Hotel FIS

od 2 990 Kč
Destinace
Doprava Vlastní
Strava Polopenze - Snídaně
Fitness
Wi-Fi
TV

Filtr

Informace k zájezdu

Ponuka platí pre pobyty od 1. 6. 2020 do 30. 9. 2020

**K Vášmu pobytu získavate na každý deň pobytu 1x obojsmerný lístok na lanovku v strediskách Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec, na úseku Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso - Lomnické sedlo, Smokovec - Hrebienok, alebo Štrbské Pleso– Solisko podľa aktuálnej prevádzky LD na tejto adrese. Nevzťahuje sa úsek Skalnaté pleso – Lomnický štít a príchodový deň pobytu. Lístok na lanovky je možné využiť v daný deň pobytu iba na jednom, Vami zvolenom úseku. Lístok je neprenosný, platí iba v strediskách Vysokých Tatier.

Oficiální stránky hotelu

https://www.tmrhotels.com/hotel-fis/sk/

Umístění

Poloha: hotelový a sportovní komplex ve Vysokých Tatrách, situovaný přímo pod nejvyšší horou Slovenska v nadmořské výšce 1 346 m n. m, cca 320km od Bratislavy a cca 30km od Popradu

Vybavení a služby

- wellness centrum
- wi-fi zdarma na pokojích
- nehlidané parkoviště zdarma
- prodej šperků na recepci
- kulečník
- dětský kout
- úschovna lyží
- půjčovna lyží a kol naproti hotelu

Ubytování

Celkem 63 pokojů, 17 apartmánů a 15 bungalovů
Vybavení pokoje: wi-fi zdarma, satelitní TV, fén, vlastní koupelna se sprchovým koutem
Typy pokojů:
* Single
* Economy twin
* Standard
* Rodinný pokoj
* Rodinný pokoj LUX
* Apartmán (2 ložnice)
* Bungalow FIS Economy
* Bungalow Economy
* Bungalow Economy s balkónem

Stravování

Ubytování se snídaní nebo polopenzí
Restaurace a bary: hlavní restaurace, lobby bar

Cena zahrnuje

ubytování a stravování dle popisu, vstup do wellness centra,

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

  Podmínky vstupu, informace z MZV zde.

Popis destinace

Oficiální název: Slovenská republika (SR)
Datum vzniku státu:
1. leden 1993
Státní zřízení:
republika
Státní symboly:
státní znak, vlajka, pečeť a hymna „Nad Tatrou sa blýska“
Členstvo v medzinárodných organizáciách:
EÚ (od 1. května 2004), NATO, OSN, UNESCO, OECD, OBSE, CERN, WHO, INTERPOL atd.
Rozloha: 49 035 km2

Podnebí

Mírně klimatické pásmo, střídají se čtyři roční období, průměrná teplota v zimě je -2 °C (nejchladnější měsíc: leden, nejchladnější oblast: Vysoké Tatry), v létě 21 °C (nejteplejší měsíc: červenec a srpen, nejteplejší oblast: Podunajská nížina). V některých pohořích sa drží sníh průměrně 130 dní v roce.

Geografické Informace

Slovensko se nachází ve střední Evropě. Hraničí s Maďarskem, Poske, Českou republikou, Rakouskem a Ukrajinou. Střed a sever země je hornatý (Karpatský oblouk), pro jih a východ jsou typické nížiny (důležité zemědělské oblasti). Nejvýznamnejší slovenská řeká Dunaj spojuje hlavní město Bratislavu s dvěma hlavními městy sousedních států - Vídní a Budapeští. Nejvyšším bodem je Gerlachovský štít (2655 m n.m.), naopak nejnižším pak řeka Bodrog u obce Středa nad Bodrogou (94 m n.m.).

Visa, vstupní formality

Pro občany Evropské unie stačí platný občanský průkaz. Seznam statů, ze kterých občané potřebují pro vstup na Slovensko platné vízum, nájdete na stránce Ministerstva zahraničních věcí SR nebo se můžete informovat přímo na příslušné ambasádě.

Měna a kurzy

Od 1.1.2009 se na Slovenku platí eurem.

Kuchyně - jídlo a nápoje

Slovenským národním jídlem jsou bryndzové halušky. Tuto specialitu dostanete i v běžných restauracích. Nejlépe však chutná v typických dřevěných kolibách nebo salaších, kde mají v nabídce i další slovenské speciality. Celková atmosféra doplněná lidovou nebo rómskou hudbou je zážítek, na který budete dlouho vzpomínat.
V restauracích a barech je zvykem nechávat obsluze spropitné formou zaokrouhlení výsledné částky, většinou se jedná o přibližně 5-10 % z ceny účtu. Není však povinná a jeho výška by měla v rámci možností odrážet spokojnost hosta se servisem.

Rent a car, dopravní předpisy a řidičské průkazy

Na dálnici se na Slovensku smí jet stejně jako u nás, tedy 130 km/h, mimo obec nebo město 90 km/h a v obci 50 km/h. Rychlostní limity se snižují, pokud cestujete třeba s karavanem nebo přívěsem. Tam je povolená maximální rychlost 90 km/h na dálnici a 80 km/h mimo ni. Za jízdy se nesmí telefonovat a zůstává povinnost denního svícení. Zimní gumy musíte mít na autě tehdy, když se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu nebo ledu.
Pokud vás čeká cesta na Slovensko autem, týkají se vás také dálniční poplatky. Slováci nemají klasickou dálniční známku jako my, která se nalepí na čelní sklo auta, ale elektronickou. Vozidla nad 3,5 tuny platí elektronické mýtné, motocykly nemusí mít známku vůbec. Kontrola probíhá mýtnými branami. Kdo nebude mít zaplacený poplatek, dostane automaticky pokutu. Za jízdu bez známky se dává pokuta 150 EUR. Když je pokuta uhrazena do patnácti dnů, sníží se částka na 100 EUR. Za tento přestupek může být řidič pokutovat jen jednou za měsíc. Jakmile by s vozem bez dálničního poplatku spáchal ještě další přestupky, mohl by dostat pokutu až do výše 500 EUR. Za 10denní dalniční známku do 3,5t zaplatíte cca 10€.
Vzdálenosti:
Praha -> Bratislava - cca 330Km
Praha -> Košice  - cca 660km
Praha -> Poprad (Tatry) - cca 550km
Brno -> Bratislava - cca 130km
Brno -> Košice - cca 460km
Brno -> Poprad (Tatry) - cca 350km
Ostrava -> Bratislava - cca 290km
Ostrava -> Košice - cca 360km
Ostrava -> Poprad (Tatry) - cca 250km

Bezpečnost

Situace na Slovensku je v tomto směru podobná jako v sousedních evrópských státech. Zejména na místech, kde se pohybuje hodně turistů (např. Staré město v Bratislavě, autobusové a železniční stanice, dopravní prostředky), si je třeba dávat pozor na osobní věci a cennosti. Pro motoristy platí běžná opatření – auta se doporučuje zaparkovat na hlídaná parkoviště, v zaparkovaném autě zbytečně nenechávt cenné věci. Cennosti je lepši uložit do hotelového trezoru a při sobě nenosit príliš velkou hotovost.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Ski & Wellness Residence Družba

Slovensko
Ski & Wellness Residence Družba - Slovensko

26.10. - 29.10.2020

Počet nocí: 3, 5, 7

Vlastní

Polopenze - Snídaně

Více info od 2 590 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek