Filtr

Oficiální stránky hotelu

https://ilirijabiograd.com/en/adriatic-hotel/about-the-hotel

Umístění

- poloha: Hotel leží v borovicovém háji, centrum města je vzdáleno 100m od hotelu
- pláž: 200m od hotelu se nachází písčito-oblázková pláž

Vybavení a služby

- zdarma: venkovní bazén, výtah
- za poplatek: parkování, lázeňské centrum (masáže, sauna, whirpool), lehátka a slunečníky
- ostatní: internet za poplatek, animační program, tenis, domácí mazlíčci ano

Ubytování

- základní vybavení: klimatizace, telefon, fén, televize, minibar
- kategorie:
* comfort pokoje bez balkonu

Stravování

- v ceně: polopenze
- restaurace a bary: v hotelu je à la carte restaurace a kavárna, další možnosti stravování a zábavy ve městě
- za příplatek: plná penze

Kapacita pokojů

Max. počet osob na pokoji: 2 dospělé osoby

Cena zahrnuje

ubytování na vybraný počet nocí, stravování dle popisu, servis partnerské CK v anglickém jazyce, povinné pojištění proti úpadku, pobytová taxa

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění

  • různorodá země na rozhraní střední a jižní Evropy
  • úchvatná příroda s národními parky či rozmanitým pobřežím
  • čisté moře a pláže oceněny modrou vlajkou
  • země bohatá na historii - centra velkých měst na seznamu UNESCO

Rozmanitá země je u nás známá především svým členitým pobřežím, ke kterému náleží na tisíc malých ostrůvků, největší z nich je Cres a Krk. Čisté pobřeží a jeho pláže jsou na řadě míst oceněny modrou vlajkou. Dalšími přírodními zajímavostmi jsou jezera, jeskyně, zalesněné vrchy či na východě země soustava velkých řek jako např. Dráva, Sáva nebo Dunaj.
Chorvatsko je rozděleno do 20 krajů (žup) a hlavního města Záhřebu, jež byste rozhodně neměli při své cestě minout. Prohlédněte si jeho historické památky, obdivujte parky či si jen tak poseďte v některé z četných restaurací a nasávejte atmosféru města. Mezi další obdivuhodná města patří Dubrovník, taktéž nazýván Perlou Jadranu. Historické přístavní město zapsané na seznamu UNESCO právem náleží mezi nejnavštěvovanější města Evropy. Přesvědčte se o tom i vy a prohlédněte si alespoň Staré město a další základní památky. Pokud jste již Dubrovník navštívili, dalším tipem od nás je Split – pobřežní město rovněž pod ochranou UNESCO, kde kromě koupání jsou velkým lákadlem pozůstatky Diokleciánova paláce a podzemní chodby pod městem.
Neváhejte a poleťte s námi za odpočinkem a poznáním do Chorvatska.

Záhřeb
Hlavní město Chorvatska se nachází na úpatí pohoří Medvednica. Město se skládá se 3 hlavních částí: Kaptolu, Gradce a Donjiho Gradu. Gradec je jedním z nejlépe zachovaný historických center v Chorvatsku. Navštívit zde můžete gotickou katedrálu v Kaptolu, gotický kostel sv. Marka v Horním Městě (erby Záhřebu, Chorvatska, Dalmácie a Slavonie z barevných glazovaných třešních tašek), Kamennou bránu spojující Gradec a Kaptol, lanovou dráhu spojující Horní a Dolní město, Chorvatský parlament a mnohé další pamětihodnosti.

Split
Město ve střední Dalmácii je jedním z hlavních chorvatských přístavů. Za návštěvu určitě stojí Diokleciánův palác ze 3.století, patřící pod správu UNESCO, národní náměstí s paláci Karepićů a Cambiů, kostel sv. Františka a františkánský klášter, kostel sv. Trojice, římský akvadukt na kraji města atd.

Dubrovník
Chorvatské přístavní město je také známé jako "perla Jadranu." Ve 14. století zde vznikla 3. nejstarší lékárna na světě. Prohlédnout si zde můžete koste sv. Blažeje, dubrovnickou katedrálu, hlavní ulici Stradun (rozděluje město na severní a jižní část), fontánu Onofrio, městské zvonice, palác Sponza s Orlandovým obloukem, městské zdi vč. pevností atd.

Istrie
Nejsevernější přímořská oblast je známá svou krásnou přírodou, azurovým mořem, památkami a zároveň je nejnavštěvovanější oblastí celého Jadranu. Mezi hlavní střediska patří Umag, Rovinj, Pula, Rabac atd.

Kvarner
Východní pobřeží Istrijského poloostrova je jedním z mladších letovisek. Hlavním střediskem je Rijeka, ale mnoho turistů také jezdí na ostrovy Krk, Cres nebo Rab.

Severní Dalmácie
Na pobřeží Jadranu nenajdete více protikladné oblasti než severní a jižní část. Menší letoviska přímo lákají k odpočinkové dovolené a vodním sportům. Za návštěvu určitě stojí ostrov Pag, města Zadar, Vodice a Šibenik.

Střední Dalmácie
Nejkrásnější oblast východního Jadranu s ostrovy Bol, Hvar a Vis. Na návštěvu určitě zavítejte do Splitu, kde najdete Diokleciánův palác, do Omiše, na Makarskou riviéru nebo do Trogiru.

Jižní Dalmácie
Nejznámější oblastí je zde tzv. Dubrovnická riviéra, dříve určená místní šlechtě k rekreaci. Nejznámějším ostrovem je zde Korčula.

Velvyslanectví v Chorvatsku
ČR - Radnička cesta 47/VI, 10 000 Zagreb, tel: +385 1 617 7246
SR - Prilaz Gjure Deželica č. 10, 10000 Zahreb, Chorvátsko, tel.: +038514877070, 0038514877071
Oficiální měnou je chorvatská kuna:
1 HRK = 3,4 CZK
1 EUR = 7,4 HRK
Cestovat lze i s EURy, ale doporučujeme si je směnit.

Mapa polohy hotelu

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek