Filtr

Načítání ...

Umístění

Poloha: cca 270 km od Bratislavy, situovaný přímo v areálu Vodního parku Bešeňová

Stravování

V ceně: snídaně formou bufetu
Za příplatek: polopenze
Restaurace: restaurace Culinaria

Vybavení a služby

Internetový koutek u recepce, bezplatné parkování u hotelu, prodej šperků, taxi služba na vyžádání, půjčovna kol, skibus.

Ubytování

Celkem 144 moderně zařízených pokojů, studií nebo apartmánů.
- základní vybavení: koupelna, fén, trezor, telefon, mini bar, wi-fi připojení, LCD televize
- kategorie:
* standard
* suite
* lux
* studio
* apartmán

Cena zahrnuje

ubytování na uvedený počet nocí, snídaně formou bufetu, bezplatný vstup do welness centra Harmónia, které je součástí aquaparku, parkování u hotelu, wi-fi připojení, 20% sleva na vstup do aquaparku

Cena nezahrnuje

pojištění, vstup do aquaparku

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

  Podmínky vstupu, informace z MZV zde.

Popis destinace

Oficiální název: Slovenská republika (SR)
Datum vzniku státu:
1. leden 1993
Státní zřízení:
republika
Státní symboly:
státní znak, vlajka, pečeť a hymna „Nad Tatrou sa blýska“
Členstvo v medzinárodných organizáciách:
EÚ (od 1. května 2004), NATO, OSN, UNESCO, OECD, OBSE, CERN, WHO, INTERPOL atd.
Rozloha: 49 035 km2

Geografické Informace

Slovensko se nachází ve střední Evropě. Hraničí s Maďarskem, Poske, Českou republikou, Rakouskem a Ukrajinou. Střed a sever země je hornatý (Karpatský oblouk), pro jih a východ jsou typické nížiny (důležité zemědělské oblasti). Nejvýznamnejší slovenská řeká Dunaj spojuje hlavní město Bratislavu s dvěma hlavními městy sousedních států - Vídní a Budapeští. Nejvyšším bodem je Gerlachovský štít (2655 m n.m.), naopak nejnižším pak řeka Bodrog u obce Středa nad Bodrogou (94 m n.m.).

Podnebí

Mírně klimatické pásmo, střídají se čtyři roční období, průměrná teplota v zimě je -2 °C (nejchladnější měsíc: leden, nejchladnější oblast: Vysoké Tatry), v létě 21 °C (nejteplejší měsíc: červenec a srpen, nejteplejší oblast: Podunajská nížina). V některých pohořích sa drží sníh průměrně 130 dní v roce.

Víza, vstupní formality

Pro občany Evropské unie stačí platný občanský průkaz. Seznam statů, ze kterých občané potřebují pro vstup na Slovensko platné vízum, nájdete na stránce Ministerstva zahraničních věcí SR nebo se můžete informovat přímo na příslušné ambasádě.

Měna a kurzy

Od 1.1.2009 se na Slovenku platí eurem.

Kuchyně - jídlo a nápoje

Slovenským národním jídlem jsou bryndzové halušky. Tuto specialitu dostanete i v běžných restauracích. Nejlépe však chutná v typických dřevěných kolibách nebo salaších, kde mají v nabídce i další slovenské speciality. Celková atmosféra doplněná lidovou nebo rómskou hudbou je zážítek, na který budete dlouho vzpomínat.
V restauracích a barech je zvykem nechávat obsluze spropitné formou zaokrouhlení výsledné částky, většinou se jedná o přibližně 5-10 % z ceny účtu. Není však povinná a jeho výška by měla v rámci možností odrážet spokojnost hosta se servisem.

Rent a car, dopravní předpisy a řidičské průkazy

Na dálnici se na Slovensku smí jet stejně jako u nás, tedy 130 km/h, mimo obec nebo město 90 km/h a v obci 50 km/h. Rychlostní limity se snižují, pokud cestujete třeba s karavanem nebo přívěsem. Tam je povolená maximální rychlost 90 km/h na dálnici a 80 km/h mimo ni. Za jízdy se nesmí telefonovat a zůstává povinnost denního svícení. Zimní gumy musíte mít na autě tehdy, když se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu nebo ledu.
Pokud vás čeká cesta na Slovensko autem, týkají se vás také dálniční poplatky. Slováci nemají klasickou dálniční známku jako my, která se nalepí na čelní sklo auta, ale elektronickou. Vozidla nad 3,5 tuny platí elektronické mýtné, motocykly nemusí mít známku vůbec. Kontrola probíhá mýtnými branami. Kdo nebude mít zaplacený poplatek, dostane automaticky pokutu. Za jízdu bez známky se dává pokuta 150 EUR. Když je pokuta uhrazena do patnácti dnů, sníží se částka na 100 EUR. Za tento přestupek může být řidič pokutovat jen jednou za měsíc. Jakmile by s vozem bez dálničního poplatku spáchal ještě další přestupky, mohl by dostat pokutu až do výše 500 EUR. Za 10denní dalniční známku do 3,5t zaplatíte cca 10€.
Vzdálenosti:
Praha -> Bratislava - cca 330Km
Praha -> Košice  - cca 660km
Praha -> Poprad (Tatry) - cca 550km
Brno -> Bratislava - cca 130km
Brno -> Košice - cca 460km
Brno -> Poprad (Tatry) - cca 350km
Ostrava -> Bratislava - cca 290km
Ostrava -> Košice - cca 360km
Ostrava -> Poprad (Tatry) - cca 250km

Bezpečnost

Situace na Slovensku je v tomto směru podobná jako v sousedních evrópských státech. Zejména na místech, kde se pohybuje hodně turistů (např. Staré město v Bratislavě, autobusové a železniční stanice, dopravní prostředky), si je třeba dávat pozor na osobní věci a cennosti. Pro motoristy platí běžná opatření – auta se doporučuje zaparkovat na hlídaná parkoviště, v zaparkovaném autě zbytečně nenechávt cenné věci. Cennosti je lepši uložit do hotelového trezoru a při sobě nenosit príliš velkou hotovost.

Mapa polohy hotelu

Výlety

Tipy na výlety v okolí Jasné (hotel Ski & Wellness Residence Družba)

Vrbické pleso
Nenáročná túra bez převýšení (cca 30 min).
Trasa: Hotel Ski & Wellness Residence Družba – parkoviště Biela Púť – okolo Vrbického plesa – parkovště Biela Púť – Hotel Ski & Wellness Residence Družba

Jasná – Repiská – Demänovská jeskyně Svobody
Nenáročná túra (cca 60 min).
Trasa: Parkoviště Biela Púť (žlutá značka) – rozcestí žluté a modré značky – Repiská (modrá značka) – parkoviště a autobusová zastávka Demänovská jaskyňa Slobody.

Jasná – Repiská – Demänovská jeskyně Svobody
Nenáročná túra s minimálním převýšením (cca 60 min)
Trasa: Parkoviště Biela Púť (žlutá značka) – Symbolický cintorín – Ostredok – parkoviště a autobusová zastávka Demänovská jeskyně Svobody

Náučná stezka Demänovská dolina
Středně náročná túra s velkým převýšením (cca 4,5h)
Trasa: Parkoviště Biela Púť (žlutá značka) – Tri vody (červená značka) – Brhliská – Pod Orlou skalou – Luková – Pekná vyhlídka – rozcestí Široká dolina (zelená značka) – Pod Krčahovom – Lúčky autobusová zastávka

Chopok
Náročná vysokohorská túra s velkým převýšením (cca 8h)
Trasa: Parkoviště Biela Púť (žlutá značka) – Tri vody – sedlo Poľany (červená značka) – Dereše – Chopok – Demänovské sedlo – Krúpovo sedlo (zelená značka) – rozcestí Široká dolina – pod Krčahovom – Lúčky autobusová zastávka

Dereše
Náročná vysokohorská túra s velkým převýšením
Trasa: Otupné (modrá značka) – Brhliská – Pod Orlou skalou – Luková – Chopok (červená značka) – Dereše – sedlo Poľany (žlutá značka) – Tri vody – Jasná

Pojištění

K našim zájezdům nabízíme cestovní pojištění ČPP.


Dokumenty ke stažení


Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek