak potkáte surfaře a kiteře z celého světa. Jihozápadní Kizimkazi je oblast, kde se nejvíce vyskytují divocí delfíni.

Zanzibar je právem nazývaný posledním rájem na zemi. 


Podnebí

Zanzibar má dvě dešťová období; 
- "dlouhé deště" jsou cca od poloviny dubna do konce května (určitě to, ale neznamená, že by měsíc v kuse pršelo)
- "krátké deště" jsou cca v listopadu a prosinci
Nejlepší čas k návštěvě ostrova je tedy od června do října nebo během ledna a února. Nicméně i období dešťů má své kouzlo. 

Teploty se pohybují celý rok nad 25 stupni  ( v noci neklesají pod 21 stupňů) a srážek nespadne více než 300 milimetrů. Ani teplota moře neklesá pod 25 stupňů. 

Geografické Informace

Zanzibar je souhrnný název pro více než 20 ostrovů při východoafrickém pobřeží Tanzánie. Největší ostrovy Zanzibaru jsou: jižní ostrov Unguja a severní ostrov Pemba. V celém souostroví žije okolo milionu obyvatel.
Původ ostrova Unguja je velmi zajímavý. Odvozuje se od pradávné řeky a její delty ležící mezi dnešními řekami Rufiji a Ruvu. Kontinentálními pohyby pak došlo k propadům v této deltě a následně k oddělení Unguji. V geologické stavbě ostrova proto nalezneme sedimenty různého původu. Dominují především vápence. Z mladých hornin pak převládají kostry korálů, což je též vápenec. Nejvyšším vrcholem ostrova je Masingini, který má výšku 120 m n.m.
Na ostrovech se rozkládá autonomní stát Zanzibar, který tvoří s pevninskou částí Tanganikou stát Tanzánie. Hlavním městem souostroví Zanzibar je Zanzibar City, jehož nejstarší a nejznámější číst se nazývá Stone Town. Hlavní ekonomickou aktivitou státu je pěstování palmy Raffia, koření (hřebíček, skořice, muškátový oříšek a pepř) a velmi rychle se rozvíjí turismus.

Průměrná teploty

IIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch 32 323331 29 29 28 28 29 29 32 32 
voda 27 282828 28 27 25 25 27 27 27 27 

Visa, vstupní formality

Cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 6 měsíce delší než plánovaný pobyt. Vízum stojí cca 50 USD/os. - doporučujeme si ho vyřídit 14 dní před odletem online.
Povinná pobytová taxa činí 1 USD/noc a je třeba uhradit ji na hotelové recepci při příjezdu.

ČR – Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi, P.O.BOX25639, tel: +254 774 460, E-mail: nairobi@embassy.mzv.cz

Měna a kurzy

1 tanzanský šilink (1 TZS = 100 centů), 100 TZS = 0,996 CZK.
Lze platit i dolary (USD). Doporučujeme mít s sebou dostatečnou hotovost, bankomaty jsou na Zanzibaru sporadicky a platba kreditními kartami ( VISA, MASTERCARD) je možná především v turistických zařízeních.


Kuchyně - jídlo a nápoje

Zanzibarská kuchyně se vyznačuje vlivem mnoha kultur (britské, perské, arabské, indické, portugalské a africké), které se  odráží ve skladbě jídel. Základem místní kuchyně je maso s brambory nebo rýží (wali). Specialitou je ugali, hustá kukuřičná kaše, která se rukou namáčí v omáčce. Maso je obvykle kozí nebo skopové, dušené společně s brambory a zeleninou, okořeněné hřebíčkem a kardamonem. Oblíbenou pochoutkou je nyama choma, kozí maso na grilu. K oblíbeným jídlům patří biryani (kořeněná rýže), curry a sambudaa (masové nebo zeleninové taštičky). Moučníky se připravují z banánů, ananasu nebo manga. 

Časový posun

+ 1 hodina během léta, + 2 hodiny během zimy

Zdravotní péče, očkování, hygiena

V součatsné době není při cestách na Zanzibar vyžadováno žádné očkování povinně. Doporučuje se však očkování proti Hepatitidě typu A a B a břišnímu tyfu.
 
Pro cestovatele, přijíždějící z oblastí s výskytem žluté zimnice, může být při vstupu na ostrov požadován mezinárodní očkovací průkaz se záznamem přeočkování proti této nemoci.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Amaan Beach Bungalows

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
Amaan Beach Bungalows - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 4.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 10, 12, 14

Letecky

Polopenze - Snídaně

Více info od 27 990 Kč

Diamonds Mapenzi Beach

Tanzanie a Zanzibar Kiwengwa
Diamonds Mapenzi Beach - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive

Více info od 45 690 Kč

DoubleTree Resort by Hilton Nungwi

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
DoubleTree Resort by Hilton Nungwi - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 10, 12, 14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze

Více info od 47 080 Kč

Indigo Beach Zanzibar

Tanzanie a Zanzibar Bweju Beach
Indigo Beach Zanzibar - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 4.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 30 590 Kč

Karafuu Beach Resort & SPA

Tanzanie a Zanzibar Pingwe
Karafuu Beach Resort & SPA - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 10, 12, 14

Letecky

All inclusive - Polopenze

Více info od 37 381 Kč

Langi Langi Beach Bungalows

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
Langi Langi Beach Bungalows - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 4.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 10, 12, 14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Vzdálenost od pláže: 50 m Vzdálenost od pláže - 50m

Více info od 29 690 Kč

Melia Zanzibar

Tanzanie a Zanzibar Kiwengwa
Melia Zanzibar - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive

Více info od 81 690 Kč

Mermaids Cove Beach Resort & Spa

Tanzanie a Zanzibar Uroa
Mermaids Cove Beach Resort & Spa - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 4.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive - Polopenze - Snídaně

Více info od 28 490 Kč

Mnarani Beach Cottages

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
Mnarani Beach Cottages - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 10, 12, 14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 32 580 Kč

My Blue Hotel

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
My Blue Hotel - Tanzanie a Zanzibar

3.11. - 12.11.2020

Počet nocí: 7, 10, 12, 14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze

Více info od 38 680 Kč

Neptune Pwani Beach Resort & SPA

Tanzanie a Zanzibar Kiwengwa
Neptune Pwani Beach Resort & SPA - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 10, 12, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 55 890 Kč

Ocean Paradise Resort & SPA

Tanzanie a Zanzibar Pwani Mchangani
Ocean Paradise Resort & SPA - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 10, 12, 14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze

Více info od 41 290 Kč

Paradise Beach Resort

Tanzanie a Zanzibar Uroa
Paradise Beach Resort - Tanzanie a Zanzibar

14.10. - 23.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive - Polopenze - Snídaně

Více info od 31 990 Kč

Reef & Beach Resort

Tanzanie a Zanzibar Jambiani
Reef & Beach Resort - Tanzanie a Zanzibar

31.10. - 9.11.2020

Počet nocí: 7, 10, 12, 14

Letecky

All inclusive - Polopenze - Snídaně

Více info od 31 380 Kč

RIU Palace La Gemma

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
RIU Palace La Gemma - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive

Více info od 59 990 Kč

RIU Palace Zanzibar

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
RIU Palace Zanzibar - Tanzanie a Zanzibar
Jen pro dospělé

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 10, 12, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 55 690 Kč

Sandies Baobab Beach

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
Sandies Baobab Beach - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive

Více info od 47 190 Kč

Sunset Kendwa

Tanzanie a Zanzibar Kendwa
Sunset Kendwa - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

Polopenze - Snídaně

Více info od 33 290 Kč

Tanzanite Beach Resort

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
Tanzanite Beach Resort - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 4.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

Polopenze - Snídaně

Více info od 30 590 Kč

The Residence

Tanzanie a Zanzibar Kizimkazi
The Residence - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze

Více info od 70 671 Kč

The Royal Zanzibar Beach Resort

Tanzanie a Zanzibar Nungwi
The Royal Zanzibar Beach Resort - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 10, 12, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 52 290 Kč

Uroa Bay Beach Resort

Tanzanie a Zanzibar Uroa
Uroa Bay Beach Resort - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 10, 12, 14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 33 590 Kč

Waridi Beach Resort

Tanzanie a Zanzibar Pwani Mchangani
Waridi Beach Resort - Tanzanie a Zanzibar

23.9. - 2.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive - Polopenze - Snídaně - Soft all inclusive

Více info od 32 690 Kč

Zuri Zanzibar

Tanzanie a Zanzibar Kendwa
Zuri Zanzibar - Tanzanie a Zanzibar

14.10. - 23.10.2020

Počet nocí: 7, 9, 12

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Ultra all inclusive

Více info od 61 921 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek