Filtr

Oficiální stránky hotelu

https://www.ritzcarlton.com/en/hotels/qatar/sharq-village?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255-54ba596febe2

Umístění

- poloha: hotel se nachází cca 5min od letiště
- pláž: přímo u písečné pláže

Vybavení a služby

- zdarma: bazény, fitness, stolní tenis
- za poplatek: lázeňské centrum, vodní sporty

Ubytování

- základní vybavení: koupelna s vanou/sprchou, trezor, klimatizace, minibar, rychlovarná konvice, fén, telefon, SAT TV
- kategorie:
* deluxe resort view
* deluxe pool view
* deluxe sea view
* king suite resort view
* king suite sea view
* 2 bedroom suite

Stravování

- v ceně: snídaně
- za příplatek: polopenze a plná penze
- restaurace a bary: 9 restaurací a několik barů

Kapacita pokojů

Max. obsazenoszt: 3 osoby ve všechy typech pokojů vyjma 2 bedroom suite (max. 4 dosp.os. + 2 děti do 12 let)

Cena zahrnuje

leteckou dopravu dle plánu letu, transfer letiště-hotel-letiště, ubytování se stravou dle popisu, služby part. CK v AJ, povinné pojištění CK proti úpadku, letištní taxy

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

 Podmínky vstupu, informace z MZV zde.

Popis destinace

Katar je vzkvétající zemí v oblasti Perského zálivu, která je bohatá na naleziště ropy.
Hlavním městem je Doha, kde najdete mnoho hotel, obchodů, restaurací atd. Mezi nejzajímavější místa v Doha určitě patří: pevnost sloužící jako muzeum islámského umění, vesnička Katara - kulturní centrum města (amfiteátr, divadlo, opera atd), uměle vytvořený ostrov The Pearl atd.

Podnebí

V Kataru jsou typické velmi horká a suchá léta a mírnější zimy. Ideálním obdobím pro cesty je rozmezí listopad-duben, kdy jsou teploty nižší.

Průměrná teploty

 IIIIIIIVVI VII VIII IX XI XII 
Voda  24242424 25 27 29 29 27 26 25 24 
Vzduch 26262832 37 38 36 34 34 34 32 28 

Visa, vstupní formality

Čeští občané, cestující do Státu Katar za účelem turistickým a mohou na hraničním přechodu do Státu Katar (letiště, pozemní přechod i přístav) obdržet tzv. vízum po příjezdu. Jde o bezpatné povolení vstupu do země, jedinou podmínkou zůstává platný cestovní pas minimálně 6 měsíců od doby plánovaného opuštění Kataru.

Imigrační úředník může při vstupu prověřovat způsob dopravy zpět z Kataru (např. zpáteční letenku) a dostatek finančních prostředků (funkční platební kartu nebo dostatečnou hotovost cestovatele).

Kontaktní český úřad Katar - Velvyslanectví Kuvajt:
Al-Nuzha, Block 3, Street 34, House 13, Kuvajt, P.O.BOX 1151
Tel: + 965/6679 88 81, 965/6679 88 83

Měna a kurzy

Oficiální měnou je katarský riál (QAR). V obchodech lze platit kartami ale i americkými dolary. 

Ceny

Ceny jsou v Kataru o něco vyšší než v ČR.

Kuchyně - jídlo a nápoje

Hlavními potravinami katarského kuchyně jsou rýže, ryby, mořské plody a koření. 

Časový posun

v létě +1 hodina, v zimě +2 hodiny

Zdravotní péče, očkování, hygiena

Úroveň zdravotnických služeb a zařízení je v Kataru na špičkové úrovni, ceny za případné ošetření jsou tomu odpovídající. Za lékařské služby se očekává jejich okamžité uhrazení v hotovosti. Informace o zdravotní péči pro katarské občany jsou k dispozici na internetové adrese: www.hmc.org.qa.

Bezpečnost

Stát Katar je sice poměrně bezpečnou zónou pro volně se pohybující ženy v porovnání s jinými arabskými zeměmi, avšak přesto je vhodné, pokud možno, zajistit jim mužský doprovod. Co se týká oblečení, doporučují se zahalená ramena a nohy po kolena, ne vyzývavý dekolt. Doporučuje se zvýšenou měrou dbát na opatrnost v oblékání a chování a omezit pohyb osaměle po setmění. Normální plavky jsou v Kataru přijatelné (i dvoudílné), ale pouze na pláži nebo u bazénu. Mimo tato místa je vždy třeba se zahalit. Veřejné projevy náklonnosti mezi mužem a ženou se nedoporučují. Všechna tato omezení se ještě vystupňují v průběhu svatého měsíce Ramadánu, kdy se na veřejnosti nesmí jíst, pít (cokoliv), ani požívat jiných požitků, jako například kouřit, líbat se, žvýkat žvýkačku atd., a to v době od východu do západu slunce.
Při návštěvě Kataru je nutné respektovat několik základních pravidel, jejichž dodržování je velice přísně hlídáno a přestupky v tomto směru mohou vést až k uvěznění. Především je to požívání alkoholických nápojů (a užívání drog) na veřejných místech, ale i v soukromí. Za zvlášť závažný trestný čin je považováno řízení pod vlivem alkoholu (stačí, aby v případě dopravní nehody policista pouze uvedl, že cítil z dechu řidiče alkohol), které může vézt až k zahájení trestního stíhání a k následné deportaci ze země. Je zakázán dovoz a rozšiřování jakéhokoliv tiskového nebo obrazového materiálu/záznamu s erotickým nebo pornografickým obsahem. Na všech hraničních přechodech je možné očekávat podrobnou (i osobní) prohlídku, včetně prohlížení záznamů na videokamerách. Za samozřejmost považujeme dodržování úcty vůči veřejným představitelům země, jejich oficiálním portrétům a dalším státním symbolům.
Bezpečnostní situace se udržuje na úrovni, která vyžaduje obezřetnost všech cizinců především na místech s velkou koncentrací osob. Vnitrostátní bezpečnost je poměrně vysoká, kriminalita je minimální.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek