Filtr

Načítání ...

Umístění

- 1 km od centra města Rogaška Slatina
- 10 km od Dvor Veliki Tabor (Chorvatsko)
- hned u zdravotního centra a pramenů Donat Mg
- 9 km od Thermal Park Aquluna

Hotel nabízí ideální podmínky pro letní i zimní sporty
- Lyžování
- Turistika
- Jízda na koni
- Cyklistika

Stravování

Polopenze:
snídaně formou bufetu, večeře výběr z 5 jídel

Plná penze

Vybavení a služby

zdarma:
- vstup do World of Saunas (lázně, sauny, ledová jeskyně a ruské lázně), k dispozici župan, ručníky, přezuvky
- bazén (vnitřní, vnější)
- fitness centrum
- internet
- vstup do kasina Casino Fontana
- úschovna lyží

za poplatek:
- masáže
- půjčovna aut
- půjčovna kol

Ubytování

základní vybavení:
- Trezor
- Přezůvky
- Terasa/balkon
- Pracovní stůl
- Bazénové osušky
- Vana nebo sprcha
- Fén
- Župan
- Ručníky
- Minibar
- TV s plochou obrazovkou
- Zásuvka poblíž postele

kategorie:
- standardní dvoulůžkový pokoj malý
- standardní dvoulůžkový pokoj
- standardní jednolůžkový pokoj
- apartmán s dvěmi ložnicemi

Kapacita pokojů

Max. obsazenost: 3 osoby

Cena zahrnuje

ubytování na uvedený počet noci s uvedenou stravou, asistenci partnerské CK v AJ, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- turistická taxa 2,50 EUR osoba/den
- registrační poplatek do hotelu 1 EUR osoba nad 18 let

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

 Podmínky vstupu, informace z MZV zde.

Slovinská vláda vrátila ČR zpět na tzv. zelený seznam bezpečných zemí. Od 17.7. tedy platí pro všechny občany ČR (včetně Moravskoslezského kraje) cestování do Slovinska bez omezení. 

Aktuální informace najdete na stránkách velvyslanectví ČR v Lublani.

 

Popis destinace

Turistický cíl pro náročné návštěvníky, hledající rozmanitou přírodu, aktivní zážitky a klid. Destinace pětihvězdičkových zážitků.

V severní části je země hornatá díky jižní části Alp, východní část je typická svou nížinou Panonské pánve, na jihozápadě je několik desítek kilometrů dlouhé pobřeží Jaderského moře, které zahrnuje i část Istrie a na jihozápadě nalezneme velkou chloubu Slovinska a to krasový svět – jeskyně – Postojna Jama a Škocjanske jame. Pokud milujete lesy, určitě se sem vydejte – zhruba polovina země je tvořena lesními porosty (třetí nejzalesněnější stát Evropy). Raritou jsou původní lesy, kde roste velké množství jedlí, což je z hlediska dnešní Evropy skutečná rarita. Dalším plusem pro milovníky přírody je i místní fauna, kdy už po 10 minutách jízdy z hlavního města směrem na jih můžete narazit na medvěda. Nachází se zde také vlci nebo rysi.

Podnebí

Ve Slovinsku je podnebí alpské, kontinentální a středomořské. Většina Slovinska má kontinentální podnebí, průměrná teplota je -2 °C v lednu a 21 °C v červenci.

Víza, vstupní formality

Slovinsko je necelé 4 hodiny jízdy od českých hranic. Je součástí Evropské Unie. Bude Vám tedy stačit pouze občanských průkaz. Kromě slovinštiny většina lidí ve Slovinsku mluví anglicky.

Měna a kurzy

Ve Slovinsku se platí eurem.

Ceny

Za jídlo v levnější restauraci nebo fast foodu zaplatíte maximálně 10 Euro, za tříchodové menu v lepší restauraci poté 15-30 Euro. Ceny potravin jsou jen o něco vyšší než v ČR, zvláště když budete nakupovat v supermarketech. Ceny pohonných hmot jsou srovnatelné. V přímořských a horských destinacích obvykle zaplatíte za služby o něco více.

Rent a car, dopravní předpisy a řidičské průkazy

Na slovinských dálnicích a rychlostních silnicích (vč. dálničních obchvatů, např. Lublaně či Mariboru) je pro osobní auta a motocykly povinná dálniční známka (slovinsky: vinjeta), která prokazuje úhradu dálničního poplatku. Nalepuje se na přední sklo vozidla. Stojí dle typu vozidla 7,5 - 30 Euro na týden.
Při jízdě ve Slovinsku je povinné mít po celý rok i během dne rozsvícená světla! Porušení tohoto předpisu se trestá blokovou pokutou 42 Euro.
Nejvyšší povolená rychlost osobních automobilů na dálnici je 130 km/h, 100km/h na silnicích I. třídy, 90km/h na ostatních státních silnicích a 50km/h v obcích.
Povolený obsah alkoholu v krvi u řidiče amatéra 0,5 promile, u profesionálních řidičů je povoleno 0 promile.
Vzdálenosti:
Praha -> Lublaň - cca 660Km
Praha -> Maribor  - cca 530km
Praha -> Koper (pobřeží) - cca 760km
Brno -> Lublaň - cca 510km
Brno -> Maribor - cca 390km
Brno -> Koper (pobřeží) - cca 620km
Ostrava -> Lublaň - cca 680km
Ostrava -> Maribor - cca 550km
Ostrava -> Koper (pobřeží) - cca 780km

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Výlety

10 Nejlepších míst, které musíte vidět ve Slovinsku

1. Jezero Bled
Bledské jezero nabízí překrásný panoramatický výhled na okolní celoročně zasněžené hory. Avšak nejen horská panoramata posouvají Bled na první příčku nejnavštěvovanějších míst Slovinska. Je považováno za výkladní skříň této země. A je až ku podivu, že přestože si hoví v předních příčkách návštěvnosti, nebývá Bled přeplněn turisty.

2. Jeskyně Postojna
Světově proslulá kráska – jeskyně Postojna patří mezi slovinské perly. Speciální vlak vás vezme hluboko do tohoto nádherného podzemního světa. Uvidíte neobvyklé skalní útvary, kouzelné stalaktity a stalagmity, podzemní chodby a podivné živočichy. Nejslavnější a nejvýznamnější z nich je lidská ryba (Proteus anguinus). Nedaleko je historický hrad Predjama, největší jeskynní hrad na světě, zabudovaný do skalní stěny, která skrývá jeskyni.

3. Národní park Triglav
Triglavský národní park zahrnuje téměř celou část slovinských Julských Alp. Pojmenován je podle nejvyšší hory Slovinska – Triglav. Národní park se nachází na západě Slovinska v blízkosti italských a hranic. Park se táhne až na sever, kde sousedí s Rakouskem. Triglavský národní park je jediným národním parkem ve Slovinsku. To, že je jedináček si kompenzuje rozlohou – téměř 85 tisíc hektarů, to odpovídá 4 procentům území celého Slovinska. Oficiálně park vznikl v roce 1961, o 20 let později už byla součástí parku i hora Triglav.

4. Piran
Nejkrásnější město na slovinském pobřeží rostlo díky soli. Slané pánve Piran, kde se sůl stále ještě vyrábí starými metodami, byly důvodem rozkvětu malebného středomořského města s překrásným kostelem a kulturními zajímavostmi.

5. Ljubljana
Lublaň (Ljubljana) je sice malé město, ale získá si Vás opravdu rychle. Spousta usměvavých lidí, kavárny, restaurace, promenáda u řeky, památky a stavby architekta Josipa Plečnika, to je Lublaň. Díky své malé rozloze se tu můžete bez problému pohybovat pěšky.

6. Lipica
Slovinci jsou právem hrdí na Lipicu a její hřebčín, který funguje již více než 400 let. Nejstarší evropský hřebčín, který chová stejného koně bez přerušení, je kulturní a historickou památkou. Po vstupu do panství, vás bude čekat prohlídka nejstarší stodoly se zástupci všech klasických linií Lipicánů, návštěva muzea kočárů, procházka po pastvinách cestou stromů a parků a seznámení se se zvláštnostmi města Lipica.

7. Predjama
Hrad Predjama se nachází cca 9 km severozápadně od Postojne. Překvapí vás svým unikátním postavením – je totiž vsazen do středu svislé 123 m vysoké skály. Malebné vzezření dokresluje řeka Lokva, která nenápadně mizí do podzemí hluboko pod hradem. První zmínky o hradu pocházejí již ze 13 stol. Dnešní podoba pochází z 16 stol. a můžete zde vidět stopy gotiky, románské a především renesanční architektury.

8. Portorož
Přístav růží, jak zní český překlad malebného přímořského letoviska Portorož, najdete u Jaderského moře v Terstském zálivu. Díky své poloze a výhodným klimatickým podmínkám se ve 30. letech 19. století začalo rozvíjet lázeňství. Moderní městečko je vyhledávaným cílem mnoha turistů, protože zaručuje dostatek zábavy a vyžití pro každého návštěvníka.

9. Škocjanské jeskyně
Společně s jeskyní Postojna patří Škocjanské jeskyně k nejvyhledávanějším krásám Slovinska. Pro svůj půvab a jedinečné krasové útvary byla roku 1986 zapsána na Seznam přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

10. Maribor
Maribor je druhé největší město ve Slovinsku a sídlo stejnojmenné územně-správní jednotky. Je univerzitním, hospodářským, finančním, kulturním a turistickým centrem severovýchodního Slovinska. Čítá zhruba 95000 obyvatel a rozkládá se na severovýchodě Slovinska, na řece Drávě, těsně u rakouských hranic.

Pojištění

K našim zájezdům nabízíme cestovní pojištění ČPP.


Dokumenty ke stažení


Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek