To nejlepší ze Srí Lanky s CZ průvodcem

od 30 280 Kč
Destinace
Doprava Letecky
Strava Polopenze

Filtr

1. den

Odlet z Prahy do Colomba

2. den

Uvítání na letišti a transfer do hotelu v Colombu. Volné dopoledne u moře. Doporučujeme zamířit do centra města. Odpoledne prohlídka hlavního města Srí Lanky - Colomba. Colombo je pulzujícím hlavním městem, které Vás okouzlí šarmantní koloniální architekturou. Uvidíte a poznáte život hlavního města, koloniální architekturu, Pettah bazar, hinduistické a budhistické chrámy, Muzeum, Bandaranaike memorial, budouvu Parlamentu a mnoho dalších zajímavostí. Večeře v hotelu. (hotel v Colombu - Palm Village Hotel - Wattala, nebo podobný)

3. den

Po brzké snídani odjezd do sloního sirotčince v Pinnawele, který má za úkol ochraňovat a vychovávat slůňata, která přišla o svou matku. Nachází se zde kolem 70 jedinců, lze shlédnou koupání dospělých zvířat a krmení slůňat. Přejezd do Kany, posledního hlavního města starověkých králů s nádhernou polohou uprostřed kopcovité krajiny. Prohlídka města vč. posvátného chrámu Buddhova zubu (UNESCO 1988, stráží posvátnou relikvii Buddhova zubu, který byl vytažen z plamenů jeho pohřební hranice r. 543 př.n.l.), vyhlídky, náměstí s tržištěm a shlédnutí vystoupení tradičních tanců. Nocleh v Kandy. (Semani Hotel, Thilanka Hotel, Swiss Residence, nebo DEvon Hotel).

4. den

Po snídani odjezd z Kandy do Peradeniya - prohlídka rozlehlé botanické zahrady s více než 4000 rostlinými druhy (orchideje, koření, cykasy, bambusy, palmy atd.). Původně zde bývaly zahrady kandyjského královského dvora. Poté cesta pokračuje do hor k čajovým plantážím. Před příjezdem do Nuwara Eliya, horského letoviska (téměř 2000 m n.m.) s architekturouv v koloniálním anglickém stylu, dostihovým závodištěm či golfovým hřištěm, návštěva továrny na zpracování čaje s ochutnávkou a možností nákupu. Celá přocedura výroby čaje, s kterou budete seznámeni, od utržení lístku z keříčku po zabalení již suchého jemného čaje do pytlů, trvá 24 hodin. Ubytování v hotelu a večeřeš v Nuwara Eliya (Oak Ray Summer Hill Breeze, Galway Forest Lodge).

5. den

Cesta na jih se zastávkou u vodopádu Rawana s výškou 90 m. V okolí jsou jeskyně, které dříve využívali poutníci. Dále do národního parku Yala nebo Udawalawe (konkrétní park závisí na ročním období a aktuálních podmínkách). V podvečer jeep safari se sledováním volně žijících zvířat (sloni, buvoli, vodní ptactvo, vzácně leopardi). Ubytování a večeře (magampura Resort, Chandrika Hotel, Taprospa Tissa).

6. den

Ráno cesta pokračuje do přístavního města a pevnosti z dob Holanďanů - Galle se spoustou koloniálních budov chráněných UNESCO. Jde o příklad opevněného města postaveného v jižní a jihovýchodní Asii Evropany, kde se evropské a tradiční asijské architektonické styly prolínají a mísí. Pevnost byla postavena v r. 1663, najdete v ní několik hezkých historických uliček, včetně hotelů a restaurací, muzeí, kostelů a mešit. Ubytování u moře v letovisku Induruwa, Kalutara, Beruwela, či Wadduwa na 3 noci. Večeře v hotelu. (Hibiscus Beach Hotel, Pandanus Beach Resort, Tangerine Beach Hotel, Villa Ocean View).

7. den

Volný den u moře.

8. den

Volný den u moře.

9. den

Pobyt na 8 nocí: Odlet zpět do Evropy. Návrat do Evropy ten samý den.
Pobyt na 9 nocí: Volný den u moře.

10. den

Pobyt na 9 nocí: Odlet zpět do Evropy. Návrat do Evropy ten samý den.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu vč. letištních tax, veškeré transfery klimatizovaným vozem, veškeré vstupy do uvedených objektů/památek, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na 5 nocí během poznávacího okruhu v 3* hotelech s polopenzí, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na 3/4 noci (dle celkové délky zájezdu) v hotelu Hibiscus (nebo v podobném) s polopenzí, asistenci partnerské CK v AJ, služby česky mluvícího průvodce po celou dobu okruhu, služby česky mluvícího delegáta na telefonu přímo na Srí Lance, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, vízum 35,-USD - k vyřízení individuálně online nebo 40,-USD - k vyřízení po příletu na letišti nebo 1.100,-Kč - k vyřízení přes naši CK, obědy, spropitné řidiči(průvodci), případné poplatky za videokamery

ČESKY MLUVÍCÍ DELEGÁT

 • Srí Lanka je země dosud “nezkažená” turistickým ruchem
 • přírodní krásy (čajovníkové plantáže, národní parky)
 • 6 historických památek chráněných UNESCO
 • plážová dovolená na Srí Lance - dlouhé zlaté písečné pláže omývané Indickým oceánem
 • příznivá cena zájezdů na Srí Lanku, dobrá kvalita hotelů, dobrá dostupnost z Evropy

Srí Lanka je ostrovem s rozmanitým podnebím i krajinou. Tropický deštný prales na jihozápadě, pošmourné, vlhké a často mlhavé pohoří v centrální části, na jehož svazích se daří zejména pěstování čaje, suché nížinné stepy na severu, taková je Srí Lanka. Opravdový turistický ráj tvoří dlouhé písečné pláže s jemným zlatým pískem lemované palmami, rozmanitá flóra a fauna (volně žijící opice, sloni a leopardi, různé druhy vzácného ptactva atd.), starobylá “opuštěná” sídelní města Anuradhapura, Polonnaruwa a Sigiyria a zejména pak přátelské obyvatelstvo. Vleklý národnostně-politický spor, který sužoval ostrov po mnoho let, skončil a Srí Lanka se v současnosti těší z míru a klidu. Právě teď je ten pravý čas poznat ostrov s jedinečnou krásou, než přijedou hordy turistů.

Negombo

 • historicky zajímavé město
 • centrum rybolovu
 • ideální poloha k výletům do vnitrozemí

Koggala

 • klidné letovisko na jihu ostrova
 • výborné klimatické podmínky po celý rok
 • nachází se zde jedna z neúžasnějších pláží na Srí Lance

Induruwa

 • možnost návštěvy blízkých zajímavých chrámů
 • ideální podmínky pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování na řece Bentota
 • největší místní atrakcí je záchranářská želví líheň

Bentota

 • středisko s luxusními hotely
 • ideální podmínky pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování na řece Bentota
 • v oblasti se nachází mnoho záchranářských želvích líhní

Hikkaduwa

 • rušné městečko
 • nejlepší možnosti pro šnorchlování a potápění
 • vhodné pro milovníky aktivní dovolené

Trinko Malee

 • jedno z nejkrásnějších měst na Srí Lance
 • ideální poloha pro podnikání výletů
 • v oblasti se nachází mnoho korálových ostrůvků

Wadduwa

 • malé letovisko v blízkosti Kalutary - dříve důležitého centra obchodu s kořením
 IIIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch  30313131 31 30 29 29 29 29 29 30 
voda 27 272828 29 29 28 27 27 28 27 27 

Na Srí Lanku doporučujeme cestovat celoročně. Ostrov má po celý rok dobré klimatické podmínky pro cesty za poznáním. Pokud jde o pobyt u moře, tak pro nejpopulárnější letoviska na západě a jihozápadě Srí Lanky platí: od listopadu do dubna zde panují ideální klimatické podmínky s minimálními srážkami, od srpna do začátku listopadu a první polovina měsíce května má dobré klimatické podmínky s přeháňkami většinou v pozdních odpoledních hodinách nebo večer, od konce května do začátku srpna je období monzunů, kdy prší většinou brzy ráno a odpoledne resp. v noci (i přes období dešťů je stále dost slunečních hodin, ale více fouká od moře, počasí je proměnlivé, střídá se slunce a déšť). Upozorňujeme však, že v době celosvětových klimatických změn nelze počasí pro vaši dovolenou na Srí Lance garantovat v žádném ročním období.
Platnost cestovního pasu musí přesahovat minimálně o 6 měsíců platnost turistického víza, o které se žádá buď online předem za poplatek 35 USD/os. (může zajistit i CK za poplatek 1.100 Kč/os. - zahrnuje platbu za vízum a poplatek za zajištění od CK. Nutno dodat scan pasu a adresu trvalého pobytu v ČR nejpozději 10 dnů před plánovaným odletem), nebo si ho lze vyřídit až po příletu na Srí Lanku za 40 USD/os. Vízum pro dítě do 12-ti let uděluje Srí Lanka zdarma, ovšem žádat se o něj musí - v případě zájmu o zajištění od CK poplatek 350 Kč. Pokud si klient zajišťuje víza sám, nese plnou zodpovědnost za proces.

ČR - Delmon Holdings Building, Level 02, No. 15, Mile Post Avenue, Colombo 03, t: 009411/5055219
100 srílanských rupií (LKR) = cca 13,75 CZK. V obchodech a obchůdcích většinou neakceptují platby jinou měnou než místní. Doporučujeme směnit peníze na letišti v příletové hale. V Colombu a větších letoviscích lze výběr hotovosti z ATM bankomatů. Nedoporučujeme používat platební karty pro platby v hotelech, obchodech či restauracích, občas dochází k jejich zneužití. Nespouštějte platební a kreditní karty při platbě z očí.
+ 4,5 hodiny během léta, + 5,5 hodiny během zimy
Očkování není povinné, jen pro pobyty na Srí Lance přesahující běžný turistický rámec je doporučeno užívat antimalarika a očkování proti virové hepatitidě typu A a břišnímu tyfu, kontaktujte odborníky. Dodržujte základní hygienická pravidla pro pobyt v tropech, tj. nepít vodu z kohoutku, vybavit se repelenty proti bodavému hmyzu, nezapomenout léky na střevní potíže a opalovací krémy s vyšším ochranným faktorem.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Anantara Kalutara Resort

Srí Lanka Kalutara
Anantara Kalutara Resort - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 8 ,7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 37 490 Kč

Anantaya Resort & SPA

Srí Lanka Chilaw
Anantaya Resort & SPA - Srí Lanka

18.1. - 27.1.2019

Počet nocí: 7 ,10

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně - Ultra all inclusive

Více info od 25 490 Kč

AVANI Bentota Resort & Spa

Srí Lanka Bentota
AVANI Bentota Resort & Spa - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 26 090 Kč

AVANI Kalutara Resort

Srí Lanka Kalutara
AVANI Kalutara Resort - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 26 490 Kč

Calamander Unawatuna Beach

Srí Lanka Unawatuna
Calamander Unawatuna Beach - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 27 490 Kč

Carolina Beach

Srí Lanka Chilaw
Carolina Beach - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 8 ,7 ,10 ,14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 19 980 Kč

Centara Ceysands Resort & SPA

Srí Lanka Bentota
Centara Ceysands Resort & SPA - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

Polopenze - Snídaně

Více info od 26 890 Kč

Citrus Hikkaduwa

Srí Lanka Hikkaduwa
Citrus Hikkaduwa - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 22 177 Kč

Citrus Waskaduwa

Srí Lanka Waskaduwa
Citrus Waskaduwa - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Polopenze - Snídaně

Více info od 22 606 Kč

Club Palm Bay

Srí Lanka Marawila
Club Palm Bay - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 8 ,7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive

Vzdálenost od pláže: 100 m Vzdálenost od pláže - 100m

Více info od 26 190 Kč

Club Waskaduwa

Srí Lanka Waskaduwa
Club Waskaduwa - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 24 490 Kč

Coral Rock by Bansei

Srí Lanka Hikkaduwa
Coral Rock by Bansei - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 24 790 Kč

Hibiscus Beach

Srí Lanka Kalutara
Hibiscus Beach - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 8 ,7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 22 180 Kč

Hikka Tranz by Cinnamon

Srí Lanka Hikkaduwa
Hikka Tranz by Cinnamon - Srí Lanka

11.1. - 20.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 28 290 Kč

Induruwa Beach Hotel

Srí Lanka Induruwa
Induruwa Beach Hotel - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 8 ,7 ,10 ,14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 20 780 Kč

Královská cesta - 10 nocí

Srí Lanka
Královská cesta - 10 nocí - Srí Lanka

7.1. - 19.1.2019

Počet nocí: 10

Letecky

Polopenze

Více info od 40 490 Kč

Královská cesta - 7 nocí

Srí Lanka
Královská cesta - 7 nocí - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7

Letecky

Polopenze

Více info od 37 490 Kč

Pandanus Beach Resort & SPA

Srí Lanka Induruwa
Pandanus Beach Resort & SPA - Srí Lanka

11.1. - 20.1.2019

Počet nocí: 8 ,7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 23 790 Kč

RIU Ahungalla

Srí Lanka Ahungalla
RIU Ahungalla - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive

Více info od 34 490 Kč

Tangerine Beach Hotel

Srí Lanka Kalutara
Tangerine Beach Hotel - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 8 ,7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 25 290 Kč

Temple Tree Resort & Spa

Srí Lanka Induruwa
Temple Tree Resort & Spa - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 8 ,7 ,10 ,14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 25 180 Kč

The Eden Resort & SPA

Srí Lanka Beruwela
The Eden Resort & SPA - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 8 ,7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze

Více info od 29 680 Kč

The Habitat

Srí Lanka Kosgoda
The Habitat - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 26 490 Kč

The Palms

Srí Lanka Beruwela
The Palms - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 27 590 Kč

To nejlepší ze Srí Lanky - 10 nocí

Srí Lanka
To nejlepší ze Srí Lanky - 10 nocí - Srí Lanka

7.1. - 19.1.2019

Počet nocí: 10

Letecky

Polopenze

Více info od 35 390 Kč

To nejlepší ze Srí Lanky - 7 nocí

Srí Lanka
To nejlepší ze Srí Lanky - 7 nocí - Srí Lanka

7.1. - 16.1.2019

Počet nocí: 7

Letecky

Polopenze

Více info od 32 190 Kč

Turyaa Kalutara

Srí Lanka Kalutara
Turyaa Kalutara - Srí Lanka

9.1. - 18.1.2019

Počet nocí: 7 ,10 ,14

Letecky

All inclusive - Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 34 190 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek