Filtr

Načítání ...

Speciální nabídka

• Při podpisu 1. platba pouze 5990 Kč za osobu
• Doplatek do celkové ceny zájezdu až 21 dní před odletem.
• Garantujeme vrácení peněz, žádné vouchery v případě zrušení zájezdů.
• Snížená záloha a výše uvedené podmínky, platí pouze na lety operované leteckou společností flydubai.

Umístění

- poloha: hotel se nachází na severozápadní části ostrova v oblasti Kendwa, cca 65km od mezinárodního letiště
- pláž: přímo na písečné pláži, rozdíl mezi přílivem a odlivem je zde minimální

Stravování

- v ceně: Snídaně, za příplatek možnost polopenze (snídaně formou bufetu, večeře formou servírovaného menu)
- restaurace a bary: 1 restaurace + 1 bar, vše přímo u pláže

Vybavení a služby

-zdarma: lehátka a slunečníky na pláži, 2 hodiny WIFI v restauraci u pláže (poté za poplatek)
-za poplatek: vodní sporty na pláži, potápění
-

Ubytování

- jednoduše zařízené pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací, balkónem či terasou a miniledničkou
- kategorie pokojů
* Courtyard
*Cliffside Apartment
* Deluxe Beach Bungalows

Kapacita pokojů

Max.obsazenost pokojů: 3 dospělé osoby

Cena zahrnuje

-zpáteční letenku v optimální knihovací turistické třídě z Prahy včetně letištních tax, transfer letiště-hotel-letiště, ubytování a stravování dle tabulky, servis partnerské CK v anglickém jazyce, povinné pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje

-cestovní pojištění, vízum po příletu cca 50€/os, pobytovou taxu ( cca 1 USD/osoba/noc)

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

Aktuální podmínky vstupu, informace z MZV zde.

Popis destinace

  • nekonečně dlouhé pláže s bílým pískem a tyrkysové moře
  • široká nabídka ubytování pro méně i více náročné klienty
  • ideální podnebí na Zanzibaru po celý rok
  • skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění
  • navštivte přírodní rezervaci Jozani a pozorujte vzácné guerézy zanzibarské
  • jediné historické fungující město v Africe,Stone Town
  • ideální pro kombinovanou dovolenou - safari na pevnině, odpočinek na ostrově
  •  


Při vyslovení jména Zanzibar se každému ihned vybaví tropický ráj s tyrkysově modrým Indickým oceánem, bělostnými plážemi lemovanými palmami, potápěním a šnorchlováním  u korálových útesů a arabskými plachetnicemi (Dhow).

Exotický ostrov vonící mořem, hřebíčkem a vanilkou se jmenuje Unguja a s polu s menším ostrovem Pemba tvoří právě Zanzibar.

Ostrov má dlouhou a pestrou minulost a právě proto je dnešní Zanzibar výsledkem mnoha vlivů a kultur odrážejících se v architektuře i v životním stylu obyvatel.

Na ostrově s kilometry zářivě bílých pláží se můžete oddávat rajskému nicnedělání a jen tak se slunit na pláži u azurově modrého Indického oceánu, popíjet lahodné koktejly ve stínu kokosových palem či sedět u baru v jednom z luxusních resortů. Můžete se ale také vydat poznávat krásy samotného ostrova; určitě stojí za to vyrazit na jeden den do Stone Town, historické části hlavního města Zanzibaru.  Je to jediné funkční historické město v Africe, přitom se mnohé z něho 200 let nezměnilo. Opravdu poučný výlet je také "Spice tour", protože i když už koření není páteří zdejší ekonomiky, stále tu však najdete spoustu farem, na nichž se koření pěstuje a prodává na tržištích ve městech či ve stánku u silnice.

Kromě toho farmy nabízejí turistům prohlídky s průvodcem, při nichž poznáte desítky druhů koření či exotického ovoce,které můžete vidět, osahat si a často také ochutnat.

Nejvyhlášenější pláže najdete na severu ostrova, kde je během dne jen malý rozdíl mezi přílivem a odlivem. Nejvyhledávanějšími oblastmi zde jsou Nungwi a Kendwa, kde je také největší koncentrace barů a zábavy. Severovýchodní oblast Matemwe je ideálním místem pro šnorchlování. Na východním pobřeží (Kiwengwa, Pongwe, Uroa pod) je pak nejvíce znatelný rozdíl mezi odlivem a přílivem, kdy oceán odstoupí až 600 m od pobřeží. Pokud navštívíte toto pobřeží, máte ale pak jedinečnou šanci pozorovat mořský život v lagunkách, které po odlivu zůstaly.

V oblasti Paje pak potkáte surfaře a kiteře z celého světa. Jihozápadní Kizimkazi je oblast, kde se nejvíce vyskytují divocí delfíni.

Zanzibar je právem nazývaný posledním rájem na zemi. 


Geografické Informace

Zanzibar je souhrnný název pro více než 20 ostrovů při východoafrickém pobřeží Tanzánie. Největší ostrovy Zanzibaru jsou: jižní ostrov Unguja a severní ostrov Pemba. V celém souostroví žije okolo milionu obyvatel.
Původ ostrova Unguja je velmi zajímavý. Odvozuje se od pradávné řeky a její delty ležící mezi dnešními řekami Rufiji a Ruvu. Kontinentálními pohyby pak došlo k propadům v této deltě a následně k oddělení Unguji. V geologické stavbě ostrova proto nalezneme sedimenty různého původu. Dominují především vápence. Z mladých hornin pak převládají kostry korálů, což je též vápenec. Nejvyšším vrcholem ostrova je Masingini, který má výšku 120 m n.m.
Na ostrovech se rozkládá autonomní stát Zanzibar, který tvoří s pevninskou částí Tanganikou stát Tanzánie. Hlavním městem souostroví Zanzibar je Zanzibar City, jehož nejstarší a nejznámější číst se nazývá Stone Town. Hlavní ekonomickou aktivitou státu je pěstování palmy Raffia, koření (hřebíček, skořice, muškátový oříšek a pepř) a velmi rychle se rozvíjí turismus.

Podnebí

Zanzibar má dvě dešťová období; 
- "dlouhé deště" jsou cca od poloviny dubna do konce května (určitě to, ale neznamená, že by měsíc v kuse pršelo)
- "krátké deště" jsou cca v listopadu a prosinci
Nejlepší čas k návštěvě ostrova je tedy od června do října nebo během ledna a února. Nicméně i období dešťů má své kouzlo. 

Teploty se pohybují celý rok nad 25 stupni  ( v noci neklesají pod 21 stupňů) a srážek nespadne více než 300 milimetrů. Ani teplota moře neklesá pod 25 stupňů. 

Průměrná teploty

IIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch 32 323331 29 29 28 28 29 29 32 32 
voda 27 282828 28 27 25 25 27 27 27 27 

Víza, vstupní formality

Cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 6 měsíce delší než plánovaný pobyt. Vízum stojí cca 50 USD/os. - doporučujeme si ho vyřídit 14 dní před odletem online.
Povinná pobytová taxa činí 1 USD/noc a je třeba uhradit ji na hotelové recepci při příjezdu.

ČR – Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi, P.O.BOX25639, tel: +254 774 460, E-mail: nairobi@embassy.mzv.cz

Měna a kurzy

1 tanzanský šilink (1 TZS = 100 centů), 100 TZS = 0,996 CZK.
Lze platit i dolary (USD). Doporučujeme mít s sebou dostatečnou hotovost, bankomaty jsou na Zanzibaru sporadicky a platba kreditními kartami ( VISA, MASTERCARD) je možná především v turistických zařízeních.


Kuchyně - jídlo a nápoje

Zanzibarská kuchyně se vyznačuje vlivem mnoha kultur (britské, perské, arabské, indické, portugalské a africké), které se  odráží ve skladbě jídel. Základem místní kuchyně je maso s brambory nebo rýží (wali). Specialitou je ugali, hustá kukuřičná kaše, která se rukou namáčí v omáčce. Maso je obvykle kozí nebo skopové, dušené společně s brambory a zeleninou, okořeněné hřebíčkem a kardamonem. Oblíbenou pochoutkou je nyama choma, kozí maso na grilu. K oblíbeným jídlům patří biryani (kořeněná rýže), curry a sambudaa (masové nebo zeleninové taštičky). Moučníky se připravují z banánů, ananasu nebo manga. 

Časový posun

+ 1 hodina během léta, + 2 hodiny během zimy

Zdravotní péče, očkování, hygiena

V součatsné době není při cestách na Zanzibar vyžadováno žádné očkování povinně. Doporučuje se však očkování proti Hepatitidě typu A a B a břišnímu tyfu.
 
Pro cestovatele, přijíždějící z oblastí s výskytem žluté zimnice, může být při vstupu na ostrov požadován mezinárodní očkovací průkaz se záznamem přeočkování proti této nemoci.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Výlety

PLAVBA PŘI ZÁPADU SLUNCE (2h)
Večerní lodní výlet. Poté, co vstoupíte na palubu lodi, vás zkušená posádka zaveze cca 1 km od břehu, kam se pluje pomocí lodního motoru. Ten se zde vypne a dále již poplujete pomocí větru a napnutých plachet. Právě teď si můžete začít užívat pohodovou atmosféru a nerušeně relaxovat. Vychutnejte si klid oceánu, naslouchejte vlnění vody a pozorujte romantický západ slunce.

JOZANI FOREST – ½ den
Jozani Forrest – nejdivočejší místo na ostrově. V tomto hustém lese budete mít možnost pozorovat výjimečné guerézy zanzibarské, které žijí jen na tomto místě. Místní průvodce vám vysvětlí, proč a čím je zdejší ekosystém tam zajímavý a provede vás i tajemnými mangrovy.

PROJÍŽĎKA NA KONI
Dopoledne/Odpoledne (1 či 2 hodiny)
Projížďka na koni po nádherných bílých plážích. Užijete si úžasnou atmosféru s nádhernými výhledy na Indický oceán.

POZNEJTE DAR ES SALAAM – celodenní s obědem
Dar es Salaam je průmyslové hlavní město a největší město Tanzanie. Dar es Salaam, v překladu „přístav míru“, patří k nejlidnatějším městům v Africe. Žije zde přes 2,5 milionu obyvatel různých původů, vyznání, tradic a zvyklostí. Multikulturní atmosféra na vás dýchne na tržišti Kariakoo Market, kde se prodávají ryby, ovoce, zelenina, bylinky i zvířata, nebo na řemeslném trhu Nyumba ya Sanaa.

SEVERNÍ POBŘEŽÍ - NUNGWI – ½ den
Cesta na nedotčené severní pobřeží končí v Ras Nungwi, ospalé rybářské vesničce na severním výběžku zanzibarského ostrova. Toto místo je proslulé výrobou arabských plachetnic, budete mít tedy možnost shlédnout celý proces na vlastní oči. Fantastické pláže a blízké korálové útesy, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování, Vám učarují. Místní obyvatelé zde také založili želví rezervaci, kde ošetřují poraněné želvy a další mořské obyvatele, které posléze navrací do prohřátých vod Indického oceánu.

STONE TOWN – ½ den
Procházka městem Stone Town vás zavede zpět o několik století. Nasajete jedinečnou atmosféru na živých, neustále se lidmi hemžících trzích, budete obdivovat zdobně vyřezávané dveře domovů místních obyvatel v klikatých kamenných uličkách, navštívíte katedrálu a nespočet mešit – to je kouzlo tohoto výjimečného města. Najdete zde také několik skvělých dárkových obchodů, kde pořídíte mnoho krásných suvenýrů a řemeslných výrobků, které udělají radost nejen Vám, ale i vašim blízkým, kterým budete po návratu vyprávět své zážitky.

NAKUPENDA A PRISON ISLAND – celodenní s obědem
Nezapomenutelný výlet na pláž Nakupenda, kde můžete celé dopoledne obdivovat úchvatný podmořský svět kolem korálů tohoto “písčitého výběžku” v oceánu. Po vynikajícím obědě a odpočinku se vydáte na Prison Island. Tento dříve neblaze proslulý ostrov sloužil jako vězení pro neposlušné bouřící se otroky. Dnes se jedná o turisticky velmi zajímavou destinaci, která je také domovem pro želvy obrovské, které sem byly importovány ze Seychel na konci 19.století.

SPICE TOUR – ½ den
Historie Zanzibaru by nebyla úplná bez vůně hřebíčku, muškátového oříšku, skořice, pepře a mnoha dalších druhů koření, které omamně voní celým ostrovem. První plantáž s kořením založil ománský sultán, který ale nechvalně proslul také trhem s otroky. Plantáže se nacházejí mimo město a naše exkurze Vám umožní nechat se unést chutí a vůní čerstvého koření. Je doprovázena detailním popisem o rozmanitosti tohoto čarovného produktu a jeho využití v kuchyni i kosmetice. Budete překvapeni množstvím a pestrostí, ale také jeho léčebnými účinky. Jedná se také o jedno z nejlepších a nejlevnějších míst, kde si koupit koření či kořeněné oleje.

SAFARI BLUE – celodenní s obědem
Nejoblíbenější výlet tradiční plachetnicí Dhow spojený s možností pozorováním delfínů, prohlídkou okolních ostrůvků, písečných mělčin a korálových útesů. Doplujete až na ostrov Kwale. Oběd složený s mořských plodů, grilovaných ryb, ovoce, nápoje.

POZOROVÁNÍ DELFÍNŮ -1/2 DEN
Na jihu ostrova leží rybářská vesnice Kizimkazi, která je proslulá výskytem delfínů skákavých. Unikátní podívanou nabídne plavba lodí z vesnice na otevřené moře. Když budete mít štěstí, budete moci připlavat k delfínům velmi blízko.

OSTROV MNEMBA – půldenní
Nejznámější a místo pro šnorchlování na Zanzibaru je krásná podmořská rezervace u Mnemba Atolu. Tato oblast je známá výskytem perutýnů, mořských úhořů, rejnoků a želv. 


RYBAŘENÍ – půldenní (5h)
Indický oceán je jednou z nejlepších destinací pro rybolov. Vydejte se s námi zažít vzrušení i potěšení z netradičních úlovků.

ČTYŘKOLKY -1/2 den (cca

SAFARI V SERENGETI
3dny/2noci
NP Serengeti je největší z šestnácti národních parků v Tanzanii. Pojmenování Serengeti má masajský původ, označuje nekonečnou prérii. Místní pláně jsou plné pasoucích se býložravců, jako jsou zebry, pakoně, antilopy a žirafy, své bohaté loviště tu mají šelmy; od drobných šakalů, psů ušatých, servalů, karakalů po „velké kočky“ jako levhart, gepard a lev. Nechybí pochopitelně hyeny, v noci se vkrádající i do kempů, v říčních tůních se chladí hroši a na svoji kořist čekají krokodýli. Z opic jsou zastoupeni zejména drzí paviáni a kočkodani, lovení i dravými ptáky, zejména orlem korunkatým

SAFARI SELOUS
03dny/02noci, 02dny/01Noc či 1denní safari
Park Selous Game Reserve v Tanzanii se rozprostírá na ploše 50 000 km2 a jeho součástí je rozsáhlá savana, jezera, řeky i jejich delty. Selous Game Reserve je známý zejména díky největší koncentraci slonů na světě. Permanentní lidské osídlení je v parku zakázáno z toho důvodu, aby toto místo, které patří ke světovému dědictví UNESCO, nebylo znečišťováno a aby se nepoškozovala panenská příroda, kterou zde můžete nalézt. Lze očekávat, že spatříte hrochy, krokodýly, a hlavně africkou Velkou pětku – slona, lva, buvola, leoparda a bílého či černého nosorožce. Park je taktéž útočištěm divokých psů.

SAFARI RUAHA
03dny/02noci
V Národním parku Ruaha v Tanzanii žije velká populace slonů, 430 druhů ptactva včetně ledňáčků a zoborožců. Dále je zde možné spatřit mnoho druhů antilop, divoké psy, lvi a predátory.

SAFARI MIKUMI
02dny/01noc
Tento čtvrtý největší park v Tanzanii tvoří většinou otevřené pláně a travnaté savany a jeho dominantou je řeka Mkata. Žije zde mnoho slonů, žirafy, buvoly, zebry, pakoně, lvi, levharti, různé druhy antilop a mnoho dalších zvířat včetně nepřeberného množství ptačích druhů.

SAFARI LAKE MANYARA & NGORONGORO
02Days/01Nights

Národní park LAKE Manyara je úchvatný park na cestě z Arushy ke kráteru Ngorongo. Je známý především díky tzv. stromovým lvům, slonům a všudy přítomným paviánům. Hlavní doménou tohoto jsou ptáci. Asi 350 druhů ptactva všech velikostí hnízdí v okolí jezera, které je jim dokonalým útočištěm. Pozorovat tu můžete plameňáky, volavky, pelikány nebo čápy. Oblast kráteru Ngorongoro zapsána ve Světovém přírodním i kulturním dědictví UNESCO. Kráter Ngorongoro je světově známé místo s největší koncentrací velkých savců na světě, žije jich tu celkem 25-30 tisíc. Je to místo, kde máte největší šanci pozorovat tzn. velkou pětku.


Pojištění

K našim zájezdům nabízíme cestovní pojištění ČPP.


Dokumenty ke stažení


Podobné produkty


Gold Zanzibar Beach House & Spa

Zanzibar Kendwa
Gold Zanzibar Beach House & Spa - Kendwa
First Minute

6.6. - 15.6.2023

Počet nocí: 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14

Letecky

All Inclusive - Plná Penze - Polopenze - Ultra All Inclusive

Více info od 39 590 Kč

Zuri Zanzibar

Zanzibar Kendwa
Zuri Zanzibar - Kendwa
First Minute

31.8. - 8.9.2023

Počet nocí: 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14

Letecky

All Inclusive - Plná Penze - Polopenze

Více info od 66 190 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek