Filtr

Načítání ...

Vybavení a služby ubytování

Přílet na Madeiru, transfer do hotelu Residencial Colombo **, kde máte zajištěné ubytování na 2 noci se snídaní.

Informace k zájezdu

Uvidíte/zažijete: hlavní město ostrova, hory, přírodní zvláštnosti, typické stavby místních obyvatel.

2. den

Po snídani máte možnost vyžití ve Funchalu jako je návštěva katedrály, kostela, vinného sklípku Oliveiras, tržnice, lanovky na Monte, zahrady Monte (12,5-EUR), tobogánu/sáňkařské dráhy, případně další malou lanovkou do botanické zahrady (6,-EUR). Vstup do zahrady je z vrchu, výstup poté u muzea, kde je konečná zastávka městského autobusu 30 a 31, který Vás zaveze do centra Funchalu. Kdo má zájem o plavbu lodí, má možnost kontaktovat delegáta, který mu zabezpečí plavbu katamaránem nebo lodí Santa Maria. Cena plavby je v obou případech 30,-EUR a je to 3hodinová plavba s možností vidět delfíny a velryby. Kdo vyznává spíše pěší turistiku, je možné nasednout u lanovky na meziměstský bus 56, který Vás doveze do Ribeiro Frio. Ribeiro Frio je pstruží farma, je zde také možnost jít po levadě do Portela (11km), která je poměrně jednoduchá a na konci levady je autobusová zastávka meziměstského busu, který Vás doveze do centra Funchalu. Nutné být na zastávce nejpozději v 15:45.

Další možností je půldenní výlet začínající nedaleko Camacha a končící v čajovně Jasmine Tea House nad Funchalem. Doporučená trasa: od městské lanovky si vezměte autobus č. 129 do Camacha a vystupte na zastávce “Entrada para Carreiras”. Přejdete přes cestu směrem nahoru k lesu. Asi po 10 minutách najdete levadu, která křižuje cestu a vy si vyberete levadu po vaší levé straně směrem na Monte / Choupana Hills. Levada jde po rovině a tato část trvá cca 1 hodinu. Na konci jsou stáje a dole pod kopcem se dostanete k hlavní cestě, kterou jen přejdete a pokračujete stále dolů okolo fotbalového stadionu Nacional. Po pár minutách přijdete k další cestě, kde je zastávka městského autobusu na Choupana Hills. Pokračujte po levé ruce už jen pár desítek metrů dolů a po levé straně je nízká zídka, kde se dostanete k další části levady. Levada trvá dalších cca 50 minut až uvidíte hned vedle levady ceduli “Jasmin Tea House”. Čajovna je otevřena do 17:00 krom pondělí. Pod čajovnou je městský bus č. 47, který Vás zavede do centra Funchalu. Nocleh v hotelu Residencal Colombo **.

3. den

Ráno po snídani budete mít v 9:30 před hotelem přistaven vůz.
S poznáním ostrova začínáte jihozápadem. Směr cesty je Câmara de Lobos, Cabo Girão, Ribeira Brava, Ponta do Sol, Madalena do Mar, Calheta, Jardim do Mar, Paul do Mar, Ponta do Pargo, Santa a Porto Moniz.
Câmara de Lobos byla v minulosti rybářská vesnička, ve které se vyráběli lodě. Do vesničky se zamiloval Winston Churchil. Cabo Girão patří mezi nejvyšší sráz do moře s prosklenou vyhlídkou, která se nachází ve výšce 580m. Ribeira Brava tvoří křižovatku ostrova v západní části. Zde doporučujeme navštívit kostel na náměstí. V jihozápadní části ostrova se nachází male vesničky, které vznikly zlomem skal (tzv. Fajas). Jsou tu Ponta do Sol, Madalena do Mar, Calheta - tady se zpracovává cukrová třtina a je zde vytvořená písečná pláž, Jardim do Mar, Paul do Mar. Poté je potřeba vyjet k hlavní silnici a pokračovat na nejzápadnější místo Madeiry, kde se nachází maják Ponta do Pargo. Po západní silnici se dostanete do vesničky Santa Moniz, kde se každoročně konají dobytkářské hody. Poté se cestou dolů dostanete do cíle dnešního dne – Porto Moniz. Porto Moniz je známé svými tmavými lávovými skalám, ze kterých bylo vybudované koupaliště. Lávové koupaliště se nachází na druhé straně městečka cca 10 minut pěšky po promenádě. Hotel, ve kterém přenocujete se, jmenuje Apartamento Gaivota.

4. den

Pokud chcete navštívit nejznámější levádu Madeiry – Levádu Rabaçal, tak z Porto Moniz musíte znovu po silnici nahoru do Santa a na křižovatce poté odbočit doleva směrem na Paul Da Serra. Budete projíždět oblastí Rabaçal, která je známá svou krásnou levádou k 25 menším vodopádům. Doporučujeme brzký odjezd, abyste se vyhnuli turistické špičce. Nad levádou je parkoviště. Na začátek levády je to cca 2 km. Dojít k ní můžete buď pěšky, nebo je množnost využit kyvadlové dopravy v podobě minibusu. Vjezd aut není k levádě povolen. Až se vrátíte zpět, budete pokračovat směrem na Paul da Serra. Jelikož je silnice na Encumeda není v provozu, musíte se za Pico da Urse na křižovatce žlutou cestou přesunout na severní pobřeží do Ribeira de Janela. V Ribeira de Janela najdete skálu milenců a malou vodní elektrárnu, která využívá spád vody z horských oblastí. Za tunelem Seixal se nachází vyhlídka s vodopádem Veu da Noiva. Poté pokračujete do São Vicente a než přejedete most, což je hranice mezi západní a vychodní oblastí, můžete zajíst do jeskyně Grutas, kde se nachází vulkanické centrum (poslední prohlídka je vždy v 17:00). K dalšímu hotelu musíte pokračovat směrem São Vicente, Ponta Delgada až do Cabanas. Váš hotel se nazývá Cabanas São Jorge ***, který je na severu ostrova.

5. den

Na východě máte několik možnost levád, jako je například Levada de Rei nebo Levada Queimada, která se nachází mezi São Jorge a Santanou. Případě můžete jet do Achada da Teixeira a odtud vystoupit na nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Ruiov (1862m.n.m.). Nocleh v Cabanas São Jorge ***.

6. den

Přes São Jorge sa dostanete do Santan, která je známá svým skanzenem s malými domky ve tvaru písmene A. Dále můžete pokračovat přes Fajal. Pod mostem se nachází jedna z nejkrásnějších zátok ostrova a také tu najdete čedičovou stěnu. Pokračujete okolo Penha de Aguia až do Porto da Cruz, kde zpracovávají cukrovou třtinu. Součástí toho je i starý parní stroj. Hned vedle je palírna bílého rumu Aguar Dente. Následně se napojíte na dálnici s tunelem. Přes Maroços se dostanete nedaleko Machico, kde na křižovatce odbočíte doprava směrem na Caniçal. Tunelem vjedete do přístavu a zároveň průmyslové zóny. Na kruhovém objezdu odbočte vlevo směrem k solárním panelům. Na konci cesty se kruhovým objezdem můžete vydat buď na severní rozhlednu Ponta do Rosto nebo na jižní Baia d` Abra, kde začíná oblast Ponta do São Lourenço. Nakonec se vydáte do Machico, kde je písečná pláž. Dále pak kolem letiště přes Santa Cruz až do Funchalu k poslednímu hotelu Estalagem Monte Verde ***.

7. den

První zastávkou může být Camacha, kde ručně vyrábí ratanový nábytek a následně můžete pokračovat do Posio, což je křižovatka ve východní oblasti. Na kruhovém objezdu odbočte vlevo a silnice Vás zavede k druhému nejvyššímu vrcholu Pico do Areeiro (1818m.n.m.)Pod vyhlídkou je parkoviště. Odtud se vydáte zpět do Poiso a na kruhovém objezdu doleva na Ribeiro Frio, kde se nachází pstruží farma. Nedaleko odtud je malá leváda Balcoes. Dále je už na Vás, jestli se chcete podívat do Santo da Serra nebo do vesničky Ponta do Garhau blízko Vašeho hotelu, kde je umístěna socha Cristo Rei. Nocleh v hotelu Estalagem Monte Verde ***.

8. den

Odevzdání vozu (pokud odlétáte brzo ráno, je nutné odevzdat vůz už den předem večer) a transfer na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje

pronájem vozu kat. A (Peugeot 107 nebo Citroen C1 nebo Renault Twingo walkman vše bez AC) na Madeiře na 5 dní, transfer letiště-hotel-letiště, 7x ubytování ve 2* a 3* hotelech se snídaní, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax, služby slovenského delegáta na telefonu, povinné pojištění CK proti úpadku, letištní taxy

Cena nezahrnuje

vratná záloha za auto 200 - 500 Eur (dle typu auta a vždy v případě nepojištění), která se platí na místě při převzetí auta. Možnost pojištění auta za 2.900 Kč/6dní, cestovní pojištění

Poznámka

Tento program je doporučený, klienti si ho mohou upravit dle vlastních představ. Vázáni jsou jen hotelem, ve kterém daný den nocují.

Doporučujeme včasnou rezervaci. Názvy hotelů jsou pro informaci o kvalitě a typu ubytování, hotel však může být změněn, kvalita bude zachována.

Auto bude přistaveno před hotel 3. den v 09:30 (pokud není předem uvedeno jinak). Pokud si připlatíte pojištění vozu, stačí poté při odjezdu nechat klíčky na hotelu. Pokud si pojištění nepřiplatíte, je nutné odevzdat auto osobně.

Auto: Skupina A: bez klimatizace
Peugeot 107 / Daihatsun Sirion 1.0, Renault Twingo walkman 1.0, Citroen C1 1.0 nebo podobné
Auto: Skupina B: s klimatizací (za příplatek)
Opel Corsa /Reanult Clio/Nissan M. 1.2, Renault Twingo walkman 1.2

Auto má základní havarijní pojištění při zavinění druhé strany. V případě, že vámi požadovaná skupina není k dispozici, budeme vás informovat o možnostech.

Negarantujeme konkrétní typ automobilu, pouze skupinu

Důležité upozornění: Při výjezdu z kruhového objezdu má přednost auto, které vyjíždí z vnitřního kruhu a auto ve vnějším kruhu ho musí pustit, takže doporučujem vždy vjíždět do vnitřního kruhu.

Delegátsky servis pro klienty s balíčkem a programem Fly & Drive je jen formou tel. kontaktu. V přípádě, že klient potřebuje víc informacií, může se obrátit na delegáta telefonicky. Mapa ostrova není k dispozici a je nutné si ji zabezpečit předem.

Poznámka

Otevřenost barů, restaurací, obchodů a dalších služeb se může lišit v závislosti na sezóně a dle rozhodnutí hotelu.

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)


Popis destinace

NA MADEIŘE ČESKÝ DELEGÁT

  • příznivé klimatické podmínky pro dovolenou po celý rok (krátká a velmi mírná zima)
  • fascinující rozeklané pobřeží Atlantského oceánu
  • krásná a zatím nedotčená příroda na Madeiře
  • starobylá městečka
  • světoznámé víno

Portugalsko je krásná a fascinující země s mnoha historickými klenoty a různorodou krajinou. Dlouhé čisté pláže, mnohdy lemované strmými útesy, byly objeveny turisty již před několika desítkami let a dnes sem směřují návštěvníci z celého světa. Na druhou stranu zde existují i oblasti, žijící stále svou poklidnou atmosférou, které byly uchráněny od masové turistiky.

Hlavní město Portugalska Lisabon je jedno z nejstarších měst v Evropě. Bylo postaveno při ústí řeky Tejo na 7 pahorcích stejně jako Řím. Je kaleidoskopem muzeí, galerií, butiků, obchůdků, pouličních prodavačů, ale také širokých bulvárů. Starými křivolakými uličkami můžete projíždět historickými tramvajemi, v místních restauracích ochutnáte tradiční portugalské speciality či jídla typická pro Afriku a vzdálenou Brazílii, v kavárnách se můžete zaposlouchat do nostaligckého fada. Lisabon je ideální základna pro výlety po okolí - např. Sintra (letní sídlo králů), Cascais (tradiční rybáršké městečko) nebo pláže na Costa da Caparoca.

Portugalsko není jen pevninská část, ale též ostrovy v Atlantiku z nichž nejnavštěvovanější je Madeira. Sice není místem pro klasickou plážovou dovolenou, avšak je ostrovem věčného jara s velmi příjemným klimatem, proto ji doporučujeme klientům, kteří chtějí strávit dovolenou aktivním způsobem. Tato "perla Atlantiku", jak bývá ostrov často nazýván, se nachází necelých 1000 km na jihozápad od pevninského Portugalska. Příjemné subtropické klima prospívá zdejší vegetaci, zejména orchidejím či magnoliím, které učinily z ostrova stále zelenou zahradu. Pobřeží je velmi členité s vysokými skalisky a útesy o než se tříští vlny Atlantiku. Hlavní město ostrova Funchal nese svůj název po fenyklu, který roste po okolních kopcích.

Nejlepším způsobem jak poznat Madeiru i pevninské Portugalsko je fly and drive program, kdy vám zajistíme ubytování na různých místech i pronájem vozu.

Průměrná teploty

IIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch  19191919 21 22 24 26 26 24 22 20 
voda  18171819 19 20 21 22 23 22 21 20 

Víza, vstupní formality

Velvyslanectví Lisabon
Rua Pero de Alenquer 14, 1400-294 Lisboa
tel: +351/21/3010487

Měna a kurzy

EUR – jednotná měna států Evropské unie. V turistických střediscích ve většině obchodů, restaurací a hotelů lze platit kreditními kartami, hotovost lze vybrat v bankomatech.

Rent a car, dopravní předpisy a řidičské průkazy

Již v ČR/SR si můžete zajistit rezervaci pronájmu vozu v Portugalsku. Nutný je minimální věk řidiče 21-25 let (záleží na společnosti pronajímající auta) a řidičský průkaz platný alespoň 1 rok. Poplatek za užití dálnic se vybírá u bran (zelený pruh určen pro řidiče, kteří mají zařízení pro automatické placení). V odlehlých místech je málo benzínových pump.

Časový posun

- 1 hodina

Popis destinace

Portugalsko není jen pevninská část, ale též ostrovy v Atlantiku z nichž nejnavštěvovanější je Madeira. Sice není místem pro klasickou plážovou dovolenou, avšak je ostrovem věčného jara s velmi příjemným klimatem, proto ji doporučujeme klientům, kteří chtějí strávit dovolenou aktivním způsobem. Tato "perla Atlantiku", jak bývá ostrov často nazýván, se nachází necelých 1000 km na jihozápad od pevninského Portugalska. Příjemné subtropické klima prospívá zdejší vegetaci, zejména orchidejím či magnoliím, které učinily z ostrova stále zelenou zahradu. Pobřeží je velmi členité s vysokými skalisky a útesy o než se tříští vlny Atlantiku. Hlavní město ostrova Funchal nese svůj název po fenyklu, který roste po okolních kopcích.

Mapa polohy hotelu

POPTEJTE U NÁS ZÁJEZD NA MÍRU

Zcela chápeme, že každý z nás má svou vlastní představu o ideální dovolené a zároveň individuální potřeby. Proto naše společnost nabízí možnost si sestavit dovolenou zcela na míru. Například Vám nemusí vyhovovat termín zájezdu, letecká společnost, cestovní třída a nebo typ pokoje. Každý specifický požadavek a přání si důkladně poznamenáme a pokusíme se maximálně ve všech bodech vyjít vstříc. Nejste si jistý svým výběrem? K nám na call-centrum nevoláte, zaměstnanci cestovní kanceláře Blue Sky Travel pravidelně navštěvují veškeré naše destinace, hotely a bezprostřední okolí. V případě, že nás budete kontaktovat, pokusíme se Vám vždy předat naše osobní zkušenosti, u nás budete vždy v kontaktu jen se skutečně odpovědnou osobou. Vaše sny měníme v realitu již skoro 25 let.


MÁTE VÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU OD KONKURENCE?

Máte lepší nabídku?
Pokud během svého hledání po ideální dovolené naleznete nebo obdržíte od konkurence výhodnější nabídku, přepošlete nám odkaz na web, screenshot, nebo konkrétní zpracovanou nabídkou. Náš tým následně ověří, zda můžeme nabídnout dovolenou za stejných nebo výhodnějších podmínek.


Pro spojení s námi napište na e-mail : sales@blueskytravel.cz

Následně se s Vámi spojí odpovědný pracovník za svěřenou destinaci.Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek