Filtr

1. den

V ceně programu: letecká doprava dle plánu letu, pronájem vozu kat. A (Peugeot 107 nebo Citroen C1 nebo Renault Twingo walkman vše bez AC) na Madeiře na 5 dní, transfer letiště-hotel-letiště, 7x ubytování se snídaní, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax, služby slovenského delegáta, povinné pojištění CK proti úpadku, letištní taxy

Uvidíte/zažijete: hlavní město ostrova, hory, přírodní zvláštnosti, typické stavby místních obyvatel

Cena nezahrnuje: vratná záloha za auto 200 - 500 Eur (dle typu auta a vždy v případě nepojištění), která se platí na místě při převzetí auta. Možnost pojištění auta za 2.900 Kč/6dní


Přílet na Madeiru, transfer do hotelu Do Carmo ***, kde máte zajištěné ubytování na 2 noci se snídaní (v dražší variantě lze ubytování v hotelu Royal Orchid **** či v hotelu Roca Mar ****).

2. den

Po snídani máte možnost vyžití ve Funchalu jako je návštěva katedrály, kostela, vinného sklípku Oliveiras, tržnice, lanovky na Monte, zahrady Monte (10,-EUR), tobogánu/sáňkařské dráhy, případně další malou lanovkou do botanické zahrady (6,-EUR). Vstup do zahrady je z vrchu, výstup poté u muzea, kde je konečná zastávka městského autobusu 30 a 31, který Vás zaveze do centra Funchalu. Kdo má zájem o plavbu lodí, má možnost kontaktovat delegáta, který mu zabezpečí plavbu katamaránem nebo lodí Santa Maria. Cena plavby je v obou případech 30,-EUR a je to 3hodinová plavba s možností vidět delfíny a velryby. Kdo vyznává spíše pěší turistiku, je možné nasednout u lanovky na meziměstský bus 56, který Vás doveze do Ribeiro Frio. Ribeiro Frio je pstruží farma, je zde také možnost jít po levadě do Portela (11km), která je poměrně jednoduchá a na konci levady je autobusová zastávka meziměstského busu, který Vás doveze do centra Funchalu. Nutné být na zastávce nejpozději v 15:45.

Další možností je půldenní výlet začínající nedaleko Camacha a končící v čajovně Jasmine Tea House nad Funchalem. Doporučená trasa: od městské lanovky si vezměte autobus č. 129 do Camacha a vystupte na zastávce “Entrada para Carreiras”. Přejdete přes cestu směrem nahoru k lesu. Asi po 10 minutách najdete levadu, která křižuje cestu a vy si vyberete levadu po vaší levé straně směrem na Monte / Choupana Hills. Levada jde po rovině a tato část trvá cca 1 hodinu. Na konci jsou stáje a dole pod kopcem se dostanete k hlavní cestě, kterou jen přejdete a pokračujete stále dolů okolo fotbalového stadionu Nacional. Po pár minutách přijdete k další cestě, kde je zastávka městského autobusu na Choupana Hills. Pokračujte po levé ruce už jen pár desítek metrů dolů a po levé straně je nízká zídka, kde se dostanete k další části levady. Levada trvá dalších cca 50 minut až uvidíte hned vedle levady ceduli “Jasmin Tea House”. Čajovna je otevřena do 17:00 krom pondělí. Pod čajovnou je městský bus č. 47, který Vás zavede do centra Funchalu. Nocleh v hotelu Do Carmo.

3. den

Ráno po snídani budete mít v 9:30 před hotelem přistaven vůz. Přes Camacha se dostanete na odbočku k Poiso. Tato cesta Vás zavede na 2. nejvyšší vrchol Madeiry – Pico do Arieiro, který se pne do výšky 1.818mnm. Autem se dostanete až k vyhlídce, jen pár posledních metrů je nutno vyjít po schodech. Zpátky se vrátíte stejnou cestou a u Poiso odbočíte na Ribeiro Frio. Jedná se o pstruží farmu posazenou do malebné zahrady. Je zde také možnost jednoduché procházky na vyhlídku “Balcoes” – Balkóny. Cesta pokračuje dále do vesničky Faial, kde si můžete dopřát přestávku na oběd v restauraci “Grutas”(jeskyně), která je vydlabána ve skále. Pod restaurací vede cesta okolo Go Kartového závodiště až k pěknému zálivu, kde se dá koupat v moři. Až se dostanete zpět na hlavní cestu, tak pokračujete do vesničky Santana, kde se nachází jedny z posledních typických domečků ve tvaru písmena A. V Santana se nachází také tematický park (10,-EUR). Po severní cestě přes Sao Jorge, Boa Ventura se dostanete do Sao Vicente, odkud pokračujete po severním pobřeží do Porto Moniz, kde se nachází Váš další hotel Moniz Sol ****.

4. den

DOPORUČUJEME si program rozdělit na dva dny!
Nedaleko hotelu se nachází vulkanická jeskyně Grutas, kde je možná exkurze spojená s vulkanickým centrem, které Vám přiblíží vznik vulkanické Madeiry (7,-EUR). Následně se přes Sao Vicente dostanete do Seixal, kde je po pravé straně rozhledna Véu de Noiva – Nevěstin závoj. Jedná se o vodopád, který vytéká z útesu Madeiry přímo do oceánu. Cesta pokračuje přes Ribeira da Janela až do Porto Moniz, které je známe svým vulkanickým přírodním koupalištěm. (2,-EUR). Toto koupaliště je otevřené celý rok a je napouštěno přílivovými vlnami. Nad koupalištěm se nachází restaurace ORCA, kterou doporučujeme na oběd a pro milovníky ryb tu mají v nabídce typickou madeirskou Espadu. Z Porto Moniz vede cesta nahoru přes Santa směrem na Paul da Serra. Budete projíždět přes oblast Rabacal, která je známa svojí krásnou levadou k 25 vodopádům a ještě dále k Bica da Cana. Návrat zpět do São Vicente na nocleh v hotelu Moniz Sol ****.

5. den

Nedaleko hotelu se nachází vulkanická jeskyně Grutas, kde je možná exkurze spojená s vulkanickým centrem, které Vám přiblíží vznik vulkanické Madeiry (7,-EUR). Následně se přes Sao Vicente dostanete do Seixal, kde je po pravé straně rozhledna Véu de Noiva – Nevěstin závoj. Jedná se o vodopád, který vytéká z útesu Madeiry přímo do oceánu. Cesta pokračuje přes Ribeira da Janela až do Porto Moniz, které je známe svým vulkanickým přírodním koupalištěm. (2,-EUR). Toto koupaliště je otevřené celý rok a je napouštěno přílivovými vlnami. Nad koupalištěm se nachází restaurace ORCA, kterou doporučujeme na oběd a pro milovníky ryb tu mají v nabídce typickou madeirskou Espadu. Z Porto Moniz vede cesta nahoru přes Santa směrem na Paul da Serra. Budete projíždět přes oblast Rabacal, která je známa svojí krásnou levadou k 25 vodopádům a ještě dále k Bica da Cana. Návrat zpět do São Vicente na nocleh v hotelu Moniz Sol ****.

6. den

Nejrychlejší cesta vede na západ přes Sao Vicente až do Porto Moniz. Z Porto Moniz se tentokrát vydáte po cestě vedoucí po západním pobřeží až do Ponta do Pargo, kde se nachází rozhledna s majákem. Budete mít možnost navštívit malebné vesničky jako jsou Paúl do Mar, Jardim do Mar a posedět si při kávě v místních kavárničkách. Cesta vás dále zavede do Calheta, kde se nachází továrna na zpracování cukrové třtiny a bílá pláž. Dále se po jihozápadním pobřeží dostanete do Ponta do Sol a Ribeira Brava. V Ribeira Brava se napojíte na dálnici až do Funchalu, případně si můžete zajet do vnitrozemí do Eira do Serrado a potom do Curral des Freiras a až potom do Funchalu, kde budete ubytování 2 noci v hotelu Jardins d´Ajuda ***.

7. den

Máte možnost udělat si půldenní výlet do Pico do Barcelo (rozhledna, kde uvidíte Funchal jako na dlani). Eira do Serrado (zde máte výhled na Curral das Freiras)

Máte také možnost návštěvy sousední vesničky Garajaou, kde se nachází socha Ježíše Krista. Nedaleko sochy vede lanovka dolů na malou pláž, kde se nachází malá restaurace. Také máte možnost návštěvy Palheira Garden/Blandy´s Garden, ve které se nachází množství exotických rostlin a stromů (10,5EUR). Dále můžete pokračovat do Camacha, kde se nachází ruční výrobna proutěného nábytku, kde můžete pozorovat výrobní proces. Cesta dále vede do Santos a Serra, kde se krom golfového hřiště a koňských stájí nachází i malý park se zvířectvem. Po návštěvě parku pokračujete cestou, která se napojí na hlavní cestu a před městem Machico se stáčí na východ ostrova, kde se nachází jedna z nekrásnějších rozhleden Ponta do Rosto.

8. den

Odevzdání vozu (pokud odlétáte brzo ráno, je nutné odevzdat vůz už den předem večer) a transfer na letiště a odlet domů.

Pozn.: tento program je doporučený, klienti si ho mohou upravit dle vlastních představ. Vázáni jsou jen hotelem, ve kterém daný den nocují.

Doporučujeme včasnou rezervaci. Názvy hotelů jsou pro informaci o kvalitě a typu ubytování, hotel však může být změněn, kvalita bude zachována.

Pozn.: auto bude přistaveno před hotel 3. den v 09:30 (pokud není předem uvedeno jinak). Pokud si připlatíte pojištění vozu, stačí poté při odjezdu nechat klíčky na hotelu. Pokud si pojištění nepřiplatíte, je nutné odevzdat auto osobně.

NA MADEIŘE SLOVENSKÝ DELEGÁT

  • příznivé klimatické podmínky pro dovolenou po celý rok (krátká a velmi mírná zima)
  • fascinující rozeklané pobřeží Atlantského oceánu
  • krásná a zatím nedotčená příroda na Madeiře
  • starobylá městečka
  • světoznámé víno

Portugalsko je krásná a fascinující země s mnoha historickými klenoty a různorodou krajinou. Dlouhé čisté pláže, mnohdy lemované strmými útesy, byly objeveny turisty již před několika desítkami let a dnes sem směřují návštěvníci z celého světa. Na druhou stranu zde existují i oblasti, žijící stále svou poklidnou atmosférou, které byly uchráněny od masové turistiky.

Hlavní město Portugalska Lisabon je jedno z nejstarších měst v Evropě. Bylo postaveno při ústí řeky Tejo na 7 pahorcích stejně jako Řím. Je kaleidoskopem muzeí, galerií, butiků, obchůdků, pouličních prodavačů, ale také širokých bulvárů. Starými křivolakými uličkami můžete projíždět historickými tramvajemi, v místních restauracích ochutnáte tradiční portugalské speciality či jídla typická pro Afriku a vzdálenou Brazílii, v kavárnách se můžete zaposlouchat do nostaligckého fada. Lisabon je ideální základna pro výlety po okolí - např. Sintra (letní sídlo králů), Cascais (tradiční rybáršké městečko) nebo pláže na Costa da Caparoca.

Portugalsko není jen pevninská část, ale též ostrovy v Atlantiku z nichž nejnavštěvovanější je Madeira. Sice není místem pro klasickou plážovou dovolenou, avšak je ostrovem věčného jara s velmi příjemným klimatem, proto ji doporučujeme klientům, kteří chtějí strávit dovolenou aktivním způsobem. Tato "perla Atlantiku", jak bývá ostrov často nazýván, se nachází necelých 1000 km na jihozápad od pevninského Portugalska. Příjemné subtropické klima prospívá zdejší vegetaci, zejména orchidejím či magnoliím, které učinily z ostrova stále zelenou zahradu. Pobřeží je velmi členité s vysokými skalisky a útesy o než se tříští vlny Atlantiku. Hlavní město ostrova Funchal nese svůj název po fenyklu, který roste po okolních kopcích.

Nejlepším způsobem jak poznat Madeiru i pevninské Portugalsko je fly and drive program, kdy vám zajistíme ubytování na různých místech i pronájem vozu.

IIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch  19191919 21 22 24 26 26 24 22 20 
voda  18171819 19 20 21 22 23 22 21 20 
Velvyslanectví Lisabon
Rua Pero de Alenquer 14, 1400-294 Lisboa
tel: +351/21/3010487
EUR – jednotná měna států Evropské unie. V turistických střediscích ve většině obchodů, restaurací a hotelů lze platit kreditními kartami, hotovost lze vybrat v bankomatech.
Již v ČR/SR si můžete zajistit rezervaci pronájmu vozu v Portugalsku. Nutný je minimální věk řidiče 21-25 let (záleží na společnosti pronajímající auta) a řidičský průkaz platný alespoň 1 rok. Poplatek za užití dálnic se vybírá u bran (zelený pruh určen pro řidiče, kteří mají zařízení pro automatické placení). V odlehlých místech je málo benzínových pump.
- 1 hodina

Mapa polohy hotelu

Podobné produkty


Apartamentos Sao Paulo e Alegria

Portugalsko Madeira
Apartamentos Sao Paulo e Alegria - Madeira

27.11. - 4.12.2018

Počet nocí: 7 ,10

Letecky

Bez stravování - Snídaně

Více info od 14 090 Kč

Cais da Oliveira

Portugalsko Madeira
Cais da Oliveira - Madeira

27.11. - 4.12.2018

Počet nocí: 7 ,10

Letecky

All inclusive - Polopenze - Snídaně

Více info od 16 790 Kč

Estalagem Monte Verde

Portugalsko Madeira
Estalagem Monte Verde - Madeira

27.11. - 4.12.2018

Počet nocí: 7 ,10

Letecky

Snídaně

Více info od 13 890 Kč

Pestana Ocean Bay

Portugalsko Madeira
Pestana Ocean Bay - Madeira

27.11. - 4.12.2018

Počet nocí: 7 ,10

Letecky

All inclusive

Více info od 22 690 Kč

Quinta Splendida Wellness & Botanic...

Portugalsko Madeira
Quinta Splendida Wellness & Botanical Garden - Madeira

27.11. - 4.12.2018

Počet nocí: 7 ,10

Letecky

Bez stravování - Polopenze - Snídaně

Vzdálenost od pláže: 2000 m Vzdálenost od pláže - 2000m

Více info od 17 051 Kč

Royal Orchid

Portugalsko Madeira
Royal Orchid - Madeira

27.11. - 4.12.2018

Počet nocí: 7 ,10

Letecky

All inclusive - Polopenze - Snídaně

Více info od 16 790 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek