Filtr

Umístění

- poloha: hotel se nachází na severu Hurghady, cca 10 km od letiště a 2 km od centra El Dahar.
- pláž: písečná pláž, dlouhá cca 300m se nachází přímo u hotelu. U hotelu je korálový útes vhodný pro šnorchlování.

Vybavení a služby

- zdarma: 2 bazény (jeden z nich v zimě vyhřívaný), dětský bazén, dětské hřiště, lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži, volejbal, stolní tenis, biliár.
- za poplatek: minigolf, jízda na velbloudovi, salon krásy, Spa (masáže, sauna)
- zábava a animace: denní animace (aerobic, vodní aerobic, hodiny tance, vodní polo), večerní programy
- další: potapěčské centrum, klinika, bankomat, dětský klub, internetová kavárna

Ubytování

- celková kapacita: 293 pokojů s balkonem nebo terasou
- základní vybavení: individuálně ovladatelná klimatizace, telefon, minibar, satelitní TV, vysoušeč vlasů, minibar za poplatek, trezor.
- kategorie:
* pokoje s bočním výhledem na moře
* pokoje s výhledem na moře
* pokoje s výhledem na bazén

Stravování

- v ceně: soft all inclusive - plná penze formou bufetu (snídaně 7:00-10:00 h, pozdní snídaně 10:30-11:30, oběd 13:00-15:00 h, večeře 19:00-20:00 h), během dne lehké občerstvení, neomezené množství rozlévaných alkoholických a nealkoholických nápojů místní výroby 10:00-24:00 h dle nabidky a v předem stanovených barech, zmrzlina pro děti do 14 let 12:00-17:00 (jedenkrát denně)
- restaurace a bary: Hlavní restaurace El Khayam, Italská restaurace (1x za pobyt zdarma, nutná rezervace předem), rybí restaurace (k dispozici stolní hry, stravování je za poplatek, sisha bar za poplatek), grill corner a pizza corner za poplatek, coffee bar, bar u bazénu, bar v italské restauraci, disco bar 23:00-02:00 ( po 00:00 se již nápoje hradí)

Kapacita pokojů

Max. počet osob na pokoji: 2 dospělí + 2 děti do 12 let, nebo 3 dospělé osoby

Cena zahrnuje

leteckou dopravu vč. letištních tax, hromadný transfer letiště-hotel-letiště, ubytování s all inclusive, asistenci partnerské CK v AJ, služby česky mluvícího delegáta, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vízum, cestovní pojištění, PCR test na letišti v Hurghadě

Důležité

Proč s námi do Egypta:

 • Jsme první cestovní kancelář v ČR a SR, která obnovila prodej zájezdů do Egypta od 3.10. s odlety z Prahy a Bratislavy v době pandemie
 • 21 let působnosti na trzích v Česku, na Slovensku a Maďarsku
 • V ceně zájezdu pro jistotu a pohodlí zahrnuto pojištění léčebných výloh včetně pojištění na COVID-19 od pojišťovny Colonnade, prosím prostudujte si přesně co pojištění zahrnuje před rezervací zájezdu.
 • ZDARMA změna termínu, při pozitivním testu na Covid-19 před odletem na dovolenou v Egyptě – nutno zrušit či změnit alespoň 24 hodin před odletem, pokud tak nebude učiněno, mohou být aplikovány storno poplatky
 • Lety jsou na pravidelné lince - přímém letu z Prahy, Bratislavy a Budapešti do Hurghady se společností Air Cairo, či EgyptAir letadlem Airbus A320 či A220
 • Pobyty u moře v Hurghadě a Marsa Alam, kombinované cesty do Káhiry s pobytem u moře v Hurghadě, víkendové programy v Káhiře
Důležité údaje o zájezdu:

Cestujete v době trvající pandemie nemoci SARS Covid-19, proti jejímuž šíření všechny státy světa přijaly různé restrikce a hygienická opatření, které se týkají jak dopravy do a z místa zájezdu, tak i při pobytu v destinaci. Prosím dodržujte všechna aktuálně platná omezení.
 
Hotely mohou být z důvodu hygienických opatření obsazeny maximálně na 50% a musely pro bezpečnost hostů přijmout nařízená opatření. Servis jako takový v hotelech omezen není, ale mohou být omezeny některé dílčí služby, např. mohou být zavřené některé restaurace či bary, část bazénů a lázní, některé aquaparky či nelze provozovat některé aktivity jako např. večerní zábavní program. Při pohybu ve vnitřních prostorách i venku může být vyžadováno nošení roušky zakrývající nos a ústa. Klienti mohou být při vstupu do hotelu namátkově podrobeni měření teploty. Hotel může rozhodnout o nahrazení bufetového podávání stravy jejím servírováním. Výslovně upozorňujeme, že omezení vyvolaná platnými opatřeními nejsou vadou zájezdu a neposkytnutí služeb, jejichž poskytnutí je zakázáno, nemůže být reklamováno. Děkujeme za pochopení a Vaši ohleduplnost.

Důrazně doporučujeme klientům podstoupit PCR test před odletem do Egypta. Test nesmí být starší více než 72 hodiny před příletem do Egypta. Pokud budete před odletem pozitivně testování, změníme Vám termín zdarma, vyjma poplatku za pojištění, nebo doplatku za vyšší sezonu, pokud poletíte v jiné sezoně. Testem před odletem si zajistíte klidnou dovolenou, prioritní výstup z letadla a vyhnete se spoustě problémů spojených s testováním v Egyptě, které může trvat i 2 hodiny z důvodu dlouhého čekání v případě příletu několika letadel najednou.

Pokud nepodstoupíte test před odletem (méně než 72 hodiny) v ČR/SR/HU, je možné podstoupit PCR test při příletu do Hurghady na letišti za poplatek 30USD/osoba (netýká se letů při víkendových pobytech v Káhiře a dětí do 6 let). Nutná je fotokopie pasu. Tuto variantu však důrazně nedoporučujeme. V případě, že testy podstoupíte až na letišti v Egyptě, můžete se dostat do problémů, testy na letišti mohou zabrat až 2 hodiny i více a v důsledku toho zmeškáte transfer do hotelu. Pokud budete pozitivně testováni v Egyptě, na vlastní náklady si budete muset zajistit další testovaní (doprava sanitkou, samotný test), tyto náklady mohou dosáhnout až 150USD za jedno testování, a mohou vám vzniknout další náklady s prodloužením ubytování v hotelu či změnou termínu zpátečního letu. CK Vám samozřejmě poskytne nezbytnou pomoc, jak s pozdním transferem, tak i s nezbytnými kroky spojenými s případným pozitivním testem, avšak náklady na tyto kroky si nese zákazník sám. Proto ŽÁDAME VŠECHNY O TESTY PCR před odletem.

Všechny zájezdy do Egypta zahrnují pojištění CLASSIC léčebných výloh včetně léčby nemoci COVID-19 do 5 milionů Kč/180 000 Eur, poskytované pojišťovnou Colonnade. Pojištění platí pro občany a rezidenty CZ / SK / HU. Platí pro všechny nové rezervace od 9.10.2020 od 15:00.

Do konce dubna 2021 je vízum pro občany ČR / SR / HU zdarma. Musíte se prokázat hotelovým voucherem a letět na přímém letu k Rudému moři. Pří letech do Káhiry může být vyžadováno úředníky doplacení turistického víza.

Po příletu zpět do ČR/SR/HU musí cestující podstoupit neprodleně test PCR, nebo jít do 10denní karantény. Může se lišit dle jednotlivých zemí a daných restrikci. Před příletem zpět do ČR je nutno vyplnit online příjezdový formulář MZV. Sledujte stránky MZV, kde jsou informace o aktuálních cestovních restrikcích.

FAQ

Je potřeba PCR test při letu do Hurghady?

Ano, buď si ho můžete zařídit sami v ČR/SR/HU – důrazně doporučujeme (méně než 72h před odletem, musí být v angličtině a vytištěný pro kontrolu na letišti a také v hotelu, nestačí v elektronické podobě), nebo se můžete nechat otestovat v Hurghadě na letišti, avšak v případě zdržení vyvolaného čekáním na otestování CK na opozdilé klienty nemůže čekat s transferem a klient si musí dopravu do hotelu zajistit sám na své náklady. Případný pozitivní test zjištěný na letišti v Hurghadě může vyvolat další náklady (na transfer do lékařského zařízení, další test, prodloužení pobytu v hotelu, změnu termínu odletu), které si hradí klient ze svého. Děti do 6 let nemusí test podstoupit. Pokud si rodiče přejí, aby dítě test mělo, může ho podstoupit zdarma.

Co se stane když budete mít pozitivní test v ČR/SR/HU před odletem do Egypta?

Změníme Vám termín zdarma, což letecká společnost Air Cairo a hotely umožňují, doplatek může být účtován v případě pobytu v jiné sezóně, kdy je cena zájezdu dražší. Změna musí být provedena nejpozději 24 hodin před odletem

Co se stane, když onemocním na Covid19 v Egyptě?

Budete umístěni do karantény ve speciální části hotelu, ve kterém jste ubytováni. V případě hospitalizace z důvodu onemocnění na Covid19 jsou léčebné výlohy na léčbu hrazeny z cestovního pojištění. Do 5 dní poté podstoupíte další test. Tento a případně další testy naše CK neproplácí a plně je hradí klient stejně jako prodloužení ubytování či změnu letenky. CK a letecká společnost nehradí náklady za ušlou dovolenou čí potřebnou změnu termínu. CK a letecká společnost Vám budu nápomocni se změnou.

Je potřeba test při cestě zpět?

Prosím přečtěte si pravidla pro danou zemi. Pokud se týká návratu občanů ČR do ČR, tak povinný test před odletem z Egypta není a po příletu také ne, nicméně pokud jej nepodstoupíte, musíte se podrobit 10 denní karanténě. Ještě před cestou zpět do ČR musíte také vyplnit příjezdový formulář na https://plf.uzis.cz/. Více informací o formuláři naleznete zde. Otestovat v Praze se můžete hned po návratu na Letišti v Praze v terminálu T1, za cenu 1760 Kč a výsledek obdržíte do 24hodin, což znamená, že již v neděli víte výsledek testů.

Aktuální podmínky pro návrat do ČR/SR/HU naleznete na webu MZV daného státu.

Popis destinace

ČESKÝ DELEGÁT

Ramadán v roce 2021: 12.4. - 11.5.2021

Hodnocení hotelů je subjektivním názorem naší CK na základě osobních zkušeností s nabízenými hotely.

 • počasí ideální pro dovolenou po celý rok
 • perfektně zachované památky dávné civilizace
 • nádherné pláže při průzračně modrém, azurovém moři
 • bohatý podmořský svět s tisíci druhů rybek, korálů a dalších živočichů
 • vynikající podmínky pro potápění

Obecné informace

Egypt leží v severovýchodním cípu afrického kontinentu u Středozemního moře, na pomyslné křižovatce Afriky, Asie a Evropy. Jeho hranice tvoří na východě Rudé moře, na severovýchodě s ním sousedí Palestina a Izrael, na západě Libye a na jihu Súdán.

Egypt je zemí s bohatou historií, kde se střetává dávná minulost s moderní civilizací. Starověkou dobu faraónů připomínají zejména pyramidy v Gíze, chrámy v Abu Simbelu, Luxoru a Karnaku. Moderní svět představuje několikamilionové hlavní město Káhira. Egypt je ideálním místem také pro milovníky potápění, koupání a opalování. Pláže jsou písčité, moře průzračné a zářivě modré. Fascinující podmořský život skýtá tisíce druhů rybek, korálů a dalších vodních živočichů. Egypt neoplývá jen podmořskými krásami, nachází se zde také rozsáhlé pouště a nekonečné písečné duny.

Hlavní město Egypta Káhira se rozkládá v severovýchodní části země, na řece Nil, která rozděluje město na dvě části. Na východním břehu řeky se rozkládá nejstarší část města se starověkými památkami, západní část se vyznačuje moderní architekturou a budovami. Káhira nabízí svým návštěvníkům pyramidy v Gize, poslední ze sedmi divů světa, včetně největší Choopsovy a nejzajímavější Chefrenovy pyramidy. Za návštěvu stojí také Egyptské muzeum s Tutanchamonovým pokladem a slavnými mumiemi a citadela - někdejší sídlo panovníků Egypta s Alabastrovou mešitou. Nelze vynechat ani koptskou čtvrť, což je nejstarší čtvrť Káhiry, kde žijí lidé dodnes vyznávající křesťanství a označující se za vzdálené potomky původních Egypťanů. Pro nákupy je ideální nejznámější káhirský bazar Chán al-Chalili.

Nejvíce návštěvníků Egypta přesto zamíří k pobřeží Rudého moře, které jim poskytne dokonalý odpočinek na pláži, stejně jako nepřeberné množství aktivit. Bývá označováno za ráj surfařů a pod hladinou je zase ráj potápěčů a obdivovatelů bohaté fauny a flory. Nejznámější letoviskem u Rudého moře je Hurghada. V dosahu jednodenního výletu jsou úžasné chrámy na horním Nilu v Luxoru a Karnaku a pozoruhodné hrobky v Údolí králů a Údolí královen.

Praktické rady

Při plánovaném pohybu mimo hotel je dobré u sebe vždy nosit doklad totožnosti (pas) a oznámit nějaké známé osobě cíl cesty a plánovaný návrat. Při procházkách i výletech se není dobré spoléhat jen na platební kartu a je doporučeno sebou nosit jako přiměřený obnos peněz v hotovosti. Na možnost platby kartou u konkrétního obchodníka je vždy nunto se dotázat předem.

Spropitné neboli bakšiš se v Egyptě vyžaduje při poskytnutí jakékoliv služby. V hotelech a restauracích se nechává spropitné výši 10 až 15 % z celkové ceny. Pokojským se dává kolem 15 egyptských liber, nosičům kufrů mezi 5 a10 egyptskými librami.

Oblečení by mělo odpovídat teplému klimatu, mělo by být lehké a z přírodních materiálů (bavlna, len). Zvýšenou pozornost je třeba věnovat oblékání před vstupem do míst, která jsou spojena s vírou a náboženstvím. Oblečení v tom případě by mělo odpovídat místním zvyklostem a neodhalovat citlivé části těla. Před vstupem do mešity je třeba zout boty.

Respektování dalších místních zvyků a tradic není nezbytně nutné, je ovšem obyvateli kladně přijímáno. Není zejména vhodné fotografovat místní obyvatele z blízkosti bez dovolení. Také neočekávajte, že místní lidé budou bez výjimek rozumět některému světovému jazyku a už vůbec ne česky. Je vhodné ovládat několik nejdůležitějších frází, které vám během pobytu otevřou dveře obrazně i ve skutečnosti. Na druhou stranu spropitné není povinností.

Při návštěvě historických památek ale ani národních parků či rezervací není dovoleno sbírat a odnášet předměty či živočichy. Ochrana kulturního dědictví a životního prostředí je přirozeným trendem i v této arabské zemi.

Památky

Kahira je moderní kosmopolitní město, kde objevíte nejzajímavější památky z dob faraónů i koptské a islámské pamětihodnosti v Egyptě. Potěšte se výhledem na Nil z balkonu svého pokoje, navštivte středověké trhy hlavního města na bazaru Khan al-Khalili, nebo se projděte po promenádě kolem řeky. Čeká tu na vás také mnoho kin, divadel i moderních nákupních středisek. Navštivte operu nebo orientální hudební a taneční show. Ať už se rozhodnete pro krátkou zastávku, nebo dlouhý pobyt v Káhiře, najdete tu jistě mnoho zajímavých možností, jak strávit volný čas: podíváte se na pyramidy v Gíze, zhlédnete tisíce starověkých artefaktů v Egyptském muzeu a mnoho dalšího.

Velké pyramidy v Gíze, které se nachází blízko káhirských předměstí, patří ke staroegyptským památkám, které není možné při návštěvě Egypta vynechat. Největší pyramidou v tomto komplexu je Chufuova pyramida. Tato pyramida je posledním ze sedmi divů starověkého světa, který se dočkal dnešní doby. Dvě menší, přesto i tak ohromné pyramidy v Gíze jsou Rachefova a Menkaureova pyramida. Několik kroků na východ si všimnete tří malých (20 metrů vysokých) hromad kamení: pyramidy královen, hrobky Chufuových žen a sester.Poblíž na Gízské plošině také naleznete Velkou sfingu a Muzeum sluneční bárky. Na tomto místě se také odehrává zvuková a světelná show a každý, kdo Egypt navštíví poprvé, zde může poprvé zažít jízdu na velbloudech.

Luxor je nejstarší egyptské město a zároveň nejvýznamnější místo turistického ruchu. Město je Nilem rozděleno na dvě části, obvykle zvané Východní břeh a Západní břeh, které v dobách starověkého Egypta symbolizovaly život (východ slunce) a smrt (západ slunce). Východní břeh se postupně rozrostl v moderní město, které si zachovalo bujnou zeleň, tradiční bazar i fantastické výhled na Nil. Nejvýznamějšími památkami Západního břehu v Luxoru jsou známé pohřebiště a zádušní chrámy v Údolí králů, Údolí královen, vesnice dělníků a chrám v Medínet Habu.

Údolí králů je starověké pohřebiště s hrobkami mnoha vládců egyptské Nové říše. Naleznete zde hrobku Tutanchamona, která byla objevena téměř neporušená v roce 1922, hrobku Ramesse IV. a mnoho dalších památek. Se vstupenkou budete moci navštívit 3 z 63 hrobek v této lokalitě, do hrobky Tutanchamona si budete muset zakoupit zvláštní vstupenku. Přestože i samotná Tutanchamonova hrobka rozhodně stojí za návštěvu, musíte navštívit také Egyptské muzeum v Káhiře, abyste viděli všechny poklady, se kterými byl Tutanchamon pohřben.

Údolí královen je místo, kde byly ve starověku pohřbívány manželky faraónů, princové, princezny a různí příslušníci aristokracie. Nejznámější místní atrakcí je hrobka královny Nefertari, oblíbené ženy Ramesse II. Hrobka je považována za nejkrásnější v Egyptě, celou hrobku zdobí malované výjevy, které znázorňují Nefertari provázenou bohy.

Přibližně kilometr stranou od cesty, která vede do Údolí královen, leží lokalita Dér el-Medína. I když tento název doslova znamená “městský klášter”, ve skutečnosti odkazuje především na ptolemaiovský chrám zasvěcený bohyni Hathor, který byl ale později, v dobách raného křesťanství, obýván křesťanskými mnichy. V blízkosti chrámu najdeme zbytky vesnice dělníků, starověkého města, kde žili dělníci a umělci, kteří budovali hrobky v Údolí králů a Údolí královen a byli zde také pohřbíváni. Některé z hrobek dělníků jsou překrásná umělecká díla, které skutečně stojí za zhlédnutí.

V Medinet Habu v zádušním chrámu Ramesse III. se velice dobře zachovala mnohá umělecká díla, zachovalá je i samotná stavba. V zadní části lokality se nachází zbytky domů dělníků, které se stavěly z nepálených cihel. Hatšepsut a Thutmos III. shlížejí na budovu původního chrámu Amona, která byla později Ramessem III. začleněna do chrámového komplexu. K chrámům se vchází pozoruhodnou Syrskou branou – tato velká stavba je pro Medinet Habu typická – je zdobená obrovskými vytesanými obrazy Ramesse III., který vítězí nad Libyjci.

Majestátní chrámy v Abu Simbelu, posazené na vrcholku hory a shlížející na řeku Nil, patří k památkám zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. Pohled na slavné chrámy, které byly zasvěceny Ramessovi II. a Nefertari, vám jistě utkví v paměti. Po návštěvě tohoto inspirujícího místa se můžete projít po turistickém trhu plném barev a potom se vydat pozorovat ptáky na Násirovo jezero a k chrámům se opět vrátit večer, kdy se zde předvádí zajímavá zvuková a světelná show.

Zajímavá místa pro potápění a šnorchlování

Rudé moře nabízí všechny typy šnorchlařských a potápěčských lokalit, od mělkých po velmi hluboké, kde si mohou příznivci volného potápění vyzkoušet své schopnosti. Na některých místech Rudého moře se mohou vyskytovat i silné proudy, jsou ale většinou dobře předvídatelné. Proto byste měli před výpravou na novou lokalitu vždy požádat o radu odborníka.

V Sahl Hasheeshi jednoduše nemůžete vynechat návštěvu legendárního Potopeného města, které na vás čeká jen pár metrů od břehu. Toto podvodní bludiště z chrámů a sloupů přitahuje obrovský počet barevných ryb, elegantně proplouvají zatopenými chodbami a proplétají se mezi balvany.

Během dovolené v Hurghadě si nezapomeňte rezervovat jeden den pro potápěčský výlet do úžasného chráněného území ostrova Giftun. Budete se moci položit na báječnou písečnou pláž a zaplavat si v křišťálově čiré vodě Rudého moře, kde můžete pod hladinou pozorovat neuvěřitelné korálové trsy zdobící dna mělkých lagun, které ostrov obklopují. Tato oblast se hemží barevnými rybami a někteří turisté měli dokonce to štěstí, že si kolem Giftunu zaplavali s delfíny.

Abu Hashish je velmi mělká potápěčská lokalita (ideální pro začátečníky), která se nachází pár kilometrů od pobřeží zátoky. U útesu nalezneme pomalu klesající písečné plošiny i rychle se spouštějící stěnu, podél které se v případě, že jsou proudy dostatečně silné, obvykle provádí driftové ponory ze severu na jih. Lodě jsou zpravidla přivázány v severozápadní laguně, odkud musí potápěči proplavat skrze malý kaňon, než dosáhnou písečné plošiny. Pod pískem se skrývají nádherné korály. V korálech se obvykle usazují různí malincí zajímaví živočichové. Čtverzubci, murény, chobotnice, nahožábří plži, krabi a mořští koníci, ti všichni patří na Abu-Hashish mezi pravidelné návštěvníky.Mělčí útesová oblast je jako stvořená pro šnorchlování.

Hřbitov lodí v Abú Nuhas se nachází pouhou hodinu jízdy lodí od El Gouny. Potápění v této lokalitě představuje fascinující zážitek pro milovníky historie, protože tento podmořský útes zapříčinil potopení nejméně 5 lodí. Útes byl nazýván “Sha'ab Abú Nuhas”, v překladu zhruba “nejsmolnější útes”, protože byl považován za noční můru námořníků.Potápěči mohou zkoumat čtyři z potopených lodí: Giannis D (řecká nákladní loď postavená v Japonsku, jež se zde potopila v roce 1983), Carnatic (britská nákladní a poštovní loď), Chrisoula K (řecká nákladní loď, potopila se v roce 1981), Kimon M (německá nákladní loď, potopila se v roce 1978).Nejstarší z nich, britská loď Carnatic, je současně jedním z nejstarších vraků v Rudém moři, ke kterému se lze potápět. Na útes narazila v roce 1869, když se plavila do Indie s nákladem zlata, vína a bavlny.

Podnebí

Sezóna pro dovolenou v Egyptě je celoroční.V období prosinec až únor jsou příjemné teplé dny, večery a noci jsou chladné. Od března do května bývají teploty obecně mírné, od června do září je počasí velmi horké, suché v poušti a vlhké, v říjnu jsou teploty mírnější. Období od listopadu do února přináší příjemné mírné počasí, skvělé pro poznávání destinace jak v udolí Nilu, tak v oblasti Káhiry. 

Geografické Informace

Pláže
Egypt disponuje celkem 3 000 kilometry pobřeží, ovšem k rekreačním účelům se používají zejména pasáže u Rudého moře, kde najdeme pláže písečné, dlouhé a relativně široké. Mezi nejoblíbenější pak samozřejmě patří pláže v letoviscích, zejména Hurghada.
Všechny pláže nejsou pouze písčité, na některých nacházíme směs písku, kamínků, mušlí a drobných úlomků korálů. Pláže v letovisku Hurghada jsou menší, jelikož jsou převážně rozděleny do menších soukromých úseků, kde takřka každý hotel má své molo s možností kotvit výletní lodě. Na některých plážích se ve více či méně hojné míře vyskytují mořští ježci, je proto doporučeno užívat obuv do vody. Korálové útesy jsou v Rudém moři chráněny, na některých místech proto moho být zakázány vodní sporty, zejména ty využívajících motorový pohon.

Průměrná teploty

  IIIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch  2022 23 26 30 31 33 33 31 29 25 22 
voda  2021 22 23 25 26 27 28 27 27 25 24 

Visa, vstupní formality

Od začátku roku 2002 mohou občané ČR/SR získat za poplatek vízum na mezinárodních egyptských letištích. Cena víza oficiálně činí 25USD/os. Pozor na různé přeprodejce, ti ho nabízí na 27USD/os. Vízum při pobytu v hotelech u Rudeho moře je ZDARMA pro přílety Vízum může zajistit i naše CK za poplatek 690Kč/os. Platnost pasu musí být ještě alespoň 6 měsíců po skončení cesty.
Velvyslanectví Káhira - 4, Dokki Street, 12511 Giza, Cairo, t: + 20 2 3333 9700, nouzová linka +20122/742 7513
Honorární konzulát Alexandria - Zahran Group, 14th May Road, Semouha, Alexandria, t: +203/4266664

Měna a kurzy

Místní měnou je egyptská libra (1 EGP = cca 1,5 CZK, říjen 2020). Směnárny jsou otevřeny denně, nepřijímají české koruny, proto doporučujeme vzít si s sebou USD či Euro. Řada obchodů již přijímá kreditní karty. Pozor na výběry z bankomatů, některé české banky je mají zakazané. Bankomaty najdete na recepcích hotelů, popř. v jejich blízkosti. Bankomaty také slouží jako směnárny. Při užití platebních karet dbejte zvýšenou bezpečnost.

Kuchyně - jídlo a nápoje

Pití vody z veřejné vodovodní sítě je lépe se vyhnout, stejně jako konzumace sice balené vody, ovšem pochybného původu. Také konzumace mražených výrobků jako zmrzlina a led mohou být mimo hotel zdravotním rizikem a vést ke střevním obtížím.
Egyptská kuchyně je však jinak zajímavá a rozmanitá, neboť nabízí pestrý výběr exotických pokrmů pro příznivce nejrůznějších chutí a úprav pokrmů. Masitá jídla obsahují zejména různě tepelně upravené jehněčí a skopové maso, z nichž nejznámější je samozřejmě kebab. Díky blízkosti moře je široká nabídka také pokrmů z ryb a plodů moře. Jen o něco méně známý je sladký dezert baklava, mezi místními se však ještě větší popularitě těší dezert om-ali, což je pochoutka z oříšků, kokosu, hrozinek a mléka.
K pití je mezi egypťany tradičně podáván čaj s lístkem máty, prakticky ve všech turistických zařízeních je však k odstání běžná nabídka nealkoholických nápojů. Pravověrní muslimové mají pití alkoholu zakázáno, dobře není vnímáno ani jeho nestřídmé požívání u cizinců mimo hotelové komplexy.

Rent a car, dopravní předpisy a řidičské průkazy

Pro zájezdy do Egypta - Hurghada / Marsa Alam / Sharm El Sheihk využíváme pravidelné linky letecké společnosti Air Cairo s odlety z Prahy / Bratislavy / Katowic.

Časový posun

V době zimního času +1 hod.
V době letního času je čas stejný.

Zdravotní péče, očkování, hygiena

Před odjezdem na dovolenou do Egypta nejste povinni se očkovat proti žádné nemoci. Nicméně všeobecně doporučováno je očkování proti břišnímu tyfu a hepatitidě typu A.

Popis destinace

Město Hurghada bývalo malou rybářskou vesničkou a dnes se z něj stalo největší turistické centrum v Egyptě. Je ideálním místem pro dovolenou, kde najdete nádherné pláže, korálové útesy a bohatý podmořský život. Hurghada se proslavila především jako ráj potápěčů, jelikož je považována za jednu ze tří nejlepších potápěčských destinací na této planetě. Lokalita ovšem nabízí dostatek zajímavostí i pro návštěvníky, kteří se nepotápějí. Vyzkoušet si můžete různé vodní sporty, zahrát si golf špičkových hřištích nebo se bavit večer v místních klubech a diskotékách.

Hurghada se skládá ze tří částí: Sigaly, El-Daharu a El-Memshy. V Sigale naleznete mnoho hotelových komplexů a hotelů střední třídy, ale také spoustu restaurací. El-Dahar je starší elegantní městská čtvrť, za návštěvu zde jistě stojí bohatý místní bazar. El-Memsha je moderní část města. V okolí Hurghady najdete také mnoho dalších zajímavých lokalit; například zátoku Soma, zátoku Makadi či město Sahl el Hashish.

Pro zájezdy do Egypta / Hurghady s odlety z Prahy, Bratislavy nebo Katovic využíváme přímé letecké linky Air Cairo.

Mapa polohy hotelu

Podobné produkty


Albatros Citadel Sahl Hasheesh

Egypt Hurghada
Albatros Citadel Sahl Hasheesh - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14, 21

Letecky

All inclusive

Více info od 14 690 Kč

Albatros Palace Resort

Egypt Hurghada
Albatros Palace Resort - Hurghada
First Minute

1.5. - 8.5.2021

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 25 390 Kč

Albatros Palace Resort

Egypt Hurghada
Albatros Palace Resort - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14, 21

Letecky

All inclusive

Více info od 14 690 Kč

Alf Leila wa Leila

Egypt Hurghada
Alf Leila Wa Leila - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14, 21

Letecky

All inclusive

Vzdálenost od pláže: 1500 m Vzdálenost od pláže - 1500m

Více info od 13 690 Kč

Aqua Blue Resort Hurghada

Egypt Hurghada
Aqua Blu Resort (ex. Albatros Sea World Resort) - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14, 21

Letecky

All inclusive

Vzdálenost od pláže: 600 m Vzdálenost od pláže - 600m

Více info od 12 790 Kč

Aqua Vista Resort

Egypt Hurghada
Aqua Vista Resort - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14, 21

Letecky

All inclusive

Vzdálenost od pláže: 700 m Vzdálenost od pláže - 700m

Více info od 12 990 Kč

Beach Albatros Resort

Egypt Hurghada
Beach Albatros Resort - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 16 190 Kč

Coral Beach Hotel & SPA

Egypt Hurghada
Coral Beach Hotel & SPA - Hurghada
Last Minute

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 12 490 Kč

Dana Beach Resort

Egypt Hurghada
Dana Beach Resort - Hurghada
Last Minute

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 14 690 Kč

Jungle Aqua Park

Egypt Hurghada
Jungle Aqua Park - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Vzdálenost od pláže: 900 m Vzdálenost od pláže - 900m

Více info od 13 690 Kč

King Tut Aqua Park Beach Resort

Egypt Hurghada
King Tut Aqua Park Beach Resort - Hurghada
Last Minute

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 11 390 Kč

Long Beach Resort

Egypt Hurghada
Long Beach Resort - Hurghada
Last Minute

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 12 190 Kč

Lotus Bay

Egypt Hurghada
Lotus Bay - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 15 990 Kč

MinaMark Beach Resort

Egypt Hurghada
MinaMark Beach Resort - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 11 790 Kč

Old Palace Resort

Egypt Hurghada
Old Palace Resort - Hurghada
First Minute

1.5. - 8.5.2021

Počet nocí: 7, 14

Letecky

Ultra all inclusive

Více info od 21 690 Kč

Seagull Beach Resort

Egypt Hurghada
Seagull Beach Resort - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 12 990 Kč

Shams Safaga Resort

Egypt Hurghada
Shams Safaga Resort - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 12 790 Kč

Stella Di Mare Beach Resort & Spa

Egypt Hurghada
Stella Di Mare Beach Resort & Spa - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 13 890 Kč

Three Corners Sunny Beach Resort

Egypt Hurghada
Three Corners Sunny Beach Resort - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 11 990 Kč

Titanic Palace

Egypt Hurghada
Titanic Palace - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

Ultra all inclusive

Více info od 13 690 Kč

White Beach Resort

Egypt Hurghada
White Beach Resort - Hurghada

7.11. - 14.11.2020

Počet nocí: 7, 14

Letecky

All inclusive

Více info od 15 690 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek