Filtr

Oficiální stránky hotelu

https://www.chveniezo.com/en-gb

Umístění

- poloha: cca 340 km od hlavního města Tbilisi a 90 km od letiště Kutausi
- pláž: cca 10 minut chůze od hotelu veřejná pláž

Vybavení a služby

parkování, stolní tenis, šipky, dětské hřiště, wifi, bankomat v blízkosti hotelu,

Ubytování

- celková kapacita: 36 pokojů
- základní vybavení: klimatizace, telefon, ,televize, wifi, koupelna se sprchou,
- kategorie:
* standard
* superior
* family
* superior family suite

Stravování

- v ceně: snídaně
- restaurace a bary: hotelová restauace a bar

Cena zahrnuje

transfer hotel-letiště-hotel, asistence partnerské CK v anglickém jazyce, ubytování se snídaní ve 3* hotelu, zpáteční letenka vč. letištních tax, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

Podmínky vstupu, informace z MZV zde.

Popis destinace

- bohatá historie a tradice
- úchvatná a rozmanitá příroda
- jedna z nejstarších vinných oblastí
- skvělá kuchyně ovlivněna Turky, Peršany a Řeky

Gruzie se nachází v horském pásmu Velkého Kavzkazu na hranici západní Asie a východní Evropy. Na severe hraničí s Ruskem, na východě s Azerbajdžánem, na jihu s Tureckem a Arménií a na západě Gruzii omývá Černé moře. Hlavním a zároveň největším městem je Tbilisi. Gruzie se rozkláda na rozloze 69.700m2a žije zde skoro čtyři milióny obyvatel.

Hlavní a zároveň největší město Tbilisi, které leží ve vnitrozemí a proteká jim řeka Kura, bylo zaleženo v 5. století gruzínským králem Vachtangem I. Gorgasali. Mezi nejznámější památky patří katedrála Nejsvětější Trojice, třetí nejvyšší východní ortodoxní katedrála na světě, kostel Metechi gruzínských králů ze 13.století a socha Vachtanga Gorgasali, zakladatele Tbilisi. Velmi populární je také lanovka, kterou se svezete do pevnosti pevnosti Nariqala, kde si můžete vychutnat výhled na staré město. Z pevnosti je to pak kousek k mostu Míru, poté ulicemi Shardeni a Erekle, které jsou plné kaváren a restaurací.

Černé moře
U pobřeží Černého moře se nachází Adžarská autonomní republika neboli Adžárie. Administrativním a hospodářským centrem této republiky je přístavní město Batumi, které je zároveň 2. největší město Gruzie. Adžárie je domovem malebných pláží v Batumi, Kvariati, Sarpi, Gonio, Tsikhisdziri, Mtsvane Kontskhi (Zelený mys) a Kobuleti. V létě jsou pláže plné turistů, kteří si užívají svou dovolenou.


Lyžovaní
Mezi hlavní lyžařská střediska v Gruzii patří Bakuriani, Gudauri a Mestia.

- Bakuriani se nachází v nadmořské výšce 1700 m v oblasti Borjomi, ve stínu pohoří Kavkaz, jen 3 hodiny jízdy od Tbilisi. Najdete zde desítky alpských sjezdovek a běžeckých tras. Tento resort je velmi dobrý pro rodinnou dovolenou nebo pro začínající lyžaře.
- Gudauri je nejlepší lyžařské středisko v Gruzii s dobře rozvinutou infrastrukturou, největším výškovým rozdílem a neomezenými možnostmi pro freeride a skialpinismus. Středisko se nachzí v nadmořské výšce 2000 m. Sezóna v Gudauri začíná počátkem prosince a končí koncem dubna. Z Tbilisi do Gudauri se dostanete přibližně za 2 hodiny. Toto středisko doporučujeme pro zdatnější lyžaře.
- Mestia,, hlavní regionální centrum Zemo (Horní) Svaneti, se nachází 456 km od hlavního města Gruzie, Tbilisi a leží 1500 metrů nad mořem. Nové lyžařské areály Hatsvali a Tetnuldi přitahují pozornost milovníků zimních sportů, kteří hledají nová místa a výzvy. Toto středisko doporučujeme pro zdatnější lyžaře.

Podnebí

Na východě Gruzie je počasí podobné tomu našemu, tedy horké léto a mírná zima. Na západě pak panuje počasí subtropické. Průměrné teploty se v létě pohybuji mezi 20-35 stupni, v zimě poté mezi 1-10 stupni.

Průměrná teploty

 IIIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch  79 1317 24 28 31 30 26 20 14 

Visa, vstupní formality

Občané ČR a SR nepotřebují ke vstupu do země vízum. Oficiálním jazykem je gruzínština. Domluvíte se zde i anglicky a rusky.

Měna a kurzy

Měnou v Gruzii je gruzínský lari. 1 lari je cca 8,6 Kč.

Ceny

Restaurace a kavárny jsou často otevřeny až do nočních hodin. O víkendech zavírají až po půlnoci. Obědy se pohybují od 10USD a večeře od 15USD. Je zvykem nechavát spropitné cca 10% z celkové částky.

Kuchyně - jídlo a nápoje

Můžete ochutnat vynikající gruzínské jídlo a různé gruzínské nápoje od limonády po čaču v různých kavárnách a restauracích. Jedním z nejlepších způsobů, jak zažít a pochopit gruzínské tradice jídla, pítí a užívání si života, je Supra, gruzínská hostina. Nemusí mít vždy slavnostní důvod. Každý den může být slavnostní v Gruzii. Setkání s přáteli a rodinou je zde velmi důležité. Pokud se hosté účastní supra, je to ještě veselejší.

Mnoho objevů nenechalo historiky na pochybách, že Gruzie byla rodištěm vína. Starověké nádoby na víno vyrobené z hlíny, bronzu a stříbra, zlaté poháry, vinné sudy datované do 2. nebo dokonce 3. tisíciletí před naším letopočtem. Stejně jako semena vinné révy nalezená ve starobylých hrobkách doby bronzové načrtávají souvislý příběh historie gruzínského vína. V této malé zemi dnes roste více než 500 odrůd hroznů a gruzínská vína jsou známá svými jedinečnými vlastnostmi. Teplé klima a vlhký vzduch z Černého moře nabízí ideální podmínky pro výrobu vynikajícího vína. Rozmanitá krajina a klimatické zóny umožňují vyrábět mnohem více druhů hroznů než prakticky jakákoli jiná země na světě.

Časový posun

V době zimního času je v Gruzii o 3 hodiny více, v době letního pak o 2 hodiny.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek