Filtr

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Casablancy.
Přivítání partnerskou CK a transfer do hotelu.
Ubytování v hotelu Les Almohades**** nebo podobném.

2. den

Po snídani odjezd na poznávací okruh po Casablance. Z autobusu uvidíte Medinu, náměsti Mohammeda V, náměstí United Nations, centrální trh, čtvrť Habbous, královský palác, residenční část Anfa a mešitu Hassan Il a promenádu Ain Diab Corniche. Odpoledne odjezd do Rabaru, kde si prohlédnete zahrada Oudayas, věž Hassan a mausoleum. Zároveň uvidíte i zdi Mechouar, které obklopují královský palác. Následně odjezd do Fesu.
Večeře a ubytování v hotelu Tghat**** nebo podobném.

3. den

Po snídani se vydáte objevovat Fes, které je nestarším městem v Maroku. Navštívíte místní medinu, uvidíte fontánu Nejjarine, místní trhy. Odpoledne si prohlédnete novou část Fes Jdid.
Návrat na hotel a večeře.

4. den

Po snídani odjezd do Meknese, kde bude krátká prohlídka města a odpoledne se vydáte zpět do Casablancy.
Večeře a ubytování v hotelu Les Almohades**** nebo podobném.

5. den

Snídaně na hotelu.
Odjezd na letiště v Casablance k odletu zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu vč. letištních tax, veškeré transfery klimatizovaným vozem, 4x ubytování s polopenzí (pouze po příjezdu není poskytnuta večeře), služby AJ mluvícího řidiče/průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, nápoje, obědy, osobní výdaje, spropitné

Maroko, oficiálně Marocké království, je zemí jako z pohádek tisíce a jedné noci, a to i přesto, že leží jen hodinu plavby lodí od evropského pobřeží. V Maroku můžete odpočívat na překrásných písečných plážích, poznávat historii královských měst i okusit drsnou krásu saharské pouště nebo pohoří Atlas. Charakteristický je neutuchající ruch orientálních bazarů, vůně cizokrajného koření a místních specialit.Maroko je stát v oblasti Maghrebu na nejzazším severozápadě Afriky. jeho sousedy jsou na východě Alžírsko, na jihu Západní Sahara a na severu dvě malé španělské exklávy Ceuta a Melilla. I když se často říká, že jde o zemi ležící na křižovatce - mezi Afrikou a Evropou, islámem a křesťanstvím, modernou a tradicí a také, nadneseně řečeno, mezi pragmatickým Západem a exotickým Východem - zachovalo si Maroko svůj vlastní, výrazný charakter. Cestovatele sem láká pár exotických výjevů, jimiž se země proslavila - chaotický ruch v medinách či rozlehlé písečné duny - a často pak žasnou, kolik rozmanitých zážitků země nabízí. Maroko má něco pro každého; dlouhé písečné pláže, spoustu historie a kultury, které lze probádat, nádhernou přírodu na planinách a v  pohořích Vysoký a Střední Atlas i výborné restaurace v moderních městech, jako je Marrakéš a Fez. 
Oficiálním
jazykem země je arabština, ale zaslechnete i francouzštinu, španělštinu a různé
vzájemně si blízké dialekty berberských jazyků. 

V království panuje především u břehů Středozemního moře a Atlantského oceánu subtropické klima s mírnými zimami a suchými horkými léty, byť je pobřeží ochlazováno studeným Kanárským proudem. Teplota vody u marockých břehů Atlantiku přesahuje 20 stupňů v období od konce května do listopadu, nejteplejší je v srpnu a v září. Množství srážek se tady pohybuje kolem 900 mm za rok.V pohoří Atlas pak panuje vysokohorské podnebí s teplotami pod bodem mrazu během jedné třetiny roku (prosinec, leden, únor, březen). Zvláště na severozápadních svazích často prší, ve vyšších nadmořských výškách sněží. Dále směrem na jih a jihovýchod leží pouště se suchým kontinentálním podnebím, které charakterizují letní vedra přes 40 stupňů a pouhých 200 mm srážek ročně.

Ke vstupu do Maroka musí být občan ČR vybaven cestovním pasem s platností nejméně 3 měsíců od vstupu na marocké území. Držitelé cestovních pasů ČR nepotřebují ke vstupu do Maroka vízum pro pobyt nepřesahující 90 dnů.

Velvyslanectví Rabat:
Avenue Mohammed VI, 10, Rue Ait Melloul, Villa Merzaa, Rabat - Souissi, 10000 Rabat B. P. 410
Tel: +212 537 755 420

Honorární generální konzulát Casablanca:
10, Rue Oued Zem, 20 070 Casablanca
Tel: +212 522 275 925
1 marocký dirham (MAD) = 100 centimů, v některých mezinárodních hotelech jsou akceptovány volně směnitelné měny, především EUR a USD.

Marockým národním jídlem je tajine - dušené maso nebo zelenina. Tajin vděčí svému stejnojmenné nádobě tajin, ve které se připravuje. Je to hliněná miska s kónickou hliněnou pokličkou, někdy i neglazovaná. Servírovací tajiny bývají bohatě zdobené. Dalším typickým národním jídlem je harira - ostrá luštěninová polévka. Bisteeya je koláč z několika vrstev listového těsta, mezi které se střídavě dávají kusy masa, houby, vajíčka, ale i sladké rozinky. Kefta jsou válečky z mletého masa pečené na dřevěných špízech na rožni. Přílohou ke všem jídlům je arabský chléb.Oblíbený je jogurt a také cukrovinky– turecký med, mandle v karamelu a ořechy všeho druhu. Dále se podává ovoce, nejvíce granátová jablka, melouny, jahody, opuncie a datle.Po jídle se pije národní nápoj – silný a přeslazený mátový čaj, který se připravuje ze zeleného čínského čaje a čerstvých lístků máty. Variantou je anýzový čaj, mandlové mléko, kyselé mléko, banánový džus nebo jablečný koktejl.

V Maroku je v zimě stejný čas jako u nás a v létě o hodinu méně.

Mapa polohy hotelu

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Atlas Almohades Casablanca

Maroko Casablanca
Atlas Almohades Casablanca - Casablanca

12.12. - 16.12.2019

Počet nocí: 3, 4, 7

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Vzdálenost od pláže: 5000 m Vzdálenost od pláže - 5000m

Více info od 11 180 Kč

Casablanca Le Lido Thalasso & Spa

Maroko Casablanca
Casablanca Le Lido Thalasso & Spa - Casablanca

12.12. - 16.12.2019

Počet nocí: 3, 4, 7

Letecky

Polopenze - Snídaně

Více info od 11 480 Kč

Kenzi Basma

Maroko Casablanca
Kenzi Basma - Casablanca

12.12. - 16.12.2019

Počet nocí: 3, 4, 7

Letecky

Plná penze - Polopenze - Snídaně

Více info od 11 980 Kč

Kenzi Tower

Maroko Casablanca
Kenzi Tower - Casablanca

12.12. - 16.12.2019

Počet nocí: 3, 4, 7

Letecky

Polopenze - Snídaně

Více info od 15 180 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek