Filtr

Načítání ...

Informace o hotelu

Volný program v hotelu.

Hotel: Bamburi Beach***
https://www.blueskytravel.cz/kena/mombasa-severni-pobrezi/bamburi-beach-hotel
Stravování: All inclusive

Vybavení a služby ubytování

Odlet z PRAHY

Vybavení pokoje

Odlet z Mombasy do Prahy.

Informace k zájezdu

Minimální počet pro konání zájezdu je 6 osob.
Cena zájezdu je orientační a může se měnit dle dostupnosti letů a počtu účastníků.
Jakýkoliv zájezd do Keni Vám rádi sestavíme na míru.

2. den

Přílet do NAIROBI
Po příletu do hlavního města Keni se vydáte do národního parku Lake Nakuru (cca 3 hodiny jízdy). Oběd a odpolední safari.

Hotel: Sarova Hill Loge****
https://www.sarovahotels.com/lionhill-nakuru/
Stravování: oběd a večeře

Národní park Lake Nakuru
Národnímu parku Lake Nakuru se přezdívá „Pýcha Keni“. Rozloha parku činí zhruba 180 kilometrů čtverečných, přičemž samotné jezero má úctyhodných 62 km2. Součástí jezera je ústí tří řek Njor, Enderit a Makalia, jejichž vzájemné spojení tvoří okouzlující vodopády. Zajímavostí tohoto místa je skutečnost, že Lake Nakuru se nachází v bezprostřední blízkosti městské aglomerace.
Národní park Lake Nakuru je známý především svým obrovským množstvím plameňáků malých i růžových, jejichž celkový počet je odhadován na jeden až dva miliony. Pokud vás přestane pozorování plameňáků bavit, zaměřte svou pozornost na kolonii orlů, volavek nebo tyrkysové ledňáčky. Během safari projížděk můžete narazit na několik exemplářů vzácné žirafy Rothschildovy, oryxe, hrocha, prasete bradavičnatého nebo oba druhy nosorožců. V současné době zde žije asi 25 černých nosorožců a asi na 70 bílých nosorožců. Pozorovat můžete také gepardy, bůvoly, gazely Thomsonovy a bahnivce jižní.

3. den

LAKE NAKURU
Ranní a dopolední safari v národním parku Lake Nakuru. Odpoledne volný program v hotelu.

Hotel: Sarova Woodlands Hotel****
https://www.sarovahotels.com/woodlands-nakuru/
Stravování: Plná penze

4. den

MAASAI MARA
Po snídani přejezd do nejslavnější rezervace země, Maasai Mary (cca 5 hodin). Po obědě odpolední safari.

Hotel: Sarova Mara Game Camp****
https://www.sarovahotels.com/maracamp-masai-mara/
Stravování: Plná penze

Maasai Mara
Rezervace Maasai Mara, jejíž jméno odkazuje ke zdejším původním obyvatelům, Masajům, leží na jihozápadě Keni. Celá oblast navazuje na tanzanský národní park Serengeti, odkud sem každoročně proudí obrovská stáda zvířat. Na asi 1510 km² rozsáhlých zelených plání, které se na západě lámou ve Velké příkopové propadlině, žijí miliony divokých afrických zvířat. Kouzlo Maasai Mary netvoří jen migrující zvěř. Na území rezervace bydlí také rozsáhlá populace Masajů, kteří stále vyznávají tradiční způsob života.
V rezervaci Maasai Mara můžete v jeden den sledovat celou Velkou pětku (lva, leoparda, slona, buvola a nosorožce), to ale není její největší specialitou. Ten nejexotičtější zážitek vás česká při tzv. Velké migraci, která se tu každoročně opakuje od července do října. Tou dobou totiž z přilehlého parku Serengeti migrují statisícová stáda divokých zvířat za čerstvou pastvou. Krajinou se tak sune i 200 000 zeber, 1 300 000 pakoňů, 500 000 gazel a 100 000 antilop. Tahle obrovská stáda, která lze pozorovat z letadla nebo balónu, pak pronásledují hladoví predátoři jako lvi a hyeny. V rezervaci Maasai Mara žije také velká populace kočkovitých šelem a vzácní černí nosorožci, ve zdejších řekách se setkáte i s krokodýly a hrochy.

5. den

MAASAI MARA
Ranní a odpolední safari nebo možnost absolvovat fakultativně let balónem nad rezervací se snídaní v buši ( extra)

Hotel: Sarova Mara Game Camp****
https://www.sarovahotels.com/maracamp-masai-mara/
Stravování: Plná penze

6. den

NAIROBI
Po snídani návrat do Nairobi (cca 5 hodin jízdy), možnost i přeletu (za příplatek).
Poté odlet do Mombasy, do hotelu na pláži.

Stravování: Snídaně + večeře

7. den

Volný program v hotelu.

Hotel: Bamburi Beach***
https://www.blueskytravel.cz/kena/mombasa-severni-pobrezi/bamburi-beach-hotel
Stravování: All inclusive

8. den

Volný program v hotelu.

Hotel: Bamburi Beach***
https://www.blueskytravel.cz/kena/mombasa-severni-pobrezi/bamburi-beach-hotel
Stravování: All inclusive

Poznámka

Volný program v hotelu.

Hotel: Bamburi Beach***
https://www.blueskytravel.cz/kena/mombasa-severni-pobrezi/bamburi-beach-hotel
Stravování: All inclusive

Cena zahrnuje

- zpáteční letenku dle plánu letu, transfery z/na letiště, transfery během safari, letenka Nairobi - Mombasa, vstupy do národních parků dle plánu, průvodce v AJ, ubytování a stravování dle popisu, služby partnerské CK v AJ, povinné pojištění CK proti úpadku, letištní taxy

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění, vízum cca 50 USD/ osoba, spropitné pro průvodce na safari – cca 10 USD/osoba/ den

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

  Podmínky vstupu, informace z MZV zde.

Popis destinace

  • Nekonečné bílé písečné pláže na pobřeží tyrkysového Indického oceánu
  • Široká nabídka ubytovaní pro každého, od jednoduchých hotelů po nejluxusnější resorty
  • Ideální počasí po celý rok
  • Skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování
  • Nejznámější a nejvyhledávanější destinace pro zvířecí safari
  • Mořské národní parky

Keňa je Afrika, o které jste vždycky snili; země rozlehlých savan, obrovských stád divoce žijících zvířat, hrdých lidí s tradicemi zakořeněných v půdě, kde se zrodil život a především země nekonečných bílých plážích a tyrkysových vod Indického oceánu. Málokterá země je tolik rozmanitá a kontrastní jako tato perla Afriky. Keňa nabízí úchvatnou divokou exotiku, luxusní hotely, a na druhou stranu to vypadá, jako by se v některých jejích částech zastavil život před dlouhými stovky let. Keňa je jednoduše stejná jako příroda, která ji obklopuje – divoká, krásná, jedinečná, kontrastní, na první pohled chudá, avšak kdesi uvnitř velice bohatá. Keňa je jednou z nejvyspělejších a nejprosperujících zemí rovníkové východní Afriky, která, mimo jiné, uchvátila spisovatele Ernesta Hemingwaye natolik, že se jejími krásami nechal inspirovat při psaní některých svých děl. Karen Blixen věnovala Keni nejen knihu, ale i část svého života. Zažijte s námi netradiční a kouzelnou dovolenou v netradiční a úchvatné zemi.

Keňské pobřeží je oblast téměř 500 km dlouhá, která se rozprostírá od souostroví Lamu až po hranice s Tanzánií. Vyjímá se ve tvaru podkovy a obklopuje také ostrov jménem Mombasa, který je dělítkem mezi jižním a severním pobřežím.

Malindi
Malindi je keňské přístavní město, centrum stejnojmenného okresu. Leží na březích Indického oceánu asi 120 km severně od Mombasy (transfer z letiště trvá cca 180min). Podél pobřeží Malindi, především v jeho severní části, se táhnou několik kilometrů dlouhé písečné pláže, v některých místech dokonce i přes 200 metrů široké. Najdete na nich dostatek místa k oddechu, klid a jedinečnou atmosféru. Pro milovníky podmořského světa je zde mořský národní park Malindi s korálovým útesem a jedinečným podmořským světem.

Watamu
Watamu je malé plážové letovisko s vlastním mořským národním parkem cca 105 km od mezinárodnícho letiště. Korálové útesy jsou zde mnohem kouzelnější než v Malindi, Najdete tady ideální podmínky pro šnorchlování a potápění. Místní korálové útesy oplývají nádhernými barvami a tvary a pozorování jejich obyvatel je nezapomenutelným zážitkem. Kromě fantasticky barevných korálových rybek ale můžete v parku pozorovat také obrovské kanice nebo delfíny, ti odvážnější i žraloky.

Diani Beach
Diani Beach je pláž dlouhá asi 10 kilometrů. Jejím poznávacím znamením je značná šířka dosahující až k 100 metrům, výrazný odliv, korálové útesy a skvělé povětrnostní podmínky pro kitesurfing. Pokrývá ji hebký, světlý písek a stín zajištuje hustá vegetace, rozrůstající se dále do kopcovitého vnitrozemí. Diane Beach je bezesporu největším a nejoblíbenějším keňským rekreačním střediskem. Je ideální především pro klidnou rodinnou dovolenou. Najdete zde vysokou koncentraci ubytovacích zařízení a turistických služeb všech druhů. Největším zdejším lákadlem jsou nádherné pláže a průzračný oceán.

Geografické Informace

Keňa se rozkládá na africkém kontinentě po obou stranách rovníku a její celková rozloha je 582 646 km². Z této rozlohy tvoří 3 600 km čtverečních jezera a vodní plochy. Největší část zabírají jezera Victoria a Turkana.Na severu tvoří její hranice vyprahlé křovité pláně Ethiopie a Súdánu, na východě sousedí se Somálskem a její břehy omývá Indický oceán. Na západě sousedí s Ugandou a na jihu s Tanzanií. Největší řeky jsou Athi ,Galana a TanaNejvyšší hora je Mout Kenya, která je druhou nejvyšší horou kontinentu a její rozeklané vrcholy ční do výše 5 199 m n.m..Zemi můžeme rozdělit na čtyři základní oblasti – pobřežní pás, údolí Rift a centrální vysočina, západní Keňa a severní a východní Keňa.


Podnebí

Podnebí a počasí je odvozené od zeměpisné polohy území, vzdálenosti od moře nebo velkých jezer, charakteru převládajících větrů. Obecně se dá říci, že klima je teplé a vlhké na pobřeží, teplé a chladnější v centrálních náhorních plošinách a teplé a suché na severu a východě.
Teploty jsou v Keni většinou stálé. Roční období známá v oblastech mírného pásma zde neexistují, a jen těžko můžeme mluvit o létu a zimě – v Keni se střídají pouze období dešťů a období sucha. Nejdeštivěji je od dubna do června (v této době jsou častým jevem také záplavy). Turistické sezóny jsou tu dvě; hlavní trvá od prosince do března a ta druhá od července do listopadu, kdy se zvířata v období sucha přesouvají k napajedlům a lze je dobře pozorovat.

Teploty nad 32°C jsou vzácné kromě míst na pobřeží a ve vnitrozemí, která leží v nižší nadmořské výšce. Nejteplejší oblasti jsou na severovýchodě a západě od jezera Turkana, kde jsou průměrné denní teploty okolo 34°C.

Průměrná teploty

IIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch 32 323331 29 29 28 28 29 3032 32 
voda 27 282828 28 27 25 25 27 27 27 27

Víza, vstupní formality

Ke vstupu do země je zapotřebí cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po návratu a platné vízum. Po příletu do země z jiných afrických destinací či jiných rizikových oblastí je vyžadováno očkování proti žluté zimnici.

Turistické vízum do Keni potřebují všichni občané České i Slovenské republiky, kteří se chystají do zeměna dovolenou. V součastnosti lze vyřídit standardní jenovstupové vízum do Keni online.

Žádost o vízum lze podat pouze prostřednictvím internetu, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády http://www.evisa.go.ke

Postup podání žádosti o vízum je následující:

1. kliknout na tlačítko vytvořit účet (Create an Account)
2. vybrat registraci pro návštěvníky (Visitors)
3. vytvořit účet – systém požaduje zadat platnou emailovou adresu (upozornění - některé české mailové servery neobdrží potvrzující email, je proto vhodné zvolit některý z mezinárodních mailových serverů) a vložit fotografii
4. po přihlášení do účtu vybrat imigrační úřad (Department of Immigration Services)
5. vybrat žádost o keňské vízum (Kenyan Visa)
6. vybrat typ víza (k jednomu vstupu nebo tranzitní) a přečíst si pozorně instrukce
7. vyplnit elektronický formulář žádosti (bez diakritických znamének)
8. připojit fotografii, sken datové stránky pasu, kopii letenky a informaci o účelu pobytu (itinerář pobytu, rezervace ubytování, zvací dopis,...)
9. zaplatit prostřednictvím platební karty
10. vyčkat emailu s rozhodnutím (doba vyřízení se pohybuje kolem 24 hodin) – v případě kladného rozhodnutí vytisknout potvrzení o udělení eVisa
11. při příletu předložit vytištěné eVisa

Na udělení keňského víza není právní nárok a správní poplatek za podání žádosti ve výši cca 50 USD (děti do 15 let zdarma) je nevratný. Udělené eVisa neopravňuje ke vstupu na území Keni, konečné rozhodnutí je na keňských pohraničních orgánech. eVisa neumožňuje vykonávat na území Keni výdělečnou činnost, pro kterou je nutné příslušné povolení. eVisa je nutné získat ještě před cestou do Keni, bez vytištěného dokladu o jeho udělení letecké společnosti cestujícího do Keni nepřepraví.

Doporučujeme ověřit si před cestou aktuální podmínky vstupu do země na zastupitelském úřadu.

Zastupitelský úřad ČR pro Keňu : ČR – Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi, P.O.BOX25639, tel: +254 774 460, E-mail: nairobi@embassy.mzv.cz
Měna a kurzy

1 keňský šilink (1 KES= 100 centů), 100 KES = 22, 3 CZK

Časový posun

Oproti ČR + 1 hodina během léta, + 2 hodiny během zimy


Zdravotní péče, očkování, hygiena

V současné době není při cestách do Keni vyžadováno žádné očkování povinně. Doporučuje se však, zejména při delších pobytech mimo turistická letoviska, nechat se naočkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a také zkontrolovat stav svého očkování proti tetanu. Pro cestovatele, přijíždějící z oblastí výskytem žluté zimnice, může být při vstupu do země požadován mezinárodní očkovací průkaz se záznamem přeočkování proti této nemoci.


Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Výlety


Národní park Tsavo East – 1 denní safari
Během tohoto dne zažijete to pravé divoké safari. Národní park Tsavo East se rozkládá pouhé 2 hodiny jízdy od Mombasy a tedy můžete během jednoho dne zažít pravou divokou přírodu.Stáda kopytníků, slonů a žiraf vás budou doprovázet po celou dobu, kterou v národním parku strávíte. Při troše štěstí a trpělivosti budete moci obdivovat i divoké kočky. Na výlet se odjíždí v brzkých ranních hodinách, návrat je kolem 17:00 zpět do hotelu. V ceně výletu je oběd přímo v národním parku, nápoje za poplatky.
Cena: 225 USD/osoba

Mombasa City Tour
Během tohoto celodenního výletu se seznámíte s celým ostrovním městem, které je důležitým kulturním i ekonomickým koňským centrem. V dopoledních hodinách navštívíte důležité historické a kulturní památky a to především; portugalskou pevnost Fort Jesus, jejíž půdorys ve tvaru lidské postavy je dobře viditelný i při pohledu z letadla, proslulý venkovní trh Mwembe Tayari, místní trh s potravinami, řezbářskou dílnu, zahradu baobabů a bulvár Moi, kde nemůžete přehlédnout originální bránu v podobě obřích sloních klů, připomínající návštěvu britské princezny Margarety v roce 1956.
Po procházce po městě a nákupech se přesunete na oběd do vyhlášené restaurace Tamarind, jejíž specialitami jsou mořské plody.Odpoledne pak navštívíte Hallerův park, největší zvířecí park v Mombase. Zde budete mít možnost dozvědět se vše o ochraně divoké přírody v Keni. Odvážnější si mohou zkusit manipulaci s hady či nakrmit žirafy.
Návrat na hotel kole 17:00 hodiny. Oběd v ceně, nápoje za poplatek.
Cena: 120 USD/osoba 

Národní rezervace Shimba Hills
Národní rezervace Shimba Hills je malá národní rezervace asi 33 km od Mombasy. Je to oblast pobřežního deštného pralesa. Tato lokalita je známá svou vysokou biologickou rozmanitostí rostlin; více než 50 % z 159 vzácných rostlin v Keni se nachází právě v kopcích Shimba, včetně některých ohrožených druhů cykasů a orchidejí. V rezervaci můžete pozorovat také pestrobarevné ptáky, motýli, ale i velké savce jako slony, žirafy a mnoho druhů antilop, Velmi vzácnou antilopu vraní můžete pozorovat právě zde.Oběd v ceně, nápoje za poplatek. Předpokládaný návrat zpět do hotelu kolem 16:30.
Cena: 165 USD/osoba

Ostrov Wasini
V ranních hodinách vyrazíte na jih, do 80 km vzdáleného Shimoni. Zde se nalodíte na tradiční arabskou loď „Dhow“ a poplujete k mořskému parku Kisite, který je považován v Keni za jeden z nejkrásnějších. Zde můžete plavat, šnorchlovat nebo se potápět. Pokud budete mít štěstí, budou vám dělat společnost dokonce delfíni. K obědu se přepravíte na ostrov Wasini, kde si pochutnáte na čerstvých mořských krabech. Odpoledne můžete navštívit místní vesničku a muzeum (na ostrově žije asi 300 obyvatel) a poté se vrátíte zpět na pevninu a do hotelu.
Cena: 145 USD/osoba

Výlet na ostrov Chale
Celodenní odpočinkový výlet s možností fantastického šnorchlování, při kterém můžete, při troše stěstí, pozorovat divoké delfíny. Kolem ostrova se take často pohybují žraloci velrybí.Na samotném ostrově se projdete s místním průvodcem, který vás seznámí se zajímavým ekosystémem ostrova, který mimo jiné zahrnuje kousek děstného pralesa s mnoha druhy tropických ptáků a rostlin. Oběd se bude podávat na sněhobílé pláži. Po obědovém odpočinku poplujete kolem ostrova a budete obdivovat úchvatné mangrovy i se všemi jejich zajímavými obyvateli.Oběd v ceně, nápoje za poplatek. Návrat do hotelu cca v 16.00.
Cena: 250 USD/osoba.

Výlety jsou s anglicky mluvicím průvodce. 
Ceny a nabídka výletů je orientační a může se kdykoliv bez předchozího upozornění změnit.
Ceny jsou platné při zakoupení přímo v destinaci prostřednictvím partnerské CK. Partnerská CK si vyhrazuje právo na změnu cen v případě zvýšení cen ze strany dodavatelů atd.

 

Pojištění

K našim zájezdům nabízíme cestovní pojištění ČPP.


Dokumenty ke stažení


Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek