Whala!Bavaro

od 31 990 Kč
Doprava Letecky - Praha | Vídeň
Strava Snídaně
Fitness
Klimatizace
Přímo na pláži
Wi-Fi
Bazén
TV

Filtr

Načítání ...

Umístění

- cca 35 minut jízdy od letiště v Punta Cana. Hotel se nachází přímo na pláži Playa Bávaro

Stravování

- v ceně: all inclusive- neomezené množství rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby (10:00-01:00), stravování formou bufetu, občerstvení během dne (11:00-18:00 + 23:00-01:00)
- restaurace a bary:
* dvě bufetové restaurace- snídaně, obědy a večeře
* tři bary u bazénu
* snack bar u pláže
* Sky bar- a la carte japonská restaurace (jídlo a pití není zahrnuto v all inclusive)

Pláž

- pláž: písčitá pláž se nachází přímo u hotelu

Vybavení a služby

- zdarma: 5 bazénů (jeden z nich pro děti, jeden infinity bazén v baru Sky), posilovna, animační programy, dětský klub, Wi-Fi
- za poplatek:půjčovna skútrů, salon krásy, lékárna

Ubytování

- celková kapacita: 263 pokojů
- základní vybavení: plně vybavená koupelna, fén, minibar, telefon, trezor (za poplatek), balkon nebo terasa, klimatizace, TV
- kategorie:
* dvoulůžkový pokoj
* dvoulůžkový pokoj standard
* dvoulůžkový pokoj superior

Cena zahrnuje

leteckou dopravu vč. letištních tax, transfer letiště-hotel-letiště, ubytování s vybranou stravou, asistenci partnerské CK v AJ, česky mluvícího delegáta na telefonu, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, u letů přes USA a Kanadu povinné vyplnění formuláře ETA/ESTA

Popis destinace

Dominikánská republika je stát, který se nachází na východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily, jediným sousedním státem je Haiti. Dominikánská republika se rozkládá na 5/8 ostrova. Hranice, která ji dělí od Haiti je dlouhá 360 km. Dominikánská republika je druhým největším státem Antil, její rozloha je 48.671 km2. Počet obyval se pohybuje kolem 10,8 mil. Hlavním městem je Santo Domingo, ve kterém žije přibližně 3,3 mil obyvatel. Oficiálním jazykem je zde španělština, nicméně se v komunitách cizozemského původu a v turistických střediscích mluví mimo jiné taky anglicky, německy, francouzsky, italsky a holandsky. 


Dominikánská republika je nejnavštěvovanější zemí Karibiku. Kromě nádherných pláží sem turisty přivádí také historie, protože právě zde byly postaveny první katedrála, pevnost, hrad a další. 
Obyvatelstvo tvoří z větší části míšenci (cca 73%) V zemi žije spousta imigrantů z Haiti, kteří vykonávají méně kvalifikované práce a čelí diskriminaci ze strany Dominikánců. Dominikánský soud dokonce rozhodl, že děti haitských imigrantů, které se narodily v Dominikánské republice, nemají nárok na její občanství. 


Elektřina: Používají se zásuvky amerického typu, napětí je 110-120 V, doporučujeme vzít si s sebou adaptér. Výpady proudu se vyskytují celostátně, nicméně v turistických střediscích má 95% hotelů soukromý zdroj elektřiny a restaurace mají nouzové generátory. 

Oblasti, které stojí za návštěvu: 
Punta Cana- jedná se o přímořské letovisko na východě země, které má více než 100 tis obyvatel. V oblasti se nachází více než 50 velkých hotelových resortů. Mezi hlavní pláže patří Macao, Bávaro, Punta Cana a další. 
Bavaro- patří pod oblast Punta Cana, jedná se o jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. 
Samaná- jedná se o poloostrov na severovýchodě Dominikánské republiky. Zde se nenachází žádná velká turistická centra, jedná se spíše o poklidnou část ostrova. 
Bayahibe- pláž na jihovýchodní straně ostrova. Tato oblast je vhodná pro klidnější dovolenou. V blízkosti se nachází často výletně navštěvované ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. 
Boca Chica- jedna z nejnavštěvovanějších pláží zejména o víkendech a svátcích. Je zde velké množství stánků a restaurací, hlučná hudba zde hraje téměř celý den. 

Podnebí

Podnebí Dominikánské republiky je vlhké tropické. Průměrné teploty se pohybují od 16-30°C. Při pobřeží panuje teplé počasí po celý rok (průměrně 26-34°C). Během roku jsou zde ale dvě období dešťů (květen-červen a říjen- listopad). Během našich letních prázdnin se zde mohou také objevit hurikány.

Víza, vstupní formality

Pro občany ČR i SR je povinností cestovat na platný pas, jehož platnost je min. 6 měsíců od návratu do výchozí destinace. Od dubna 2018 zanikla povinnost zakoupit turistickou kartu, tato je již zahrnuta v ceně letenky a není nutné vyplňovat žádný formulář. Při vstupu do země je nutno sdělit imigračnímu úředníkovi účel a předpokládané trvání doby pobytu.

Před příletem i odletem z území musí všichni cestující vyplnit elektronický zdravotní formulář na webu https://eticket.migracion.gob.do/ a uschovat si (vytištěný či elektronicky) vygenerovaný QR kód.

Kontaktní český úřad
Dominikánská republika – Velvyslanectví Havana:
Embajada de la República Checa
Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43, Nuevo Vedado, CP 10600 La Habana
Tel.: +53 7883 3201, 7883 3467
Fax: +537/883 3596, VoIP 99 029 32
Nouzová linka: +535/264 1001
E-mail: havana@embassy.mzv.cz
Ekonomický úsek: Commerce_Havana@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/havana


Kontaktní český úřad
Dominikánská republika – Velvyslanectví Havana:
Embajada de la República Checa
Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43, Nuevo Vedado, CP 10600 La Habana
Tel.: +53 7883 3201, 7883 3467
Fax: +537/883 3596, VoIP 99 029 32
Nouzová linka: +535/264 1001
E-mail: havana@embassy.mzv.cz
Ekonomický úsek: Commerce_Havana@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/havana

Měna a kurzy

Oficiální měnou je zde peso. Značka pro peso je $, ale pro rozlišení od jiných měn se před tento znak dávají písmena RD (RD$).Současné mince jsou raženy v nominálních hodnotách 1, 5, 10 a 25 pesos. Současné bankovky dominikánského pesa mají hodnoty 50, 100, 200, 500, 1000 a 2000 pesos. Směna je možná v bankách ale i na hotelu. Často se dá platit také americkými dolary nebo eurem.

Kuchyně - jídlo a nápoje

Typická dominikánská kuchyně je velmi bohatá a různorodá. Jako nejvíce rozšířené jídlo je známo jako La Bandera obsahující bílou rýži, fazole, maso, zeleninu a smažené banány. Dominikánské sancocho je gastronomickou odvozeninou dušeného masa, každý kraj této země má zvláštní specifický způsob jeho přípravy. Při návštěvě Dominikánské republiky byste měli ochutnat sancocho prieto- tedy pokrm ze sedmi druhů mas, což je velmi vážené a uznávané jídlo. 

Časový posun

Během zimy - 5 hodin / během léta- 6 hodin

Zdravotní péče, očkování, hygiena

Pro cestu není povinné žádné očkování. Je ale doporučeno být očkován proti žloutence typu A a B. 

Mapa polohy hotelu

Výlety

Ostrov Saona- Cena výletu je cca 95 USD/osoba
Po transferu ke Karibskému moři se nalodíte v rybářské vesničce Bayahibe na katamarán s animačním programem. Během plavby je zastávka na koupání v přírodním bazénu, kde můžete vidět mořské hvězdice. Na ostrově Saona vás pak čeká "karibský ráj" - pláž s bílým pískem, lemovaná kokosovými palmami s volným časem na koupání a lenošení. Zpáteční cesta je pak na rychločlunu. V ceně výletu je oběd formou bufetu a otevřený bar na katamaránu a ostrově (rum, Cola, Sprite a voda). 

Ostrov Catalina- Cena výletu je cca 95 USD/osoba
Tento výlet je určen především pro milovníky šnorchlování a potápění. Po transferu ke Karibskému moři do přístavu La Romana se vydáte na motorovém katamaránu k nádhernému korálovému útesu, kde budete mít možnost šnorchlovat a pozorovat hejna různých druhů barevných rybiček. Poté se vydáte na pláž malebného ostrůvku Catalina, kde se můžete koupat, lenošit či šnorchlovat. V ceně výletu je oběd formou bufetu, otevřený bar na ostrově (rum, Cola, Sprite a voda) a zapůjčení potřeb na šnorchlování. Nabídka pro potápěče – za příplatek cca75 USD možnost dvou ponorů.

Santo Domingo a Tres ojos- Cena výletu je cca 95 USD/osoba
Výlet začíná návštěvou národního parku Tres ojos, který se nachází přímo v centru města. Uvidíte zde nádherná jeskynní jezírka obklopená tropickou flórou. Dále uvidíte novodobé památky jako Kolumbův palác či Prezidentský palác. Poté se již vydáte po stopách Kolumba do koloniální zóny s nejstaršími historickými památkami Nového světa. Navštívíte zde Kolumbův palác, první katedrálu v Americe, Národní Pantheon, první dlážděnou ulici a uvidíte mnoho dalších historických staveb z koloniálního období. Během výletu navštívíte i Muzeum rumu s ochutnávkou, tržnici se suvenýry či supermarket na výhodné nakupy. V ceně výletu je oběd formou bufetu s nealko nápoji a veškeré vstupy.

Safari- Cena výletu je cca 95 USD/osoba
Pokud chcete poznat "opravdový" místní život, tak se vydejte na tento výlet do vnitrozemí. Navštívíte manufakturu na výrobu ručně balených doutníků, kde si to také budete moci sami vyzkoušet. Samozřejmě je zde i možnost tyto kvalitní a čerstvé doutníky zakoupit. Dále uvidíte plantáže cukrové třtiny či novodobou baziliku v krajském městě Higüey. Zde také navštívíte místní trh s masem, ovocem a zeleninou. Poté se vydáte do hor, kde navštívíte plantáže kávy a kakaa a uvidíte, jak rostou a jejich následné zpracování s ochutnávkou. Uvidíte zde i typický baráček i jak roste mnoho dalších zdejších plodin, jako např. mango, banány, ananas, papája, vanilka, skořice, karamboly, tamarind atp. Na plantáži si pak budete moci zakoupit stoprocentní čokoládu, skořici, vanilku či domácí med. Poslední zastávka je pak na krásné surfařské pláži Macao. Cena zahrnuje oběd formou bufetu a nápoje (rum, Cola a voda).

Los Haitises, Caño Hondo a Montaña redonda
Tento výlet je určen především pro milovníky přírody a ptactva.
Po transferu do přístavu Caňo Hondo se nalodite a vydáte po řece mezi vzrostlými mangrovniky největšího národního parku Dominikánské republiky - Los Haitises až do zátoky San Lorenzo na dohled od poloostrova Samaná. Dále pak poplujete podél pobřeží mezi malými ostrůvky a během celé plavby budete moci pozorovat rozmanité druhy vodního ptactva a nádhernou místní flóru. Navštívíte kouzelné jeskyně, kde uvidíte malby s petroglyfy vytvořené původními obyvateli indiány Tainy. Po plavbe se přesunete do ekologického hotýlku Paraíso Caño Hondo, kde se budete moci vykoupat v kaskádovitých jezírkách a bazénech. Na zpáteční cestě pak vyjedete na horu
Montaña Redonda otevřeným kamionem. Zde si můžete nejen vychutnat krásnou vyhlídkou na pohoří Cordillera Oriental, Atlantický oceán a lagunu, ale také udělat klasické fotky na houpačce či koštěti. Za příplatek 15 USD je pak možnost zipplinu. Na závěr výletu pak navštívíte místní farmu. Cena je cca 149 USD/osoba a zahrnuje lehkou snídani a oběd formou bufetu s nealko nápoji.

Poloostrov Samaná - Vodopád El Limon a ostrov Bacardi- Cena výletu je cca 149 USD/osoba.
Pojedete vnitrozemím nádhernou přírodou Dominikánské republiky do přístavu Las Cañitas, odkud motorovým
katamaránem přeplujete záliv na poloostrova Samaná. Zde přesednete na otevřené nákladní trucky, které Vás přepraví napříč poloostrovem Samaná na koňský ranč. Odtud pojedete na ochočených koních džunglí k vodopádu El Limón, kde se budete moci osvěžit koupelí v chladivé vodě jezírka pod vodopádem. Po obědě se pak vydáte na kouzelný ostrůvek Cayo Levantado, známý z reklamy na rum Bacardi, kde budete mít možnost koupání, šnorchlování a lenošení na nádherné pláži s kokosovými palmami. Cena výletu zahrnuje lehkou snídani a oběd formou bufetu a nápoje.
V době výskytu velryb keporkaku (polovina ledna - konec března) je tento výlet spojen s jejich pozorováním.

Ceny výletů jsou při minimálním počtu 4 osob. Výlety jsou s českým delegátem. 

POPTEJTE U NÁS ZÁJEZD NA MÍRU

Zcela chápeme, že každý z nás má svou vlastní představu o ideální dovolené a zároveň individuální potřeby. Proto naše společnost nabízí možnost si sestavit dovolenou zcela na míru. Například Vám nemusí vyhovovat termín zájezdu, letecká společnost, cestovní třída a nebo typ pokoje. Každý specifický požadavek a přání si důkladně poznamenáme a pokusíme se maximálně ve všech bodech vyjít vstříc. Nejste si jistý svým výběrem? K nám na call-centrum nevoláte, zaměstnanci cestovní kanceláře Blue Sky Travel pravidelně navštěvují veškeré naše destinace, hotely a bezprostřední okolí. V případě, že nás budete kontaktovat, pokusíme se Vám vždy předat naše osobní zkušenosti, u nás budete vždy v kontaktu jen se skutečně odpovědnou osobou. Vaše sny měníme v realitu již skoro 25 let.


MÁTE VÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU OD KONKURENCE?

Máte lepší nabídku?
Pokud během svého hledání po ideální dovolené naleznete nebo obdržíte od konkurence výhodnější nabídku, přepošlete nám odkaz na web, screenshot, nebo konkrétní zpracovanou nabídkou. Náš tým následně ověří, zda můžeme nabídnout dovolenou za stejných nebo výhodnějších podmínek.


Pro spojení s námi napište na e-mail : sales@blueskytravel.cz

Následně se s Vámi spojí odpovědný pracovník za svěřenou destinaci.Podobné produkty


Bahia Principe Grand Bavaro

Dominikánská republika Bávaro
Bahia Principe Grand Bavaro - Bávaro

1.3. - 8.3.2024

Počet nocí: 6, 7, 10, 12

Letecky

All Inclusive

Více info od 38 490 Kč

Catalonia Bavaro Beach Resort

Dominikánská republika Bávaro
Catalonia Bavaro Beach Resort - Bávaro

1.3. - 8.3.2024

Počet nocí: 6, 7, 10, 12

Letecky

All Inclusive

Více info od 37 790 Kč

Catalonia Royal Bávaro

Dominikánská republika Bávaro
Catalonia Royal Bávaro - Bávaro
Jen pro dospělé

1.3. - 8.3.2024

Počet nocí: 6, 7, 10, 12

Letecky

All Inclusive

Více info od 43 090 Kč

Grand Bávaro Princess

Dominikánská republika Bávaro
Grand Bávaro Princess - Bávaro

1.3. - 8.3.2024

Počet nocí: 6, 7, 10, 12

Letecky

All Inclusive

Více info od 40 390 Kč

Impressive Punta Cana

Dominikánská republika Bávaro
Impressive Punta Cana - Bávaro
Last Minute

1.3. - 8.3.2024

Počet nocí: 6, 7, 10, 12

Letecky

All Inclusive

Více info od 38 390 Kč

RIU Palace Punta Cana

Dominikánská republika Bávaro
RIU Palace Punta Cana - Bávaro

1.3. - 8.3.2024

Počet nocí: 6, 7, 10, 12

Letecky

All Inclusive

Více info od 48 290 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek