Filtr

Načítání ...

Umístění

- poloha: cca 18 km od letiště a 300 m od centra města

Stravování

- v ceně: snídaně
- restaurace a bary: snídaňová jídelna

Vybavení a služby

- prádelna a čistírna, wi-fi, bankomat, konferenční místnost

Cena zahrnuje

transfer hotel-letiště-hotel, asistence partnerské CK v anglickém jazyce, ubytování se snídaní ve 3* hotelu, zpáteční letenka z Prahy vč. letištních tax, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění

Pravidla pro vstup do země (COVID-19)

Podmínky vstupu, informace z MZV zde.

Popis destinace

- bohatá historie a tradice - úchvatná a rozmanitá příroda - jedna z nejstarších vinných oblastí - skvělá kuchyně ovlivněna Turky, Peršany a Řeky
Gruzie se nachází v horském pásmu Velkého Kavzkazu na hranici západní Asie a východní Evropy. Na severe hraničí s Ruskem, na východě s Azerbajdžánem, na jihu s Tureckem a Arménií a na západě Gruzii omývá Černé moře. Hlavním a zároveň největším městem je Tbilisi. Gruzie se rozkláda na rozloze 69.700m2a žije zde skoro čtyři milióny obyvatel.
Hlavní a zároveň největší město Tbilisi, které leží ve vnitrozemí a proteká jim řeka Kura, bylo zaleženo v 5. století gruzínským králem Vachtangem I. Gorgasali. Mezi nejznámější památky patří katedrála Nejsvětější Trojice, třetí nejvyšší východní ortodoxní katedrála na světě, kostel Metechi gruzínských králů ze 13.století a socha Vachtanga Gorgasali, zakladatele Tbilisi. Velmi populární je také lanovka, kterou se svezete do pevnosti pevnosti Nariqala, kde si můžete vychutnat výhled na staré město. Z pevnosti je to pak kousek k mostu Míru, poté ulicemi Shardeni a Erekle, které jsou plné kaváren a restaurací.
Černé moře U pobřeží Černého moře se nachází Adžarská autonomní republika neboli Adžárie. Administrativním a hospodářským centrem této republiky je přístavní město Batumi, které je zároveň 2. největší město Gruzie. Adžárie je domovem malebných pláží v Batumi, Kvariati, Sarpi, Gonio, Tsikhisdziri, Mtsvane Kontskhi (Zelený mys) a Kobuleti. V létě jsou pláže plné turistů, kteří si užívají svou dovolenou.
Lyžovaní Mezi hlavní lyžařská střediska v Gruzii patří Bakuriani, Gudauri a Mestia.
- Bakuriani se nachází v nadmořské výšce 1700 m v oblasti Borjomi, ve stínu pohoří Kavkaz, jen 3 hodiny jízdy od Tbilisi. Najdete zde desítky alpských sjezdovek a běžeckých tras. Tento resort je velmi dobrý pro rodinnou dovolenou nebo pro začínající lyžaře. - Gudauri je nejlepší lyžařské středisko v Gruzii s dobře rozvinutou infrastrukturou, největším výškovým rozdílem a neomezenými možnostmi pro freeride a skialpinismus. Středisko se nachzí v nadmořské výšce 2000 m. Sezóna v Gudauri začíná počátkem prosince a končí koncem dubna. Z Tbilisi do Gudauri se dostanete přibližně za 2 hodiny. Toto středisko doporučujeme pro zdatnější lyžaře. - Mestia,, hlavní regionální centrum Zemo (Horní) Svaneti, se nachází 456 km od hlavního města Gruzie, Tbilisi a leží 1500 metrů nad mořem. Nové lyžařské areály Hatsvali a Tetnuldi přitahují pozornost milovníků zimních sportů, kteří hledají nová místa a výzvy. Toto středisko doporučujeme pro zdatnější lyžaře.

Podnebí

Na východě Gruzie je počasí podobné tomu našemu, tedy horké léto a mírná zima. Na západě pak panuje počasí subtropické. Průměrné teploty se v létě pohybuji mezi 20-35 stupni, v zimě poté mezi 1-10 stupni.

Průměrná teploty

 IIIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch  79 1317 24 28 31 30 26 20 14 

Víza, vstupní formality

Občané ČR a SR nepotřebují ke vstupu do země vízum. Oficiálním jazykem je gruzínština. Domluvíte se zde i anglicky a rusky.

Měna a kurzy

Měnou v Gruzii je gruzínský lari. 1 lari je cca 8,6 Kč.

Ceny

Restaurace a kavárny jsou často otevřeny až do nočních hodin. O víkendech zavírají až po půlnoci. Obědy se pohybují od 10USD a večeře od 15USD. Je zvykem nechavát spropitné cca 10% z celkové částky.

Kuchyně - jídlo a nápoje

Můžete ochutnat vynikající gruzínské jídlo a různé gruzínské nápoje od limonády po čaču v různých kavárnách a restauracích. Jedním z nejlepších způsobů, jak zažít a pochopit gruzínské tradice jídla, pítí a užívání si života, je Supra, gruzínská hostina. Nemusí mít vždy slavnostní důvod. Každý den může být slavnostní v Gruzii. Setkání s přáteli a rodinou je zde velmi důležité. Pokud se hosté účastní supra, je to ještě veselejší.
Mnoho objevů nenechalo historiky na pochybách, že Gruzie byla rodištěm vína. Starověké nádoby na víno vyrobené z hlíny, bronzu a stříbra, zlaté poháry, vinné sudy datované do 2. nebo dokonce 3. tisíciletí před naším letopočtem. Stejně jako semena vinné révy nalezená ve starobylých hrobkách doby bronzové načrtávají souvislý příběh historie gruzínského vína. V této malé zemi dnes roste více než 500 odrůd hroznů a gruzínská vína jsou známá svými jedinečnými vlastnostmi. Teplé klima a vlhký vzduch z Černého moře nabízí ideální podmínky pro výrobu vynikajícího vína. Rozmanitá krajina a klimatické zóny umožňují vyrábět mnohem více druhů hroznů než prakticky jakákoli jiná země na světě.

Časový posun

V době zimního času je v Gruzii o 3 hodiny více, v době letního pak o 2 hodiny.

Mapa polohy hotelu

Výlety

Pěšky po Tbilisi

Nejlepší způsob jak poznat majestátní a inspirativní historii města Tbilisi je pešky po boku zkušeného průvodce. Během tohoto výletu vám toto město, které je právem označováno za nejkrásnější metropoli Zakavkazska, velmi dobře představíme. Den začíná v ranních hodinách návštěvou kostela Metekhi, odkud je krásný výhled na staré město rozdělené na dvě části řekou Kura. Poté se projdete kolem vyhlášených sirných lázní až k pevnosti Narikala. Po obědě a malém odpočinku budete pokračovat ke Katedrále Sioni a k synagoze. Poté se vypravíte na Náměstí Svobody a výlet zakončíte procházkou po dlouhé ulici Rustaveli, kde se nachází většina státních a kulturních budov a institucí.

Výlet do hlavního města starověké Gruzie - město Mccheta (+ Tbilisi)

Návštěva historického a náboženského centra Gruzie – Mcchety, které je jedním z nejstarších měst v zemi. Celé město, ležící na soutoku dvou řek, můžete obdivovat nejlépe od Kláštera Džvari (Chrám Kříže) zapsaného spolu s jinými památkami města na Seznamu světového dědictví UNESCO. Od kláštera se dostanete úzkými původními uličkami až k úchvatné Katedrále Sveticchoveli, poutnímu místu křesťanů. Zde byl dle legendy pohřben plášť Ježíše Krista.

Svatý Štěpán (Výlet do Kazbegi)

Pokud máte rádi dobrodružství, hory a nekonečné výhledy, je pro vás výlet podél „Gruzínské vojenské cesty“ to pravé. Cestou navštívíte jeden z největších architektonických komplexů v zemi Ananuri. Poté dojedete do městysu Svátý Štěpán, odkud se pěšky vydáte k jednomu z nejmalebnějších míst Gruzie, ke Kostelu Nejsvětější Trojice.

Sighnaghi

Během dne stráveného v malém městečku Sighnaghi se budete procházet úzkými dlážděnými uličkami a nádvořími s krásnými starými domky s elegantními dřevěnými balkony. Budete obdivovat obrannou zeď obklopující celé město i výhled do údolí řeky Alazani. Navštívíte Kláštěr Bodbe, jedno z mnoha poutních míst v Gruzii a zde se mimo jiné dozvíte, proč je v zemi tak populární ženské jméno Nino.

Klášter sv. Davida z Garedži

Během tohoto výletu budete mít možnost objevit klášterní komplex Sv. Davida z Garedži. Celý komplex se nachází v krásné polopoušti na hranici s Ázerbajdžánem, zhruba 80 km jihovýchodně od Tbilisi. Navštívíte 2 z 12 klášterů: Laurus a Udabno, které byly založeny v 6. století asýským otcem Sv. Davidem. Po výstupu ke komplexu, budete obdivovat unikátní fresky z 8. – 13. století v malých kostelíkách, kapličkách a refektáři (jídelně mnichů). Navštívíte příbytky mnichů vytesané do pískové skály. Tento výlet je plný úžasných výhledů a nezapomenutelných zážitků.

Gori a Uplisciche

Gori je město, kde se narodil Stalin. Můžete zde navštívit malý domek jeho rodičů, jeho osobní vagón vlaku a muzeum, kde jsou uloženy jeho osobní věci a fotografie. Místní průvodce vám prozradí mnoho příběhů, které nejsou veřejně známé. Po prohlídce muzea a obědě budete pokračovat do města Uplisciche – jeskynního města založeného v prvním stolení. Zde navštívíte starověké divadlo, chrámy a původní obydlí.

POPTEJTE U NÁS ZÁJEZD NA MÍRU

Zcela chápeme, že každý z nás má svou vlastní představu o ideální dovolené a zároveň individuální potřeby. Proto naše společnost nabízí možnost si sestavit dovolenou zcela na míru. Například Vám nemusí vyhovovat termín zájezdu, letecká společnost, cestovní třída a nebo typ pokoje. Každý specifický požadavek a přání si důkladně poznamenáme a pokusíme se maximálně ve všech bodech vyjít vstříc. Nejste si jistý svým výběrem? K nám na call-centrum nevoláte, zaměstnanci cestovní kanceláře Blue Sky Travel pravidelně navštěvují veškeré naše destinace, hotely a bezprostřední okolí. V případě, že nás budete kontaktovat, pokusíme se Vám vždy předat naše osobní zkušenosti, u nás budete vždy v kontaktu jen se skutečně odpovědnou osobou. Vaše sny měníme v realitu již skoro 25 let.


MÁTE VÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU OD KONKURENCE?

Máte lepší nabídku?
Pokud během svého hledání po ideální dovolené naleznete nebo obdržíte od konkurence výhodnější nabídku, přepošlete nám odkaz na web, screenshot, nebo konkrétní zpracovanou nabídkou. Náš tým následně ověří, zda můžeme nabídnout dovolenou za stejných nebo výhodnějších podmínek.


Pro spojení s námi napište na e-mail : sales@blueskytravel.cz

Následně se s Vámi spojí odpovědný pracovník za svěřenou destinaci.Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek