Týden v Gruzii

od 30 190 Kč
Destinace
Doprava Letecky
Strava Snídaně

Filtr

Cena zahrnuje

Veškeré transfery, anglicky mluvící průvodce, 7x ubytování se snídaní ve 3* hotelu, zpáteční letenka z Prahy vč. letištních tax, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění, obědy a věčeře, degustace vín (cca 10USD/osoba), vstupy do vybraných objektů.

1. den

Přilet do Tbilisi, hlavní města Gruzie. Transfer do hotelu. Volno a noc v Tbilisi.

2. den

Snídaně na hotelu. 3,5hodinová prohlídka s průvodcem všech hlavních památek v Tbilisi. Možnost za poplatek návštěva Gruzínského národního muzea. Noc v Tbilisi.

3. den

Snídaně na hotelu. Cesta do bývalého hlavního města Mccheta, kde navštívíte památku UNESCO katedrálu Sveticchoveli. Oběd v místní restauraci (za poplatek). Poté uvidíte další památku Unesco Klášter Džvari, gruzínsko-pravoslavný klášter ze 6.století. Za poplatek je možná návštěva hradu ve vesnici Mukhrani, která je spojena s prohlídkou místní vinice a degustací vín. Poté se přesunete do centrální části země do regionu Šida Kartli a navštívite město Gori, kde je Stalinovo museum (za poplatek) a jeskynní město Uplisciche. Pak následuje prohlídka města Bordžomi, které je známé svými mineralními prameny. Po prohlídce města Achalciche noc na hotelu buď ve městě Bordžominebo Achalciche.

4. den

Snídaně na hotelu. Začíná se návštěvou jeskynního klášterního města Vardzia. Poté cesta do druhého největšího města Kutaisi. Noc v hotelu v Kutaisi.

5. den

Snídaně na hotelu. Prohlídka Kutaisi, včetně nedaleko vzdáleného klášteru Gelati. Poté navštívíte Národní park Sataplia, jehož hlavní atrakcí jsou zachované dinosauří stopy. Za poplatek můžete take navštívit jeskyni Prometheus. Cesta do Tbilisi. Noc na hotelu.

6. den

Snídaně na hotelu. Cesta a prohlídka města Signagi ve vinařském regionu Kakheti. Oběd v místní restauraci (za oběd). Možnost degustace vín (za poplatek, cca 10USD/osoba). Další zastávkou bude kláštěr Bodbe, které od Signagi vzdálené jižně asi 2km. Kláštěr je věnován svaté Nine, která je zde pohřbena. Noc na hotelu v Signagi.

7. den

Snídaně na hotelu. Návšteva residence Alexandere Chavchavadzeho ve městě Tsinandali. Spisovatel, diplomat, vynálezce a vinař Alexander Chavchavadze byl jedna z nejvýznamějších osobností Gruzie. Jeho vinice jsou dodnes v provozu. Možnost degustace vín za poplatek. Poté návštěva a prohlídka Akademie Ikalto, což byla ve středověku významná cirkevní škola. Pak následuje prohlídka klášteru Alavrdi. Poté cesta a noc na hotelu Tbili.

8. den

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

  • bohatá historie a tradice
  • úchvatná a rozmanitá příroda
  • jedna z nejstarších vinných oblastí
  • skvělá kuchyně ovlivněna Turky, Peršany a Řeky

Gruzie se nachází v horském pásmu Velkého Kavzkazu na hranici západní Asie a východní Evropy. Na severe hraničí s Ruskem, na východě s Azerbajdžánem, na jihu s Tureckem a Arménií a na západě Gruzii omývá Černé moře. Hlavním a zároveň největším městem je Tbilisi. Gruzie se rozkláda na rozloze 69.700m2a žije zde skoro čtyři milióny obyvatel.

Hlavní a zároveň největší město Tbilisi, které leží ve vnitrozemí a proteká jim řeka Kura, bylo zaleženo v 5. století gruzínským králem Vachtangem I. Gorgasali. Mezi nejznámější památky patří katedrála Nejsvětější Trojice, třetí nejvyšší východní ortodoxní katedrála na světě, kostel Metechi gruzínských králů ze 13.století a socha Vachtanga Gorgasali, zakladatele Tbilisi. Velmi populární je také lanovka, kterou se svezete do pevnosti pevnosti Nariqala, kde si můžete vychutnat výhled na staré město. Z pevnosti je to pak kousek k mostu Míru, poté ulicemi Shardeni a Erekle, které jsou plné kaváren a restaurací.

Na východě Gruzie je počasí podobné tomu našemu, tedy horké léto a mírná zima. Na západě pak panuje počasí subtropické. Průměrné teploty se v létě pohybuji mezi 20-35 stupni, v zimě poté mezi 1-10 stupni.
 IIIIIIIV VI VII VIII IX XI XII 
vzduch  79 1317 24 28 31 30 26 20 14 

Občané ČR a SR nepotřebují ke vstupu do země vízum
Oficiálním jazykem je gruzínština. Domluvíte se zde i anglicky a rusky.
Měnou v Gruzii je gruzínský lari. 1 GEL je cca 9Kč.
Restaurace a kavárny jsou často otevřeny až do nočních hodin. O víkendech zavírají až po půlnoci. Obědy se pohybují od 10USD a večeře od 15USD. Je zvykem nechavát spropitné cca 10% z celkové částky.
V době zimního času je v Gruzii o 3 hodiny více, v době letního pak o 2 hodiny.

Mapa polohy hotelu

Podobné produkty


Astoria Tbilisi Hotel

Gruzie
Astoria Tbilisi Hotel - Gruzie

22.6. - 26.6.2018

Počet nocí: 4 ,7

Letecky

Snídaně

Více info Vyprodáno

Citrus Tbilisi

Gruzie
Citrus Tbilisi - Gruzie

22.6. - 26.6.2018

Počet nocí: 4 ,7

Letecky

Snídaně

Více info Vyprodáno

Hotel Kalasi

Gruzie
Hotel Kalasi - Gruzie

22.6. - 26.6.2018

Počet nocí: 4 ,7

Letecky

Snídaně

Více info Vyprodáno

Poznávací eurovíkend s pobytem v Tb...

Gruzie
Poznávací eurovíkend s pobytem v Tbilisi - Gruzie

22.6. - 26.6.2018

Počet nocí: 4

Letecky

Snídaně

Více info Vyprodáno
Předcházející snímek
Následující snímek