Filtr

Oficiální stránky hotelu

https://www.villablanca.ma/

Umístění

- poloha: v oblasti Corniche, cca 32 km od mezinárodního letiště Mohameda V., cca 5min chůze na pláž

Vybavení a služby

- zdarma: WIFI
- za poplatek: room service, čístírna a prádelna, welness
- další: nonstop recepce v lobby, směnárna

Ubytování

- celková kapacita: 40 pokojů
- základní vybavení: klimatizace, minibar, připojení k internetu, SAT TV, telefon, vysoušeč vlasů, kávovar
- kategorie:
* Standard Room
* Superior Sea View
* Deluxe Twin Room
* Executive Room Sea View
*Junior Suite Sea View

Stravování

- bez stravování
- restaurace a bary: 3 restaurace; resturace Relais de Paris (francouzská kuchyně), Cafe Bianca (středomořská kuchyně),
Theatre de Liban ( libanosnké speciality)
2 bary: Sky Bar, V -Club

Kapacita pokojů

Max. počet osob na pokoji: 2 dosp.os.

Cena zahrnuje

- leteckou dopravu vč. letištních tax, transfer letiště-hotel-letiště, ubytování, asistenci partnerské CK v AJ, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění

Maroko, oficiálně Marocké království, je zemí jako z pohádek tisíce a jedné noci, a to i přesto, že leží jen hodinu plavby lodí od evropského pobřeží. V Maroku můžete odpočívat na překrásných písečných plážích, poznávat historii královských měst i okusit drsnou krásu saharské pouště nebo pohoří Atlas. Charakteristický je neutuchající ruch orientálních bazarů, vůně cizokrajného koření a místních specialit.Maroko je stát v oblasti Maghrebu na nejzazším severozápadě Afriky. jeho sousedy jsou na východě Alžírsko, na jihu Západní Sahara a na severu dvě malé španělské exklávy Ceuta a Melilla. I když se často říká, že jde o zemi ležící na křižovatce - mezi Afrikou a Evropou, islámem a křesťanstvím, modernou a tradicí a také, nadneseně řečeno, mezi pragmatickým Západem a exotickým Východem - zachovalo si Maroko svůj vlastní, výrazný charakter. Cestovatele sem láká pár exotických výjevů, jimiž se země proslavila - chaotický ruch v medinách či rozlehlé písečné duny - a často pak žasnou, kolik rozmanitých zážitků země nabízí. Maroko má něco pro každého; dlouhé písečné pláže, spoustu historie a kultury, které lze probádat, nádhernou přírodu na planinách a v  pohořích Vysoký a Střední Atlas i výborné restaurace v moderních městech, jako je Marrakéš a Fez. 
Oficiálním
jazykem země je arabština, ale zaslechnete i francouzštinu, španělštinu a různé
vzájemně si blízké dialekty berberských jazyků. 

V království panuje především u břehů Středozemního moře a Atlantského oceánu subtropické klima s mírnými zimami a suchými horkými léty, byť je pobřeží ochlazováno studeným Kanárským proudem. Teplota vody u marockých břehů Atlantiku přesahuje 20 stupňů v období od konce května do listopadu, nejteplejší je v srpnu a v září. Množství srážek se tady pohybuje kolem 900 mm za rok.V pohoří Atlas pak panuje vysokohorské podnebí s teplotami pod bodem mrazu během jedné třetiny roku (prosinec, leden, únor, březen). Zvláště na severozápadních svazích často prší, ve vyšších nadmořských výškách sněží. Dále směrem na jih a jihovýchod leží pouště se suchým kontinentálním podnebím, které charakterizují letní vedra přes 40 stupňů a pouhých 200 mm srážek ročně.

Ke vstupu do Maroka musí být občan ČR vybaven cestovním pasem s platností nejméně 3 měsíců od vstupu na marocké území. Držitelé cestovních pasů ČR nepotřebují ke vstupu do Maroka vízum pro pobyt nepřesahující 90 dnů.

Velvyslanectví Rabat:
Avenue Mohammed VI, 10, Rue Ait Melloul, Villa Merzaa, Rabat - Souissi, 10000 Rabat B. P. 410
Tel: +212 537 755 420

Honorární generální konzulát Casablanca:
10, Rue Oued Zem, 20 070 Casablanca
Tel: +212 522 275 925
1 marocký dirham (MAD) = 100 centimů, v některých mezinárodních hotelech jsou akceptovány volně směnitelné měny, především EUR a USD.

Marockým národním jídlem je tajine - dušené maso nebo zelenina. Tajin vděčí svému stejnojmenné nádobě tajin, ve které se připravuje. Je to hliněná miska s kónickou hliněnou pokličkou, někdy i neglazovaná. Servírovací tajiny bývají bohatě zdobené. Dalším typickým národním jídlem je harira - ostrá luštěninová polévka. Bisteeya je koláč z několika vrstev listového těsta, mezi které se střídavě dávají kusy masa, houby, vajíčka, ale i sladké rozinky. Kefta jsou válečky z mletého masa pečené na dřevěných špízech na rožni. Přílohou ke všem jídlům je arabský chléb.Oblíbený je jogurt a také cukrovinky– turecký med, mandle v karamelu a ořechy všeho druhu. Dále se podává ovoce, nejvíce granátová jablka, melouny, jahody, opuncie a datle.Po jídle se pije národní nápoj – silný a přeslazený mátový čaj, který se připravuje ze zeleného čínského čaje a čerstvých lístků máty. Variantou je anýzový čaj, mandlové mléko, kyselé mléko, banánový džus nebo jablečný koktejl.

V Maroku je v zimě stejný čas jako u nás a v létě o hodinu méně.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Atlas Almohades Casablanca

Maroko Casablanca
Atlas Almohades Casablanca - Casablanca

13.1. - 16.1.2020

Počet nocí: 3, 4, 7

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Vzdálenost od pláže: 5000 m Vzdálenost od pláže - 5000m

Více info od 11 180 Kč

Casablanca Le Lido Thalasso & Spa

Maroko Casablanca
Casablanca Le Lido Thalasso & Spa - Casablanca

13.1. - 16.1.2020

Počet nocí: 3, 4, 7

Letecky

Polopenze - Snídaně

Více info od 11 480 Kč

Kenzi Basma

Maroko Casablanca
Kenzi Basma - Casablanca

13.1. - 16.1.2020

Počet nocí: 3, 4, 7

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 11 980 Kč

Kenzi Tower

Maroko Casablanca
Kenzi Tower - Casablanca

13.1. - 16.1.2020

Počet nocí: 3, 4, 7

Letecky

Polopenze - Snídaně

Více info od 17 580 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek