Filtr

Načítání ...

Informace o hotelu

Přílet zpět do Evropy.

Vybavení a služby ubytování

Odlet z Evropy s přestupy na Sulawesi.

Informace k zájezdu

Individuální zájezd, tzv. uskuteční se již od 2 osob. Cena za 1 osobu, další osoby atd na vyžádání v naší CK.

2. den

letiště MAKASSAR / údolí MAMASA
Ranní přílet na letiště Makassar (popř. noc navíc v Makassaru dle příletu), přivítání partnerskou CK a odjezd do údolí Mamasa. Cestou bude několik zastávek na focení vč. obědu v Kuppa Beach. Příjezd do Mamasy pozdě večer. Dlouhá cesta je způsobena špatným stavem silnice mezi Polewali a Mamasou (vzdálenost 92km, ale cesta trvá cca 5hod). Ubytování v Matana Lodge nebo podobném. Večeře na ubytování.

3. den

MAMASA
Po snídani prohlídka typických vesnic s tradičními domy. Celý program začíná od hotelu pěší túrou do Rantebuda / Rambu Saratu (cca 1,5km). Vesnice je známá obrovskými tradičními domy. Dále pokračuje túra do Tawalianu (cca 12km = cca 4hod chůze). Cestou projdete přes 3 vesnice, několik potoků a rýžových polí. Oběd v Tawalianu. Následuje odjezd do Orobua -- vesnice známá tradičními domy. Poté odjezd do Osango - vesnice s tradičními domy a skvělým výhledem na údolí Mamasa. Návrat na hotel (cca 1,5hod chůze). Večeře na ubytování.

4. den

MAMASA - oblast TORAJA
Po snídani brzký odjezd. Po cestě návštěva Tedongu, kde se nacházejí starověké sarkofágy ve tvaru bizona. Túra trvá cca 45min. Jízda zpět do údolí až do Pinrangu, kde bude oběd v místní restauraci. Odpoledne túra do Toraji (cca 4-5hod). Ubytování v Toraja Heritage Hotel**** nebo podobném. Večeře na hotelu.

5. den

TORAJA
Snídaně na hotelu. Pokud se nekoná žádný pohřeb nebo trh, tak můžete navštívit např. Lemo (místo, kde jsou vystavovány podobizny spolu s kamennými hrobkami. Prohlídka dále pokračuje do Kambiry, kde najdete mnoho stromů s "jeskyněmi" uvnitř. Program končí před obědem v Suraye - královském hřbitově se starověkými dřevěnými podobiznami. Do Suraye vede cesta z Kambiry skrze rýžová pole a vesničky (cca 1hod). Oběd v místní restauraci v Makale. Odpoledne navštívíte jeskyni Londa, která se používá jako pohřebiště. Dále do vesnicec Siguntu s typickými torajskými domy. Poslední túra dne začíná z Siguntu přes řeku až do Pao. Návrat zpět do hotelu. Večeře na hotelu.

6. den

TORAJA
Snídaně na hotelu. Ranní návštěva Ke´te Ke´su´ - jedna z nejkrásnějších vesnic v oblasti Toraja, která je známá vyřezáváním ze dřeva. Za vesnicí se nacházejí starověké sarkofágy a dřevěné podobizny. Poté návštěva Marante - místa, kde se nachází mnoho dřevěných sarkofágů. Oběd v místní restauraci. Odpoledne odjezd do Batutumonga - jedno z nejlepších vyhlídkových míst na údolí Toraja. 3km daleko se nachází pohřební místo Lokomata. Návrat zpět do Batutumonga a túra zpět do Bori skrze Panu. Bori je místo známé svými obrovskými menhiry. Túra trvá cca 1,5hod. Návrat na hotel. Večeře na hotelu.

7. den

TORAJA / město SENGKANG
Snídaně na hotelu. Odjezd do Sengkangu, cestou je mnoho krásných vyhlídkových míst. Cestou dorazíte až do Palopy na východním pobřeží jižní části poloostrova. Oběd v Palopo. Odpoledne odjezd do Sengkangu. Ubytování na hotelu a následný transfer k řece Walanae odkud se vydáte na plavbu k jezeru Tempe. Pokud je voda vysoko, tak je možné se lodí dostat až k plovoucím domům uprostřed jezera. Návrat na hotel. Ubytování v Pondok Era**+ nebo podobném. Večeře na ubytování.

8. den

město SENGKANG / oblast KAJANG / pláže BIRA
Snídaně na hotelu. Poté návštěva marketu a výrobnz hedvábí v Sengkangu. Poté odjeyd do Kajangu s pauyou na oběd v místní restauraci v Sinjai. Odpolední návštěva vesnice Kanjang a návštěva Amatoa. K ukázání respektu ke Konjovi (nocil celý život černou), musejí návštěvníci mít na sobě černé oblečení. Do Kanjangu se musí dojít 2km pěšky (zákaz motorových vozidel). Poydě odpoledne odjezd do Birz. Ubytování v Bara Beach Bungalows*** nebo podobném. Večeře v hotelu.

Poznámka

pláže BIRA / TANA BERU / MAKASSAR
Snídaně na hotelu. Odjezd do Makassaru se zastávkou ve výrobně lodí Tana Beru. Další zastávkou je Jeneponto, kde se vyrábí sůl. Oběd v Makassaru. Po cestě na letiště zastávka v přístavišti Paotetere. Pokud to čas vzhledem k odletu dovolí, bude ještě zastávka u pevnosti Rotterdam.
Odlet zpět do Evropy.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu dle plánu letu, veškeré transfery během programu, ubytování se stravou dle programu, služby anglicky mluvícího průvodce, vstupné do objektů dle programu, služby part. CK v AJ, povinné pojištění CK proti úpadku, letištní taxy

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, osobní výdaje, spropitné

Popis destinace

NA BALI ČESKY MLUVÍCÍ DELEGÁT
 • plážová dovolená na Bali za atraktivní ceny
 • přírodní bohatství s vzácnými druhy flóry a fauny
 • kulturně-historické dědictví - pilíř poznávacích zájezdů do Indonésie
 • možnost poznání tradičního života místních etnik
 • dobrá turistická infrastruktura pro zájezdy na Bali
 • Bali je jeden z nejzajímavějších a nejkrásnějších ostrovů v Asii, přesvědčit se můžete sami

Poleťte s námi do Indonésie, ať už se rozhodnete pro pobyt na Bali – ostrově bohů, na Lomboku – turisty zatím ještě příliš neobjeveného ostrova či pro poznávací okruh na Jávě, věřte, že se vrátíte odpočatí a plni zážitků.
Poznejte rozmanitost Bali. Spojte pobyt na pláži s poznáváním ostrova. Na jihu Bali vyzkoušejte klidné pláže v kontrastu s divokými vlnami vhodnými pro surfaře. Na sever ostrova se vydejte za černými lávovými plážemi a neopomeňte si ráno přivstat na pozorování delfínů. Bali nabízí svým návštěvníkům přírodní i historické bohatství. Během výletů nevynechejte chrámy, kráterová jezera, rýžová pole a nejdůležitější vesničky proslulé svými řemesly. V turistických letoviscích ochutnejte exotické koktejly a využijte levných cen v restauracích i při nákupech. Ať už toužíte po nočním životě, po klidné dovolené či byste ostrov rádi procestovali, neváhejte nás kontaktovat, rádi se s Vámi o naše zkušenosti z cest na Bali podělíme.

Jáva

 • nejzalidněnější ostrov světa
 • sopka Krakatau
 • město Bandung – v kráteru sopky, kráter Kawah Putin (sirné jezero)
 • Yogyakarta – chrám buddhismu Borobudur (největší stavba jižní polokoule) a hinduismu Prambanan

Malé Sundy

 • Bali, Lombok, Komodo, Timor atd.
 • Bali – Ubud - lotosová zahrada v chrámu Pura Sarawati, posvátný park Monkey Forrest, terasovitá rýžová políčka
 • Lombok - jeden z největších ostrovů Malých Sund, stratovulkán Rinjani, Gili ostrovy – severozápadně, zákaz motorové dopravy, výborné podmínky pro šnorchlování a potápění, Gili Trawangan – největší ostrov a bujarý noční život, Gili meno – ostrov s nejhezčími plážemi, Gili Air – kombinace obou ostrovů

Pláže a střediska na Bali

 • Amed – potápění a šnorchlování, písek díky sopkám zcela černý, Tulamben – nejlepší podmínky pro potápění
 • Kuta – nejrušnější, bohatý noční život, množství obchodů
 • Sanur – klidné místo pro odpočinek na pláži
 • Jimbaran – rybářské středisko
 • Uluwatu – jedna z nejkrásnějších pláží, jeden z nejposvátnějších chrámů Pura Luhur, vyhlášená mezi surfaři
 • Nusa Dua – poloostrov Bukit, jedna z nejluxusnějších pláží, golfová hřiště, vhodná pro děti (časté pozvolné vstupy do moře)
 • Tanjung Benoa - znatelný rozdíl mezi přílivem a odlivem

Potápění v Indonésii

 • Sumatra – murény, žraloci, manty, barakudy
 • Bali (ostrov Nusa Penisy) – cca 25km od Bali, česká půjčovna vybavení
 • Lombok (zátoka Blongas Bay) – kladivouni (Magnet Point), manty (skalisko Sera)
 • Komodské ostrovy – největší masožraví ještěři a bohatý podmořský život
 • Alorské ostrovy – delfíni, vorvani, plejtváci (červen, říjen-listopad)
 • Sulawesi (ostrovy Wakatobi) – podmořský národní park, u ostrova Tomia vrak japonské lodi
 • Sulawesi (ostrovy Togiany) – úžasné potápění u sopky Una Una, vrak letadla z války
 • Severní Moluky – barakudy, kladivouni, delfíni
 • Moluky (Bandské ostrovy) – nejdivočejší, žraloci velrybí (ostrovy Hatta a Karang Hatta), mořští hadi (sopka Manuk)
 • Západní Papua (Raja Ampat) - nejdražší

Průměrná teploty

 IIIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch 30 303131 30 29 28 28 29 30 31 30 
voda  282828 28 29 29 28 28 28 2828 28 

Víza, vstupní formality

Od 12.6.2015 je vízum na 30 dní pro občany ČR zdarma po příletu na letišti formou vstupního razítka. O vízum již tedy není nutno žádat před odletem z ČR. Po příletu je pouze nutné předložit pas platný minimálně 6 měsíců od výstupu ze země. Vízová povinnost pro občany SR stále platí! Bezvízová povinnost pro občany ČR platí pouze při vstupu do země přes tyto hraniční přechody: letiště Jakarta, Bali, Medan, Surabaya, Batam a přístavy Sekupang, Batam Centre, Batam, Sri Bintan a Tanjung Uban Riau.

Od 14.2.2024 je na Bali zavedena turistická taxa. Cena je cca 250Kč/osoba. Platí se před odletem zde - https://lovebali.baliprov.go.id/ .

ČR - Jalan Gereja Theresia 20, Menteng, Jakarta 10350, P.O.Box 1319, t: 006221/3904075-7
SR - Jalan Profesor Mohammed Yamin 29, Jakarta 10310, t: 006221/3101068

Měna a kurzy

100.000 indonéských rupií (IDR) = cca 157,60 CZK

Časový posun

+ 5 hodin dopředu během léta, + 6 hodin během zimy

Zdravotní péče, očkování, hygiena

Není povinné, pouze pro pobyty přesahující běžný turistický rámec je doporučeno očkování proti virové hepatitidě typu A a břišnímu tyfu. Před rezervací cesty doporučujeme radu u odborníka.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

POPTEJTE U NÁS ZÁJEZD NA MÍRU

Zcela chápeme, že každý z nás má svou vlastní představu o ideální dovolené a zároveň individuální potřeby. Proto naše společnost nabízí možnost si sestavit dovolenou zcela na míru. Například Vám nemusí vyhovovat termín zájezdu, letecká společnost, cestovní třída a nebo typ pokoje. Každý specifický požadavek a přání si důkladně poznamenáme a pokusíme se maximálně ve všech bodech vyjít vstříc. Nejste si jistý svým výběrem? K nám na call-centrum nevoláte, zaměstnanci cestovní kanceláře Blue Sky Travel pravidelně navštěvují veškeré naše destinace, hotely a bezprostřední okolí. V případě, že nás budete kontaktovat, pokusíme se Vám vždy předat naše osobní zkušenosti, u nás budete vždy v kontaktu jen se skutečně odpovědnou osobou. Vaše sny měníme v realitu již skoro 25 let.


MÁTE VÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU OD KONKURENCE?

Máte lepší nabídku?
Pokud během svého hledání po ideální dovolené naleznete nebo obdržíte od konkurence výhodnější nabídku, přepošlete nám odkaz na web, screenshot, nebo konkrétní zpracovanou nabídkou. Náš tým následně ověří, zda můžeme nabídnout dovolenou za stejných nebo výhodnějších podmínek.


Pro spojení s námi napište na e-mail : sales@blueskytravel.cz

Následně se s Vámi spojí odpovědný pracovník za svěřenou destinaci.Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek