Bluebay Grand Esmeralda

od 33 990 Kč
Doprava Letecky - Mnichov | Praha | Vídeň
Strava All Inclusive
Fitness
Klimatizace
Přímo na pláži
Wi-Fi
Bazén
TV

Filtr

Načítání ...

Umístění

- poloha: hotel se nachází cca 45min jízdy od letiště

Stravování

- v ceně: all inclusive - snídaně, oběd, večeře, snack, alkoholické a nealkoholické nápoje)
- restaurace a bary: 6 restaurací a několik barů

Pláž

- přímo u písečné pláže

Vybavení a služby

- zdarma: 3 bazény vč. dětského, fitness, dětský klub, Wi-Fi v celém areálu, lehátka a slunečníky na pláži zdarma
- za poplatek: lázeňské centrum (masáže, kadeřnictví), vodní sporty, potápění, biliár
- další: konferenční prostory, obchůdky se suvenýry, šachy, stolní tenis, rybaření, animační programy

Ubytování

- celková kapacita: 979 pokojů
- základní vybavení: fén, klimatizace, trezor (za poplatek), minibar, SAT TV, telefon, kávovar, balkon nebo terasa
- kategorie:
* deluxe s výhledem do zahrady
* deluxe s částečným výhledem na moře

Cena zahrnuje

leteckou dopravu vč. letištních tax, transfer letiště-hotel-letiště, ubytování na uvedený počet nocí s uvedeným stravováním, asistenci partnerské CK v AJ, služby česky mluvícího delegáta na telefonu přímo v Mexiku, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, vstupní víza při přestupu v USA/Kanadě, ekodaň splatná na místě (min. 2 USD/pokoj/noc)

Poznámka

Od 1.4.2021 je zaveden odletový poplatek „tourism-tax“ ve výši 224 MXN / 11 USD na osobu (od 15 let). Poplatek se platí před návratem přes odkaz https://www.visitax.gob.mx/SITIO/ , případně v hotovosti na letišti.

Při letech přes USA a Kanadu jsou povinné vyplnění ESTA/ETA.

Popis destinace

  • fantastické písečné pláže
  • průzračné a teplé moře
  • mayské a aztécké památky
  • skvělé kulinářské speciality
  • mnoho kvalitních hotelů, které uspokojí u toho nejnáročnějšího klienta

Mexiko je nejvýznamnější stát Latinské Ameriky. Jedná se o hornatou zemi ležící mezi Tichým oceánem a Mexickým zálivem v jižní části Severní Ameriky. Většina země je hornatá a pokrývají ji náhorní plošiny. Pobřeží jsou většinou nížinná a panuje zde horko a dusno, zatímco ve vnitrozemí s vyššími nadmořskými výškami může být mnohem chladněji. Na jihu se rok dělí na období sucha a dešťů – ty dosahují maxima v letních měsících. Na východním pobřeží závisí srážková činnost v létě na pasátu vanoucím z Atlantiku, v zimě na větru ze severu. Pacifické pobřeží je sušší. Zvláště Kalifornský poloostrov a severní část západního Mexika má srážek málo.
Na jihu a východě země najdeme tropickou flóru v deštném lese. Najdete zde palmy, orchideje, cukrovou třtinu, sisal, kokosovník, kakaovník, kávu a kukuřici. Přestože povrch Mexika není moc zalesněn, najde se zde celá řada druhů stromů, hlavně cedr, dub a borovice. Charakteristickou rostlinou celého Mexika je kaktus, vyskytující se ve stovkách druhů. Dále se zde pěstuje také velké množství tropického ovoce a zeleniny, zejména chilli a rajčat. Mexická fauna je velmi rozmanitá. Žije zde mnoho druhů hmyzu, různých plazů, obojživelníků a ptáků. Jmenovat můžeme medvědy, jeleny, pásovce, jaguáry, velké množství opic. Žijí zde také dikobrazové a různí hlodavci. Z ptáků můžete potkat kolibříky, orly i supy. Ve středu země poté naleznete chovy skotu, prasat, koní, koz a ovcí. Pobřeží a vody Mexika jsou poté bohaté na kraby, langusty a ústřice. V severní části žije ve vodách Kalifornského zálivu kriticky ohrožená sviňucha kalifornská. V Mexiku najdete také mnoho celosvětově známých památek, které můžete spatřit během poznávacích okruhů, či jednodenních výletů.

Cancún
Jedna z největších turistických oblastí v Mexiku. Jedná se o lázeňské město na jihovýchodě Mexika, které je omýváno vodami Karibského moře. Během posledních několika desetiletí zde došlo k obrovskému rozvoji a nyní je Cancún městem s největším počtem hotelových pokojů v Mexiku. Historie tohoto města je velmi krátká. Bylo založeno až v roce 1970 mexickou vládou jako turistické středisko a pojmenováno podle přilehlého ostrova. Oblast Cancúnu spadá do tropického vlhkého podnebí. Denní teplota se obvykle pohybuje mezi 26° až 36°C. Nejvyšší z těchto teplot jsou v Cancúnu v letních měsících mezi květnem a srpnem. V létě se objevují občasné a přechodně silné tropické lijáky. Od září do listopadu se můžou vyskytnout deště a silný vítr.

Playa del Carmen
Bývalá rybářská osada, která se nachází cca 65km jižně od Cancúnu nabízí klientům nepřeberné množství kvalitních hotelů. Najdete zde rušnější část se spoustou barů, restaurací a diskoték. Také zde ale najdete množství hotelů, kde Vás nikdo a nic nevyruší od Vašeho odpočinku a relaxace. Playa del Carmen je ideální výchozí místo k pořádání výletů.

Mayakoba
Uměle vytvořené luxusní letovisko vzdálené cca 60km od Cancúnu, které nabízí klientům ty nejpřepychovější hotely. Vláda Mexika si od tohoto letoviska slibuje, že uleví přeplněném Cancúnu. Hotely zde jsou opravdu exkluzivní a vhodné i pro tu nejnáročnější klientelu.

Maroma
Menší letovisko na Mayské riviéře vzdálené cca 50km od Cancúnu.

Průměrná teploty

IIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch 28 283030 32 32 32 32 32 30 30 29 
voda  27272728 26 26 26 26 26 27 27 27 

Nejlepší měsíce k cestě do Mexika jsou listopad, únor- březen. V květnu-říjnu se zde mohou vyskytovat řasy a v období srpen-listopad se mohou objevit hurikány. 

Víza, vstupní formality

Cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 6 měsíce delší než plánovaný pobyt. Vízum není potřeba. V případě, že je přestup v USA, je nutné vízum do USA. Ačkoliv má ČR s Mexikem uzavřenu bezvízovou dohodu a čeští turisté se mohou v Mexiku zdržovat až 180 dní bez víza, mexičtí migrační úředníci často vyznačují povolenou dobu pobytu na hraniční průvodce kratší. Při pobytu delším, než bylo vyznačeno úředníkem, je pak nutné dobu pobytu za poplatek prodloužit v úřadovnách Národního migračního institutu.

Velvyslanectví: Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 Cuidad de México
Telefon: +52 55 55312544, 55312777
Honorární konzulát v Cancúnu: Calle Relámpago 24 casa 5SM 18M9, Conjunto Marsella, Benito Juárez, Quintanta ROO, CP 77505 Cancún Benito Juarez
Telefon: 00 52 998 884 1216

Měna a kurzy

1 MXN Peso / 1 USD = cca 19 MXN

Časový posun

- 6 hodin oproti ČR.

Zdravotní péče, očkování, hygiena

Všechny osoby, které do Mexika přijíždějí z oblastí s endemickým výskytem žluté zimnice, se musejí povinně prokázat dokladem stvrzujícím očkování proti této nemoci. K němu navíc musí dojít s předstihem minimálně deseti dní. Žádné jiné očkování není povinné.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Výlety

Chichén Itzá- cca 139 USD/osoba, děti do 3 let zdarma, děti 3-11 let cca 79 USD
Celodenní výlet zahrnuje návštěvu nejslavnějšího mayského města Chichen Itzá, tradiční yucatécký oběd a koupání v cenotu Saamal v Haciendě Selva Maya, ochutnávku tequily a návštěva městečka Valladolid.

Výlet začíná v brzkých ranních hodinách mezi 6-8 hodinou (záleží dle počtu osob a poloze hotelu). Návrat je plánován před večeří. V případě špatného počasí či jiné neočekávané události (např. doprava) může být program upraven.

Isla Contoy & Isla Mujeres- cca 149 USD/osoba, děti do 3 let zdarma, děti 3-11 let cca 129 USD, poplatek za vstup na Isla Contoy a za námořní poplatky- 15 USD/osoba (splatné na výletě)
Celodenní výlet na dva tropicke ostrůvky nedaleko Cancúnu. Nejdříve se posilníte čerstvou kontinentální snídaní na naší základně v Cancúnu.

Po celou dobu výletu jsou pro vás k dispozici nealkoholické a alkoholické nápoje Výlet začíná v brzkých ranních hodinách s návratem do hotelu kolem 19h.

Tulum & Cobá- cca 120 USD/osoba, děti do 3 let zdarma, děti 3-11 let cca 69 USD
Celodenní výlet zahrnuje návštěvu archeologicke zóny Tulum, jedné z nejmalebnějších mayských památek, stojící na hraně patnáctimetrového útesu nad azurovým Karibským mořem, ochutnáte tradiční místní speciality včetně cochinita pibil, navštívíte tajemné starověké město Cobá, které se nachází v tropickém pralese 50km od Tulumu. A na závěr navštívíte malou mayskou vesničku a také se osvěžíte v cenotu Tankach-Ha.

Výlet začíná v brzkých ranních hodinách mezi 7-8 hodinou (záleží dle počtu osob a poloze hotelu). Návrat je plánován před večeří. V případě špatného počasí či jiné neočekávané události může být program upraven.

Šnorchlování s mořskými želvami a návštěva cenote- cca 89 USD/osoba, děti do 3 let zdarma, děti 3-11 let cca 69 USD, námořní poplatky- 15 USD/osoba (splatné na výletě)
Prozkoumejte podvodní svět Želví zátoky v Akumalu při šnorchlování s profesionálním průvodcem a pozorujte nádherné mořské želvy. Zaplavte si také v křišťálově čistých vodách cenotu ukrytém v subtropickém deštném pralese Yucatánu a obdivujte stovky stalagmitů a stalaktitů umocňujících tuto neskutečnou podívanou.

Mayské ruiny Tulum, šnorchlování u druhého největšího korálového útesu na světě a návštěva cenote- cca 129 USD/osoba, děti do 3 let zdarma, děti 3-11 let cca 99 USD, námořní poplatky- 15 USD/osoba (splatné na výletě)
Pojďte s námi objevovat krásy podvodního světa zátoky Tulum, zašnorchlujte si v blízkosti druhého největšího korálového útesu na světě a zaplavte si s mořskými želvami, mantami a dalším nepřeberným množstvím ryb. Obdivujte s námi ruiny starobylého mayského města Tulum a nejen to, prozkoumejte také jaké poklady skrývá podzemí yucatánské džungle – křišťálově čisté vody v jeskyních se stovkami stalaktitů a stalagmitů.

Mayské ruiny Tulum, šnorchlování s mořskými želvami v Akumalu a návštěva cenotu- cca 129 USD/osoba, děti do 3 let zdarma, děti 3-11 let cca 99 USD, námořní poplatky- 15 USD/osoba (splatné na výletě)
Prozkoumejte podvodní svět Želví zátoky v Akumalu a pozorujte nádherné mořské želvy. Obdivujte s námi ruiny starobylého mayského města Tulum a nejen to, prozkoumejte také jaké poklady skrývá podzemí yucatánské džungle – křišťálově čisté vody v jeskyních se stovkami stalaktitů a stalagmitů.

XCARET- cca 140 USD/osoba, děti do 3 let zdarma, děti 3-11 let cca 75% z ceny dospělého, vstup + transfer: 170 USD/osoba (případně: vstup+oběd+transfer-200 USD/osoba)
Nejlepší eko-archeologický park v Cancúnu a na Mayské riviéře!
Xcaret je místo, kde se mísí historie a tradice Mexika, mayské kultury s překrásnou přírodou. Objevte s námi kouzlo mayské džungle, vyberte si z více než 50 strhujících atrakcí.

XEL-HA- cca 110 USD/osoba, děti do 3 let zdarma, děti 3-11 let cca 75% z ceny dospělého, vstup + transfer: 140 USD/osoba 
Eko-archeologický park Xel-ha je označovaný za jeden z největších divů světa, nabízející nezapomenutelný zážitek přímo v srdci Mayské riviéry. Park Xel-Ha nabízí nepřeberné množství vodních aktivit, ekologické zajímavosti, restaurace a výhledy na nádhernou krajinu. Vše můžete v poklidu pozorovat při pohupování se v typické mexické hamace a relaxovat. Přijďte a ponořte se do jedné z lagun, jeskyní, cenotů, anebo zažijte adrenalin na vodních ziplinech.

ATV´s EXTREME ADVENTURE (Zip-Lines nebo Snorkel)
ATV´s EXTREME ADVENTURE Snorkel vás vezme na nezapomenutelné dobrodružství! Nefalšované přírodní atrakce! ČTYŘKOLKY, CENOTE a ZIPLINES!!! Bez čekání ve frontách v přeplněném parku! (Menší skupiny v privátních parcích). Profesionální průvodce a garantovaná vysoká úroveň bezpečnosti! Účastnit se mohou děti od 8 let.

POPTEJTE U NÁS ZÁJEZD NA MÍRU

Zcela chápeme, že každý z nás má svou vlastní představu o ideální dovolené a zároveň individuální potřeby. Proto naše společnost nabízí možnost si sestavit dovolenou zcela na míru. Například Vám nemusí vyhovovat termín zájezdu, letecká společnost, cestovní třída a nebo typ pokoje. Každý specifický požadavek a přání si důkladně poznamenáme a pokusíme se maximálně ve všech bodech vyjít vstříc. Nejste si jistý svým výběrem? K nám na call-centrum nevoláte, zaměstnanci cestovní kanceláře Blue Sky Travel pravidelně navštěvují veškeré naše destinace, hotely a bezprostřední okolí. V případě, že nás budete kontaktovat, pokusíme se Vám vždy předat naše osobní zkušenosti, u nás budete vždy v kontaktu jen se skutečně odpovědnou osobou. Vaše sny měníme v realitu již skoro 25 let.


MÁTE VÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU OD KONKURENCE?

Máte lepší nabídku?
Pokud během svého hledání po ideální dovolené naleznete nebo obdržíte od konkurence výhodnější nabídku, přepošlete nám odkaz na web, screenshot, nebo konkrétní zpracovanou nabídkou. Náš tým následně ověří, zda můžeme nabídnout dovolenou za stejných nebo výhodnějších podmínek.


Pro spojení s námi napište na e-mail : sales@blueskytravel.cz

Následně se s Vámi spojí odpovědný pracovník za svěřenou destinaci.Podobné produkty


Barcelo Maya Grand Resort

Mexiko Playa del Carmen
Barcelo Maya Grand Resort - Playa del Carmen
First Minute

10.3. - 19.3.2024

Počet nocí: 7, 7, 9, 9, 10, 11

Letecky

All Inclusive

Více info od 38 890 Kč

Catalonia Riviera Maya Resort

Mexiko Playa del Carmen
Catalonia Riviera Maya Resort - Playa del Carmen

10.3. - 19.3.2024

Počet nocí: 7, 7, 9, 9, 10, 11

Letecky

All Inclusive

Více info od 38 590 Kč

Catalonia Yucatan Beach

Mexiko Playa del Carmen
Catalonia Yucatan Beach - Playa del Carmen
First Minute

10.3. - 19.3.2024

Počet nocí: 7, 7, 9, 9, 10, 11

Letecky

All Inclusive

Více info od 36 090 Kč

The Reef Coco Beach

Mexiko Playa del Carmen
The Reef Coco Beach - Playa del Carmen
First Minute

10.3. - 19.3.2024

Počet nocí: 7, 7, 9, 9, 10, 11

Letecky

All Inclusive

Více info od 38 590 Kč

The Reef Playacar

Mexiko Playa del Carmen
The Reef Playacar - Playa del Carmen
First Minute

10.3. - 19.3.2024

Počet nocí: 7, 7, 9, 9, 10, 11

Letecky

All Inclusive

Více info od 39 290 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek