Filtr

Načítání ...

Informace o hotelu

Přílet do Prahy / Vídně

Vybavení a služby ubytování

Odlet z Prahy/Vídně do Cape Townu.

2. den

CAPE TOWN
Uvítání na letišti a transfer do hotelu Southern Sun Waterfront**** nebo podobného. Volný den.

3. den

CAPE TOWN - HERMANUS
Brzká ranní snídaně a cca v 08:30hod odjezd z Cape Townu. Pobřežní cesta Vás zavede do národní botanické zahrady Harolda Portera. Cestou budete pátrat i po kolonii tučňáků žijících v Stony Pointu. V regionu Hemel-en-Aarde najdete jednu z nejnovějších vinic v zemi, kde bude moci víno i ochutnat. Příjezd do Hermanusu. Nocleh v Harbour Square Hotel**** nebo podobném.
strava během dne: snídaně, počet najetých kilometrů: 200km

4. den

HERMANUS - OUDTSHOORN
Po snídani se vydáte prozkoumat útesy s dechberoucími výhledy kolem zátoky Walker Bay. Organisace WWF označila Hermanus jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování velryb. Každoročně se zde objevují hejna těchto tvorů, kteří migrují ze subantarktických vod do zátoky Walker Bay, aby zde zplodili novou generaci. První připlouvají v červnu a poslední odplouvají v prosinci. Nejvyšší sezónou je září až říjen, kdy máte téměř stoprocentní jistotu, že velryby spatříte. V této době se u pobřeží pohybuje 40 - 60 kusů velryb a některé jsou pouhých 10 metrů od břehu.
Ještě v dopoledních hodinách se vydáte po známe" Route 62" do Oudtshoornu, známého jako " Malý Jeruzalém", kvůli jeho početné židovské komunitě.

Nocleh v La Plume Boutique Guest House ****nebo podobném.
strava během dne: snídaně, počet najetých kilometrů: 380km

*Tím, čím je Route 66 pro snílky nostalgicky vzpomínající na někdejší Ameriku, tím je pro Jihoafričany Route 62. A protože Kapsko je takovou zahrádkou Afriky, říká se jí Zahradní cesta – Garden Road.

5. den

OUDTSHOORN - KNYSNA
Dopoledne budete žasnout nad úchvatnými jeskyněmi Cango, které jsou plné stalaktitů a stalagmitů. Poté se vydáte na prohlídku pštrosí farmy, abyste pochopili, proč je Oudtshoorn známé jako „péřové hlavní město světa.“ Cestou pojedete skrz pohoří Quteniqua.
Nocleh v Knysna Hollow Hotel*** nebo podobném.
strava během dne: snídaně, počet najetých kilometrů: 220km

6. den

KNYSNA
Po snídani odplujete na plavbu po laguně Knysna a navštívíte přírodní rezervaci Featherbed. Speciální průvodce se s vámi podělí o historii a fascinující fakta místní fauny a flory. Zbytek dne budete mít volno k objevování Knysny nebo návratu na hotel.
Nocleh v Knysna Hollow Hotel*** nebo podobném.
strava během dne: snídaně a oběd, počet najetých kilometrů: 20km

7. den

KNYSNA - TSITSIKAMMA
Po snídani se vydáte do zálivu Plettenberg, které je výchozím bodem pro mořské safari. Během letních měsíců můžete vidět delfíny a tuleně v jejich přirozeném prostředí. Během sezony velryb (červenec-listopad) můžete dve vidět jak jižní druh, tak i keporkaky. Během dne budete moci vidět i nejvyšší most v Africe nazvaný Bloukrans Bridge (216m vysoký), který je oblíbeným místem pro bungee jumping. Pozdě odpoledne příjezd do malebné vesničky poblíž řeky Storm. Nocleh v Tsitsikamma Village Inn**** nebo podobném.
strava během dne: snídaně, počet najetých kilometrů: 130km

8. den

PORT ELIZABETH
Po snídani odjedete na návštěvu NP Tsitsikamma až k ústí řeky Storm do moře. Odpoledne příjezd do města Port Elizabeth a volno. Nocleh v hotelu The Beach**** nebo podobném.
strava během dne: snídaně, počet najetýh kilometrů: 190km

Poznámka

Snídaně. Volno dle možností. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

veškeré transfery, vstupy do vybraných objektů během programu, anglicky mluvící průvodce (řidič), 7x ubytování s uvedenou stravou, zpáteční letenka vč. letištních tax, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

spropitné, nápoje a jídlo nad rámec programu, výlety nad rámec programu, povolení fotografovat v některých objektech, cestovní pojištění

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

 Podmínky vstupu, informace z MZV zde.

Popis destinace

 • 3 hlavní města: Cape Town (Kapské město – legislativně), Pretoria (administrativně) a Bloemfontein (soudně)
 • 9 provincií: Eastern Cape, Free State, Gauteng, KwaZulu-Natal, Limpopo, Mpumalanga, Northern Cape, North West a Western Cape
 • 11 oficiálních jazyků
 • Kouření zakázáno ve všech veřejných prostorech

  Jihoafrická republika, zkráceně JAR, se nachází na nejjižnější část afrického kontinentu a zaujímá rozlohu více jak 1,2mil. km2. JAR má tři hlavní města: Kapské město, Pretorii a Bloemfontein.
Mpumalanga
 • NP Kruger – jeden z největších a nejstarších parků světa, více vodopádů než kdekoliv jinde v zemi, skvělé místo pro adrenalinové sporty
 • hlavní město Mbombela
 • vodopády Graskop
 • kaňon řeky Blyde
 • jezírka Bourke´s Luck Potholes
Western Cape
 • Stolová hora s lanovkou na vrchol
 • Ostrov Robben
 • Kapské město – 2. největší město po Johannesburgu
 • NP West Coast
 • Garden Route
 • Vinice – např. Stellenbosch, Paarl, Wellington, Franschhoek, Ceres, Worcester atd.

KwaZulu-Natal
 • Pláže a hory
 • Město Durban
 • Skvělé místo pro surfování, rybaření a potápění
 • Parky uKhahlamba-Drakensberg, Hluhluwe-iMfolozi nebo iSimangaliso Wetland (UNESCO)

Limpopo
 • Savana Mapungubwe (UNESCO)
 • Město Polokwane

Eastern Cape
 • NP Addo Elephant – jediný světový park, který je domovem „velké sedmičky“ (sloni, nosorožci, buvoli, lvi, leopardi, bílí velcí žraloci a velryby)
 • Město Port Elizabeth

Gauteng
 • Muzeum Apartheidu
 • Město Johannesburg

North West
 • Přírodní rezervace Pilanesberg
 • Město Mahikeng

Free State
 • Kráter Vredefort
 • Město Bloemfontein

North Cape
 • Park Kgalagadi Transfrontier
 • největší světová jáma The Big Hole
 • Město Kimberley

Podnebí

Jaro: září-listopad, léto: prosinec-léto, podzim: březen-květen, zima: červen-srpen. Většina z 9 provincií má dešťové období v létě, pouze západní část má dešťové období v zimě.

Průměrná teploty

II IIIIV VI VII  VIIIIX  XIXII 
 Vzduch 2525232120 19 20 21 23 24 25 25 
 Voda 24252524 22 21 20 20 20 22 24 23 

Víza, vstupní formality

Držitelé všech druhů cestovních dokladů ČR, kteří do JAR cestují za turistickým či obchodním účelem, nepotřebují na pobyt do 90 dnů vízum. Při ostatních typech pobytu se ohledně nutnosti opatření víza před návštěvou země obraťte na zastupitelské úřady JAR.
Upozorňujeme, že v květnu 2014 vstoupily v JAR v platnost nové imigrační zákony, které zpřísňují cestování do země.
V případě vycestování do jiné (například sousední) země ve zmíněné 90denní lhůtě a návratu zpět do JAR je s účinností od května 2014 omezena doba pobytu na území JAR datem platnosti původně uděleného krátkodobého pobytu při prvním příjezdu do JAR. Doba pobytu v jiném státu se do doby platnosti povolení pobytu v JAR započítává.
V případě zájmu o prodloužení 90denního pobytu v JAR je nutné na příslušných jihoafrických úřadech podat tuto žádost nejpozději dva měsíce před uplynutím uvedeného pobytu. Na pozdější žádosti nebude brán zřetel.
V rámci nových imigračních zákonů se rovněž zpřísňují požadavky na cestování všech nezletilých osob do JAR a z JAR. Nezletilá osoba musí mít u sebe vždy svůj rodný list (originál nebo úředně ověřená kopie), na němž jsou uvedena jména obou rodičů. Rodný list musí být úředně přeložen do anglického jazyka. V případě, že nezletilou osobu doprovází pouze jeden rodič, musí mít u sebe navíc úředně ověřený a do anglického jazyka úředně přeložený souhlas (místopřísežné prohlášení) druhého rodiče, že do JAR může vycestovat, a také kopii jeho cestovního dokladu. Na souhlasu musí být uvedeny kontaktní informace rodiče, zejména telefonní spojení. V případě, že nezletilou osobu nedoprovází ani jeden z rodičů, musí uvedené dokumenty doložit za oba z nich. V tomto případě musí při vstupu na území JAR doložit i zvací dopis osoby, u níž bude v JAR pobývat, kopii cestovního dokladu této osoby a její kontaktní data (adresa, telefon). Úředně ověřený souhlas rodiče/ů s cestou dítěte nesmí být starší tří měsíců. V případě, že nezletilá osoba nemůže doložit souhlas s uskutečněním cesty některého z biologických rodičů (adopce, pěstounská péče, úmrtí rodičů), musí doložit právně závazné dokumenty (soudní rozhodnutí, úmrtní list rodiče) dokládající tento stav, jež musí být úředně přeloženy do anglického jazyka.

Kontaktní český úřad – Velvyslanectví Pretoria: 936 Pretorious Street, Arcadia, 0083 Pretoria
tel: +27 12 431 2380, nouzová linka: +27 824 160 016

Měna a kurzy

1 rand (1ZAR=100 centů) = 1,7 CZK, kreditní karty se běžně používají

Časový posun

+0 hodin v době letního času a + 1 hodin v době zimního času

Zdravotní péče, očkování, hygiena

Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu. Pokud turista plánuje cestu do Krügerova národního parku nebo národních parků v provincii KwaZulu-Natal, je žádoucí používat antimalarika ve spojení s repelentem. Před cestou do Krügerova parku se podívejte na jeho webové stránky na aktuální doporučení pro cestování po rezervaci.Zdravotnictví v JAR je na poměrně vysoké úrovni. Ceny lékařského ošetření jsou však pro cizince značně vysoké. Dohoda o bezplatné lékařské péči mezi ČR a JAR neexistuje. Z tohoto důvodu se doporučuje českým občanům cestujícím do JAR uzavřít cestovní připojištění na úhradu léčebných výdajů. Doporučujeme cestujícím do JAR, aby si z důvodu možné hospitalizace s sebou vzali platební kartu, bez zaplacení předem (např. při podezření na mozkovou příhodu může nemocnice požadovat deposit ve výši v přepočtu několik desítek tisíc Kč) jim v soukromém zdravotním zařízení může být hospitalizace odepřena.

Bezpečnost

Je nutno počítat s vysokou mírou kriminality, zejména v centrech větších měst. Nedoporučují se návštěvy satelitních sídlišť u velkoměst, procházky v osamělých místech a v centrech měst v podvečerních a večerních hodinách. K přepadením může dojít i v luxusních čtvrtích, kde mohou operovat organizované kriminální gangy. Turisté jsou častým cílem násilné trestné činnosti, proto je vhodné na sebe neupozorňovat nošením cenností (šperky, hodinky, fotoaparáty atd).
Velká většina přepadení je ozbrojených a jde tedy nejen o majetek napadeného, ale i o jeho zdraví a život. Policie však pro takové případy doporučuje neklást odpor, vydat určitý obnos peněz dobrovolně, nedívat se zvědavě do tváře zločince, aby si nemyslel, že ho chcete v případě jeho předvedení na policii identifikovat, a mluvit anglicky, aby se nebál, že se na něj domlouváte.
V JAR se jezdí vlevo, používání bezpečnostních pásů je povinné. Při cestách autem se doporučuje držet se hlavních cest, cestovat vždy jen v uzamčeném autě a okna auta spouštět max. do třetiny. JAR je země s vysokým počtem HIV pozitivních osob. Vysoké procento populace je nakaženo pohlavními chorobami. Doporučuje se zvýšená opatrnost, zejména při styku s krvácivými poraněními. V zemi je značně rozšířena i tuberkulóza.
Doporučuje se, aby si cestující pořídili telefonní spojení na nejbližší policejní stanice a zdravotní zařízení v místech, kde plánují pobývat.
Nefotografujete vojenské a policejní objekty.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

POPTEJTE U NÁS ZÁJEZD NA MÍRU

Zcela chápeme, že každý z nás má svou vlastní představu o ideální dovolené a zároveň individuální potřeby. Proto naše společnost nabízí možnost si sestavit dovolenou zcela na míru. Například Vám nemusí vyhovovat termín zájezdu, letecká společnost, cestovní třída a nebo typ pokoje. Každý specifický požadavek a přání si důkladně poznamenáme a pokusíme se maximálně ve všech bodech vyjít vstříc. Nejste si jistý svým výběrem? K nám na call-centrum nevoláte, zaměstnanci cestovní kanceláře Blue Sky Travel pravidelně navštěvují veškeré naše destinace, hotely a bezprostřední okolí. V případě, že nás budete kontaktovat, pokusíme se Vám vždy předat naše osobní zkušenosti, u nás budete vždy v kontaktu jen se skutečně odpovědnou osobou. Vaše sny měníme v realitu již skoro 25 let.


MÁTE VÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU OD KONKURENCE?

Máte lepší nabídku?
Pokud během svého hledání po ideální dovolené naleznete nebo obdržíte od konkurence výhodnější nabídku, přepošlete nám odkaz na web, screenshot, nebo konkrétní zpracovanou nabídkou. Náš tým následně ověří, zda můžeme nabídnout dovolenou za stejných nebo výhodnějších podmínek.


Pro spojení s námi napište na e-mail : sales@blueskytravel.cz

Následně se s Vámi spojí odpovědný pracovník za svěřenou destinaci.Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek