Vyhledávání letenek

Místo odletu
let

Místo příletu
let

Datum odletu
(DD.MM.RRRR)kal

Datum návratu
(DD.MM.RRRR)kal

rozšířené hledání


Online akční letenky

© CK Blue Sky Travel
Powered by Infomate


Generální zastoupení leteckých společnostíAir Astana

Air Astana
Air Astana
Air Astana
Air Astana
Air Astana
Air Astana
Air Astana
Air Astana
Air Astana
Air Astana

Air Astana se stala první leteckou společností v regionu Rusko/Východní Evropa, která získala prestižní ohodnocení 4* ve Skytrax World Airline Awards 2012 a obhájila ho i v letech 2013 a 2014. Zařadila se tím mezi nejlepší na světě z hlediska servisu. Kazašský národní dopravce se mj. tedy dostal do společnosti vysoce hodnocených aerolinií jako jsou British Airways, Emirates, Lufthansa, Etihad, Qantas a Thai Airways. Skytrax přiděluje hvězdičky na základě hodnocení více než 800 kritérií z oblasti produktu a služeb jednotlivých aerolinií. Podle výsledku pak udělí 1 až 5*. Většina světově nejznámějších leteckých společností má v současné době 4*, jen pět leteckých společností na světě je v současné době držitelem 5*.

Letecká společnost Air Astana byla založena v roce 2001. Její první let se uskutečnil v květnu následujícího roku z Almaty do Astany. Společnost má dva vlastníky – stát Kazachstán (51 %) a společnost British Aerospace Systems (49 %) a v současné době je to jedna z nejrychleji se rozvíjejících leteckých společností s expandující letovou sítí. Letiště v Astaně je jedno z nejmodernějších na euroasijském kontinentu.

Flotila Air Astana
Flotila Air Astana čítá v současné době 22 letadel s průměrným stářím 7 let. Do roku 2014 je plánováno navýšení na 34 strojů a v roce 2022 by měla společnost dle plánu vlastnit 63 letadel.

 • Boeing 767-300ER           
  - 30 Business Class sedadel, 190 Economy Class  sedadel
  - dlouhé mezinárodní lety
 • Boeing 757-200               
  - 20 Business Class sedadel, 150 Economy Class    
  - dlouhé a střední mezinárodní lety + vnitrostátní linky
 • Airbus A319/A320/A321   
  - 12-28 Business Class sedadel, 114 -147 Economy Class sedadel
  - mezinárodní a vnitrostátní linky
 • Embraer 190 
  - 9 Business Class sedadel
  - 88 Economy Class Class sedadel
  - vnitrostátní linky

Economy Class
Na všech linkách je servírováno občerstvení podle délky letu, od lehkého snacku až po plnohodnotné teplé jídlo. Široký výběr vín a nealkoholických i alkoholických nápojů je samozřejmostí. Na linkách jsou k dispozici audio a video zábavní systémy.
Povolená váha odbaveného zavazadla je 20 kg, palubní zavazadlo 1 ks max. 8 kg a nepřesahující rozměry 55 x 40 x 20cm.

Business Class
Na všech linkách je servírováno občerstvení podle délky letu, od lehkého snacku až po plnohodnotné teplé jídlo. Široký výběr vín a nealkoholických i alkoholických nápojů je samozřejmostí. K dispozici osobní obrazovka s video i audio zábavním systémem.
Povolená váha odbaveného zavazadla je 30 kg, palubní zavazadla 2 ks, dohromady max. 18 kg a nepřesahující rozměry 55 x 40 x 20 cm a 24 x 35 x 20 cm.

Spojení z Prahy, Vídně a Frankfurtu
Z Prahy můžete využít 7x týdně spojení do Astany přes Frankfurt, let Praha - Frankfurt operován leteckou společností Lufthansa.
Z Vídně je možné letět 3x týdně přímo do Astany ve spolupráci se společností Austrian Airlines, nebo denně s přestupem ve Frankfurtu.  
Z Frankfurtu létá přímý denní spoj do Astany i do Almaty (přes Astanu).

Nomad Club – Frequent Flyer Program
Věrnostní program naší letecké společnosti umožňuje sbírat míle na všech svých letech a vyměnit je za volné letenky nebo upgrady. Program je partnerem Miles&More, na který také můžete načítat míle za lety uskutečněné na našich linkách. Více ZDE.

Bližší informace u GSA Air Astana - Blue Sky Travel:
ČR, PL - tel.: +420 222 212 613, prg.sales@airastana.com
SK - tel.: +421 256 622 375, bts.sales@airastana.com
Staňte se naším fanouškem na Facebooku, Instagramu a Twitteru!
Aktuální nabídky, zajímavosti či obrázky budete mít zde jako na dlani!

Facebook   Twitter   Instagram