Filtr

Informace k zájezdu

Vydáte-li se na výlet do Namibie, připravte se na fantastickou zemi plnou přírodních kontrastů. Dravé oceánské pobřeží rychle střídá pouštní krajina s nekonečnými písečnými dunami nejsušší pouště světa Namib, národní park Etosha je plný divokých zvířat, které lze pozorovat při safari vyjížďce. Zajímavým zážitkem je bezpochyby i návštěva některého z místních kmenů Himba nebo Herero.

1. den

Přílet do Windhoeku.
Transfer a ubytování ve 3* hotelu.
Volný program.

2. den

Po snídani se vydáte na jedno z největších dobrodružství. Z hlavního města pojedete do pouště Kalahari, kterou křováci označují jako " duši světa". Kalahari je rozsáhlá polopoušť tvořená převážně větrem rozfoukaného písku, který ohraničuje pás trnových křovin, což z ní činí největší souvislý úsek písku pokrývající 9 afrických zemí.Tato oblast velmi náročná pro život. I přesto je stále domove, velkého množství zvířat i rostlin, které se životu v této oblasti velmi dobře přizpůsobili.

Hotel: Intu Africa Camelthorn Lodge
(http://www.intu-afrika.com/lodges.html)
Stravování: Snídaně

3. den

Ráno se z pouště vydáte na dlouhou cestu až na samý jih Namibie k druhému největšímu kaňonu na světě – Fish River Canyon, nazvanému podle stejnojmenné řeky. Cestou budete projíždět horskou krajinou, v níž často zahlédnete pštrosy, antilopy a oryxe.

Hotel: Canyon Village
(https://store.gondwana-collection.com/accommodation/canyon-village )
Stravování: Snídaně

4. den

Tento den začíná přímo na okraji Fisch River kaňonu, kde budete mít možnost obdivovat tento geologický skvost. Kaňon je druhým největším kaňonem na Zemi, jehož rokle je celkem asi 160 km dlouhá, až 27 km široká a v některých místech téměř 550 metrů hluboká. "Fish river" řeka je nejdelší řeka, která se nachází celá na území Namibie, ale její současný tok jenic ve srovnání s obrovským objemem vody, která se zde v minulosti rozlévala. Z kaňonu se vydáme dále kolem přehrady Naute, kde se krátce zastavíme ve sklepení Naute Kristall a palírně, abychom ochutnali některé z unikátních místních likérů. Poté už se vydáte směrem k pobřežnímu městu Lüderitz. Cestou do "města duchů" se zastavíme u pánve Garub, kde se nachází jediné napajedlo široko daleko, a proto je tato oblast domovem divokých pouštních koní známých jako „Garub Feral Horses“. Uvádí se, že se jich tu toulá kolem 200. Jedna z teorií o jejich původu říká, že jsou to potomci koní, kteří utekli z farem patřících německým kolonizátorům na začátku 1. světové války. Na drsné, suché namibské podnebí se dokonale adaptovali. Bez vody vydrží až 5 dní. Kromě volně se toulajících koní využívají napajedlo Garub také další divoká zvířata.

Hotel: Nest Hotel
(https://nesthotel.com/)
Stravování: Snídaně

5. den

Ráno začnete návštěvou "města duchů" Kolmanskopu. Kolmanskop je opuštěné město v národním parku Sperrgebiet, dříve známe těžbou diamantů. Město bývá často označováno jako "strašidelný svědek diamantové horečky", Odpoledne si prohlídnete město Lüderitz.

Hotel: Nest Hotel
(https://nesthotel.com/)
Stravování: Snídaně

6. den

V brzkých ranních hodinách se vydáte na sever přes nekonečné pláně podél pohoří Tiras. Lodge, kde budete ubytování se nachází v těsné blízkosti Sesriem. O tomto místu se říká, že je bránou do Sossusvlei, Dead Vlei a Sesriem Kaňonu, kde se nachází některé z nejvyšších písečných dun světa.
Odpoledne si užijete v osvěžujícím bazénu, popř je možnost absolvovat fakultativně výjezd na čtyřkolkách, na koních a pod.

Hotel: The Elegant Desert Lodge
http://www.elegant-desert-lodge.com/
Stravování: Snídaně

7. den

Dnešní den budete vstávat velmi brzy, aby jste si vychutnali poušť s východem slunce a zkusit se projít až na vchol jedné z největších dun světa. Budete okouzleni surrealistickým Deadvlei obklopeným některými z nejvyšších dun a Sossusvlei, kde suchá řeka Tsauchab končí náhle pod dunami. Poté navštívíte kaňon Sesriem, přírodní fenomén udržující život v srdci pouště.

Hotel: The Elegant Desert Lodge
http://www.elegant-desert-lodge.com/
Stravování: Snídaně

8. den

Po snídani vyrazíte na cestu směřující k malé osadě na okraji národního parku Namib Naukluft ( "ve středu ničeho"). Zde máte možnost ochutnat skvělou kávu s místním vyhlášeným jablečným koláčem. Odpoledne se vydáte přes údolí Kuiseb až k pobřeží Atlantiku. V přístavním městečku Walvis Bay, kde navštívíte lagunu, která patří mezi nejvýznamnější vodní plochy v Africe. Přes 80% populace afrických plameňáků se vrací za potravou právě sem. Pozorování skupin těchto ptáků je nezapomenutelný zážitek.Poté budete pokračovat po malebné cestě mezí oceánem a dunami až do přístavního města Swakopmund, kde strávíte zbytek dne. Swakopmund je se svými ulicemi lemovanými palmami a dlouhými pobřežními promenádami velmi populární prázdninovou destinací v Namibii. Zdejší příjemné letní klima a dlouhé pláže lákají rybáře a surfaře z celé jižní Afriky. Pro zahraniční hosty je město bohémským mixem německé architektury a afrického životního stylu.

Hotel: Swakopmund Plaza
(http://www.plaza.na/)
Stravování: Snídaně

9. den

Celý dnešní den strávíte ve městě Swakopmund.
Město je často nazýváno jako “hřiště Namibie". Nabízí četné aktivity sahající od prozkoumávání fascinující pouště Namib a zde žijících zvířat a rostlin, které se zde naučili přežít až po poznávání tohoto idylického města se spoustou vynikajících pekáren a kaváren.

Hotel: Swakopmund Plaza
(http://www.plaza.na/)
Stravování: Snídaně

10. den

Tento den vás čeká dlouhá, ale zajímá cesta dál na sever. Poputujete kolem Brandbergu, nejvyšší hory země ( 2 579m) až do Damaralandu; jednoho z nejméně osídlených míst, ale geologicky velmi rozmanitého místa v Africe. Toto drsná a velmi skalnatá oblast je domovem pouštních slonů, nosorožců dvourohých a antilop. Společně s místním průvodcem navštívíte Twyfelfontein. Na tomto místě, které je jednou z lokalit Světového dědictví UNESCO, můžete obdivovat přes 2500 nástěnných maleb a rytin. To vše bylo vytvořeno křováky před 6000 lety. Po návštěvě blízkého " Living Museum of the Damara", kde se dozvíte mnoho zajímavostí o "ztracené" damarské kultuře, budete pokračovat do národního parku Petrified Forest - geologického fenoménu ukazující vznik a metamorfózu dřeva do kamene. Místo je také známé výskytem nejstarší pouštní rostliny světa tajemné Welwitschie podivné.

Hotel: Damara Mopane Lodge
(https://store.gondwana-collection.com/accommodation/damara-mopane-lodge)
Strava : Snídaně

11. den

Po snídani vyrazíte směrem k národnímu parku Etosha známému pro obrovské množství volné žijících divokých zvířat.Na první safari se vydáte ihned po ubytování v Campu, který se nachází mimo park.

Hotel: Etosha Safari Camp
(https://store.gondwana-collection.com/accommodation/etosha-safari-camp)
Stravování: Snídaně

12. den

Celý dnešní den vás čeká pozorování divoké zvěře v národním parku, který obklopuje pánev Etoša; jednu z největších bezodtokých solných pánví. Park je domovem 4 zvířat z "Velké pětky" - slonů, levhartů, lvů a nosorožců. Pozorovat ale můžete také stáda žiraf, pakoňů, zeber, různých druhů antilop, smečky hyen, lvů i samotářské gepardy. Park je také domovem více než 340 druhů ptáků.
Etosha byla vyhlášena jako první památková rezervace Namibie v roce 1907.

Hotel: Mokuti Etosha Lodge
(https://www.mokutietoshalodge.com/)
Stravování: Snídaně

13. den

Dnes vás průvodce opět vezme na safari v Národním parku Etosha Můžeme se setkat s živočišnými druhy, které jsme neviděli předešlého dne, a těšíme se na nová překvapení u jednotlivých vodních zdrojů. Odpoledne se vydáme zpět do lodge.

Hotel: Mokuti Etosha Lodge
(https://www.mokutietoshalodge.com/)
Stravování: Snídaně

14. den

Po snídani se vydáte centrální Namibií zpět do hlavního města země.
Ubytování v hotelu a volný program.

15. den

Odlet zpět do Prahy/Vídně.

Cena zahrnuje

- zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax, transfer letiště-hotel-letiště, 14x ubytování ve 3* hotelech/kempech se
snídaní, služby partnerské cestovní kanceláře v AJ, služby AJ/ NJ mluvícího průvodce, vstupy do Fish River kaňonu, NP Namib Naukluft, Twyfelfonteinu, Petrified Forestu, Living Museum of the Damara, NP Etosha, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění, vízum

      - Nejvyšší duny světa v nejstarší poušti světa
- NP Etosha – jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování africké divoké zvěře
-  Fish River Canyon – 2.nejhlubší kaňon světa
- Mí
stní domorodé kmeny
Twyfelfontein – „nejstarší galerie světa“
-S
lužby, ubytování a infrastruktura na velmi dobré úrovni
- země s největším počtem volně žijících gepardů

Namibie, celým názvem Namibijská republika, sousedí na severu se Zambií a s Angolou, na jihu s Jihoafrickou republikou a na východě s Botswanou. Jako jedna z posledních afrických zemí získala Namibie v roce 1990 nezávislost (na Jihoafrické republice). A přestože ji evropští kolonizátoři (konkrétně Němci) opustili už před téměř sto lety, do dnešní doby je zde stále patrný německý koloniální vliv. Země tak spojuje jedinečnost ryzí africké destinace s nádherným přírodním bohatstvím a zároveň určité kulturní blízkosti pro Evropany. Nejenže se zde na mnoha místech německy domluvíte, ale můžete si i vychutnat výborné pivo německého (resp. plzeňského) typu – Windhoek a stejně tak další typické speciality našich západních sousedů. Nejvíce asi ve Swakopmundu, který leží přímo u Atlantického oceánu.Namibie patří mezi nejméně zalidněné země světa, na úctyhodné rozloze 824 292 km² žijí jen dva miliony obyvatel. Je tak ideálním místem pro cestovatele, kteří si rádi vychutnávají nerušený pocit z panenské přírody.Země je často označována jako nejfotogeničtějších země afrického kontinentu. Namibie je stabilní a bezpečná destinace s nejstarší pouští světa, jedinečným přírodním a etnickým bohatstvím a obrovským množstvím zvířat.Úředním jazykem je angličtina, kterou se tu domluvíte opravdu všude.

Namibie se nachází na jižní polokouli, tedy léto vrcholí v lednu, v červenci pak naopak zima. Namibie má velmi suché klima, dokonce nejsušší v celé jižní Africe. Vlhkost vzduchu je 10 % v zimním a 50 - 80 % v letním období. Na větší části území je minimálně 300 slunečných dnů v roce.Do Namibie se cestuje celý rok. Od prosince do konce února jsou zde nejvyšší teploty a může být opravdu velmi nepříjemné horko.. Pobřeží bývá příjemnější, protože chladnější mořské větry a mlhy, které se zde vytvářejí, alespoň trochu ochlazují vzduch. V zimním období (od května do října) jsou krásné teplé a slunečné dny, chladné a čisté noci, často s teplotami pod bodem mrazu. Všeobecně, v Centrální plošině je trochu chladněji než na zbytku území. Kalahari ve Východní Namibii je většinou teplejší a též zde méně prší.

 

Pro vstup do země je vyžadován cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň 6
měsíců po návratu z plánované cesty.

Občané ČR potřebují pro vycestování do země vízum. Víza vydává Velvyslanectví Namibijské republiky v Berlíně. Od dubna 2019 je nově možnost podat a vyzvednout žádost/hotové vízum na novém honorárním konzulátu v Praze. Detailní informace poskytne jeho oficiální web csnk.cz.

Poplatek za vízum je 80 EUR a vyřízení trvá týden. Expresní třídenní varianta stojí 220 EUR. Platby lze provést jen bankovním převodem předem a administrativa kolem víz celkově patří mezi náročnější.
Na žádost o vízum je potřeba:
· žádost o vízum,
· cestovní pas,
· dvě fotografie 45x35 mm,
· rezervaci zpátečních letenek,
· rezervaci ubytování
· stručný itinerář cesty
· doklad o zaplacení poplatku za vydání víz
· doklad o cestovním pojištění

 

 

Oficiální měnou je namibijský dolar (NAD = 100 centů), druhou legální a běžně používanou měnou je i jihoafrický rand (ZAR). Kurs obou měn je pevný jedna k jedné.

Časový rozdíl mezi Českou republikou a Namibií je jedna hodina. V evropském létě je v Namibii o hodinu méně. O hodinu později pak během evropské zimy.

V současné době není při cestách do Namibie vyžadováno žádné očkování povinně. Doporučuje se však, zejména při delších pobytech mimo turistická letoviska, nechat se naočkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a také zkontrolovat stav svého očkování proti tetanu. Pro cestovatele, přijíždějící z oblastí výskytem žluté zimnice, může být při vstupu do země požadován mezinárodní očkovací průkaz se záznamem přeočkování proti této nemoci.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek