Filtr

Načítání ...

Vybavení a služby ubytování

Přílet do Porta. Vyzvednutí pronajmutého auta a odjezd na hotel HF Tuela Porto*** nebo podobný. Zbytek dne volno.

2. den

PORTO
Snídaně na hotelu. Doporučujeme prohlídku Porta a následnou návštěvu vinařství. Návrat na hotel
Zajímavosti k vidění: katedrála, věž Clérigos, oblast Ribeira (UNESCO), Case de Música, Serralves Foundation, vinné sklepy

3. den

PORTO / ÚDOLÍ DOURO
Snídaně na hotelu. Odjezd do oblasti Douro, kde se produkuje známé portské víno. Oběd v místním vinařství s návštěvou a ochutnávkou. Ubytování v Douro v hotelu Régua Douro*** nebo podobném.

4. den

ÚDOLÍ DOURO / SANGALHOS / BUCACO / COIMBRA
Snídaně na hotelu. Odjezd do oblasti Bairrada, která je známá pěstovaním hroznů s vysokou kyselinkou a nízkém obsahem alkoholu, které jsou ideální pro výrobu šumivých vín. Návštěva místního vinařství a ochutnávka vín. Poté prohlídka botanické zahrady Serra do Bucaco. Odjezd do Coimbry k ubytování v hotelu Dona Ines*** nebo podobném.

5. den

COIMBRA / ÓBIDOS / LISABON
Snídaně na hotelu. Návštěva Coimbry, města studentů, kde se nachází jedna z prvních evropských univerzit. Odjezd do vesničky Óbidos, která je známá gotickými kostely a starými kamenými uličkami. Odjezd na ubytování do Lisabonu do hotelu Roma*** nebo podobného.

6. den

LISABON / SINTRA / LISABON
Snídaně na hotelu. Lisabon je město plné historie s mnoha památkami. Mlžete zde vidět Belémskou věž, středověkou oblast Alfama. Odjezd do Sintry (UNESCO) - doporučujeme zde ochutnat místní speciality travesseiros a queijadas. Večer večeře v tradiční restauraci vč. vystoupení Fado. Návrat na hotel.

7. den

LISABON / ÉVORA / LISABON
Snídaně na hotelu. Odjezd do města Évora, které se nacház uprostřed planin Alentejo. Město je zapsáno na seznamu UNESCO. Doporučujeme navštívit místní římský chrám, kapli kostí, vinařství, výrobu sýru a ochutnávka oliv. Návrat do Lisabonu

8. den

Snídaně na hotelu. Odjezd na letiště a odevzdání auta.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu dle plánu letu, ubytování se snídaní na 7 nocí, služby AJ průvodce na prohlídku Porta s ochutnávkou vína (2.den), 1x oběd ve vinařské oblasti, 1x večeře, pronájem auta, povinné pojištění CK proti úpadku, letištní taxy

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, vstupné do památek, pojištění auta, osobní výdaje, spropitné

Poznámka

Mnoho památek je zavřeno v pondělí a ve státní svátky.

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)


Popis destinace

NA MADEIŘE ČESKÝ DELEGÁT

  • příznivé klimatické podmínky pro dovolenou po celý rok (krátká a velmi mírná zima)
  • fascinující rozeklané pobřeží Atlantského oceánu
  • krásná a zatím nedotčená příroda na Madeiře
  • starobylá městečka
  • světoznámé víno

Portugalsko je krásná a fascinující země s mnoha historickými klenoty a různorodou krajinou. Dlouhé čisté pláže, mnohdy lemované strmými útesy, byly objeveny turisty již před několika desítkami let a dnes sem směřují návštěvníci z celého světa. Na druhou stranu zde existují i oblasti, žijící stále svou poklidnou atmosférou, které byly uchráněny od masové turistiky.

Hlavní město Portugalska Lisabon je jedno z nejstarších měst v Evropě. Bylo postaveno při ústí řeky Tejo na 7 pahorcích stejně jako Řím. Je kaleidoskopem muzeí, galerií, butiků, obchůdků, pouličních prodavačů, ale také širokých bulvárů. Starými křivolakými uličkami můžete projíždět historickými tramvajemi, v místních restauracích ochutnáte tradiční portugalské speciality či jídla typická pro Afriku a vzdálenou Brazílii, v kavárnách se můžete zaposlouchat do nostaligckého fada. Lisabon je ideální základna pro výlety po okolí - např. Sintra (letní sídlo králů), Cascais (tradiční rybáršké městečko) nebo pláže na Costa da Caparoca.

Portugalsko není jen pevninská část, ale též ostrovy v Atlantiku z nichž nejnavštěvovanější je Madeira. Sice není místem pro klasickou plážovou dovolenou, avšak je ostrovem věčného jara s velmi příjemným klimatem, proto ji doporučujeme klientům, kteří chtějí strávit dovolenou aktivním způsobem. Tato "perla Atlantiku", jak bývá ostrov často nazýván, se nachází necelých 1000 km na jihozápad od pevninského Portugalska. Příjemné subtropické klima prospívá zdejší vegetaci, zejména orchidejím či magnoliím, které učinily z ostrova stále zelenou zahradu. Pobřeží je velmi členité s vysokými skalisky a útesy o než se tříští vlny Atlantiku. Hlavní město ostrova Funchal nese svůj název po fenyklu, který roste po okolních kopcích.

Nejlepším způsobem jak poznat Madeiru i pevninské Portugalsko je fly and drive program, kdy vám zajistíme ubytování na různých místech i pronájem vozu.

Průměrná teploty

IIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch  19191919 21 22 24 26 26 24 22 20 
voda  18171819 19 20 21 22 23 22 21 20 

Víza, vstupní formality

Velvyslanectví Lisabon
Rua Pero de Alenquer 14, 1400-294 Lisboa
tel: +351/21/3010487

Měna a kurzy

EUR – jednotná měna států Evropské unie. V turistických střediscích ve většině obchodů, restaurací a hotelů lze platit kreditními kartami, hotovost lze vybrat v bankomatech.

Rent a car, dopravní předpisy a řidičské průkazy

Již v ČR/SR si můžete zajistit rezervaci pronájmu vozu v Portugalsku. Nutný je minimální věk řidiče 21-25 let (záleží na společnosti pronajímající auta) a řidičský průkaz platný alespoň 1 rok. Poplatek za užití dálnic se vybírá u bran (zelený pruh určen pro řidiče, kteří mají zařízení pro automatické placení). V odlehlých místech je málo benzínových pump.

Časový posun

- 1 hodina

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

POPTEJTE U NÁS ZÁJEZD NA MÍRU

Zcela chápeme, že každý z nás má svou vlastní představu o ideální dovolené a zároveň individuální potřeby. Proto naše společnost nabízí možnost si sestavit dovolenou zcela na míru. Například Vám nemusí vyhovovat termín zájezdu, letecká společnost, cestovní třída a nebo typ pokoje. Každý specifický požadavek a přání si důkladně poznamenáme a pokusíme se maximálně ve všech bodech vyjít vstříc. Nejste si jistý svým výběrem? K nám na call-centrum nevoláte, zaměstnanci cestovní kanceláře Blue Sky Travel pravidelně navštěvují veškeré naše destinace, hotely a bezprostřední okolí. V případě, že nás budete kontaktovat, pokusíme se Vám vždy předat naše osobní zkušenosti, u nás budete vždy v kontaktu jen se skutečně odpovědnou osobou. Vaše sny měníme v realitu již skoro 25 let.


MÁTE VÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU OD KONKURENCE?

Máte lepší nabídku?
Pokud během svého hledání po ideální dovolené naleznete nebo obdržíte od konkurence výhodnější nabídku, přepošlete nám odkaz na web, screenshot, nebo konkrétní zpracovanou nabídkou. Náš tým následně ověří, zda můžeme nabídnout dovolenou za stejných nebo výhodnějších podmínek.


Pro spojení s námi napište na e-mail : sales@blueskytravel.cz

Následně se s Vámi spojí odpovědný pracovník za svěřenou destinaci.Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek